Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nem civilizált helyeken,...

Vortrekker kérdése:

A nem civilizált helyeken, ahol nincs folyóvíz, positörlő, pelenka, stb amit egy pl magyar gyerek megkap, ott hogyan látják el, fertőtlenítik a gyereket?

Figyelt kérdés

2016. okt. 3. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez valami uj lehet ..


En soha nem fertotlenitettem a gyerekem pedig 3 is van ...

2016. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy a saját seggüket is kitörlik, kézzel, növénnyel, egy kis földdel. Nem is kell olyan marha messze menni, Angliában "egyesek" nem használnak WC papírt.. de nem konkretizálom mert még rasszista leszek.
2016. okt. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nézd meg a Babies c. dokufilmet!
2016. okt. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, szerinted Magyarországon mindig volt popsitörlő? Elárulom, amikor mi (mondjuk a 30-as korosztály inkább, a fiatalabbaknál nem tudom) voltunk babák, akkor sem volt popsitörlő! Tudod, mit használtak? Olajos vattát, és vizes tetrapelenkát, vagy csak simán bedugták a baba fenekét a csap alá. A "nem civilizált" helyeken is csodákra képes a víz, még ha nem is folyóvíz, de lemosni akár összegyűjtött esővízzel is le lehet a baba fenekét. Bár szerintem inkább csak letörlik valamivel. Természeti népeknél amúgy is a hordozás a gyakori, az anyán van a baba egész nap, nagyon hamar megtanulja, mikor, milyen előjelekkel kakil, pisil a bébi, és ilyenkor egyszerűen csak eltartja magától. Mivel nincs rajta pelenka, nem kenődik szét a kaki, így ez jóval kevesebb kosszal jár.
2016. okt. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell azt a gyereket fertőtleníteni!
2016. okt. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Afrikában pl. Szudán meg ilyen helyeken ahol nincs vezetékes víz, ivóvíz sem, nyilván popsitörlő sem, ott a folyóról hoznak vizet és abban fürdenek meg és a gyereket is abban fürdetik meg. Persze a vize szennyezett, de az ott élők jobban hozzá vannak szokva, de persze így is kaphatnak el belőle betegségeket. Fertőtlenítésre nem igazán van lehetőség.
2016. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat sok mindent megertettem. Egyebkent a "fertőtlenítés" szo alatt csak azt ertettem hogy az újszülött köldöke körül alkoholos fultisztitoval kell kitorolgetni a koszt nehogy begyulladjon. Nem arra gondoltam h hipos vizzel locsolgatom 😃
2016. okt. 4. 11:17
 8/9 A kérdező kommentje:
De ami a legjobban érdekelt az tenyleg a természeti népek gyakorlata, ahol mondjuk talan meg szennyezett vizu folyó sincs (pl sivatagok, szavannak : Bushmanok).
2016. okt. 4. 11:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs nagyon olyan ahol nem szennyezettek a folyók. Sivatagban ugye egyáltalán nincsenek folyók, így ott még nagyobb az éhezés is.

Afrikában még szennyezettebbek a folyók mint itt, mert ott kontroll nélkül bárki bármit belefolyathat, mert nem kötik olyan szabályok a cégeket mint itt, senki nem ellenőrzi őket, így a környezetszennyezés és környezetrombolás még nagyobb, pl. minden idők egyik legnagyobb környezetszennyezése a nigériai olajszennyezés, ami óriási területeket tesz tönkre a mai napig.

[link]

2017. jan. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!