Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Etel, Etelka névről vélemény?...

Etel, Etelka névről vélemény? Adnátok kislánynak?

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 07:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
6%
Nem vagyok divatnév-párti, de nem tetszik, nem adnám.
2016. okt. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért kell más neveket felhozni. Valóban nem szebb a Csenge sem, de nem azt kérdezted, hanem az Etelt, Etelkát. Nekem nem tetszenek, de te nyugodtan add a gyerekednek. Senkit nem fog érdekelni rajtatok kívül.
2016. okt. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Nekem kicsit se tetszik.

És nem azért, mert nem divatnév, a Mira, Hanna, Lea, Zoé, stb-től hányok.

2016. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Azért hoztam fel a Csengét, mert szintén magyar név és hasonló a hangzása, mégis sokkal gyakoribb az Etelnél.

Köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 2. 09:27
 15/26 anonim ***** válasza:
29%
Soha, nagyon nem tetszik. Ráadásul az összes Etelka, akit ismerek rémes nőszemély.
2016. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%

Mindig vannak a nevekben időszakok, ez mindig is így volt és mindig is így lesz. Régen sok Etelka volt, most fog Csenge 10 év múlva meg lehet hogy sok lesz az Annabella.


Ezért mi, a 30-as 40-es korosztály arra socialunk erről a névről, hogy régi mert a nagymamákat így nagymamákat hívták így

2016. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Mindig vannak a nevekben időszakok, ez mindig is így volt és mindig is így lesz. Régen sok Etelka volt, most sok Csenge 10 év múlva meg lehet hogy sok lesz az Annabella.


Ezért mi, a 30-as 40-es korosztály arra asszociálunk erről a névről, hogy régi mert a nagymamákat dédnagymamákat hívták így.


nekem mondjuk volt egy osztálytársam, így rá asszociálok a névről. Én személy szerint nem adnám, de egyáltalán nem rossz név.

30 év múlva, mikor a mostnai Etelkák

már kihaltak a sok Hanna es Anna között az ő neve különlegesnek fog számítani

2016. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is a nagyi, dédi Etel és Etelka. Sokáig szerettem volna a lányomat így hívni, ha lesz, de elvetettem, mert tudom, hogy a többi nagyszülőnél sértődést váltana ki. Most úgy állunk, hogy kislányunk lesz, és nem így fogják hívni, de nekem az egyik kedvencem, simán adtam volna. :)
2016. okt. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Bocsi, valamiért kétszer ment
2016. okt. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%
Még nem gondoltam bele, de igazából nem is rossz név. Inkább adnám ezt, mint valami divatnevet.
2016. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!