Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkahelyet szerettem volna...

Munkahelyet szerettem volna váltani, de sajnos nem jött össze és jövő ősszel viszont már a babát tervezzük? Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Megpályáztam egy állást, amire azt hittem sikerül, hiszen minden pozitívan alakult, próbanapon is voltam ès ismerős is dolgozik azon a munkahelyen. Viszont sajnos mègsem engem választottak, hanem gondolom egy másik ismerőst.

Ott jobban kerestem volna, viszont ott is minimálbérre lettem volna bejelentve, mint a mosatni helyemen is. Már nagyon szeretnék babàt és a férjemmel megbeszéltük, hogy jövő ősszel elkezdjük. Addig mit tegyek? Keressek tovább állást és ha nem jön össze maradjak itt szülésig? A babaprojekttel többet már úgy érzem nem szeretnèk vàrni, mert már tavaly óta nagyon szeretnèk. Tavasszal leszek 28 éves.

Eddig anyagilag úgy állunk, hogy van egy hiteles lakásunk, aminek havi 90 a törlesztése. Ha gyeden lennék kb kettőnknek nettó 350 ezer ft-ja lenne. Van 1 millió ft-unk félretéve.


2016. okt. 5. 14:33
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Szerintetek így megoldható?


Bármilyen hasznos tanácsot köszönök. :)

2016. okt. 5. 14:37
 2/26 anonim ***** válasza:
10%

Hogy mit tegyél még 1 évig?

Hát otthon ne ülj, az biztos.

Keress munkát, és dolgozz.


"Ha gyeden lennék"

De nem leszel, ha munka nélkül szülsz.


És ebből tanultál, hogy a biztosat a bizonytalanért nem szabad feladni Majd legközelebb akkor mondasz fel, ha aláírtad a szerződést.

2016. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Ha mindkét helyen a minimálbérrel lennél bejelentve, akkor a gyeded ugyanannyi lesz akárhol dolgozol. Szóval én nem váltanék. Amúgy is az előző naptári évet nézik a gyed számolásánál, tehát a jelenlegi fizetésed számít. Ennyi bevétellel, amit írtál, simán vállalható egy gyerek.
2016. okt. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Egyes, valamit félreérttél vagy én nem voltam egyértelmű, de mèg itt dolgozom, nyilván nem mondtam fel addig a régi helyemen, mivel tudtam, hogy semmi sem biztos!!!
2016. okt. 5. 14:46
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm kettes a válaszodat.
2016. okt. 5. 14:47
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Első! Én úgy értelmeztem, hogy megvan a régi állása...
2016. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
14%
Az a szerencse, hogy a gyermekáldás nem tőlem függ, mert én biztos nem adnék olyannak gyereket, aki ezen az oldalon kérdezi meg egy rakás idegentől, hogy mit tegyen.
2016. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Ja, hogy dolgozol. Akkor mit tegyél? Dolgozz tovább. A gyeded így is úgy is ugyanannyi lett volna, azon nem változtatna.


"Amúgy is az előző naptári évet nézik a gyed számolásánál"

Nem, nem az előző évet nézik. Hanem a legutolsó munkahelyen elért jövedelmet. Tehát egy magasabb bejelentésre váltanál, akkor jól járnál.

A jogosultságot megelőző 3. hónap utolsó napjától számítanak vissza 180 napot, és ez lesz az alap (alapesetben).

2016. okt. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
De bármekkora bérre jelentenek be a gyed maximuma 100 ezer ft, nem?
2016. okt. 5. 15:00
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
De minimálbérre nem 50nél többet kapni.
2016. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!