Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36. heti leoltásom pozitív...

36. heti leoltásom pozitív lett streptococcus-ra. A nőgyógyászhoz csak jövő héten tudok leghamarabb elmenni sajnos. Hogy minél előbb kezelve legyen, háziorvos is felírja rá a penicillint?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
bár nekem negatív lett most a terhesség alatt, korábban voltam már pozitív. ilyenkor pozitívnak tekintenek. nem kaptam rá semmit a terhesség alatt, a doki azt mondta, hogy nincs értelme, mert a szülésig visszajöhet (akkor se adott volna, ha most is pozitív). hanem amikor mentem szülni, rögtön infúzióba adtak egy adag antibiot és 4óra múlva még egyet. ha idő közben megszültem volna, akkor a második adagot a baba kapja.
2012. szept. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
valóban csak szülés előtt adnak
2012. szept. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most sztem se adnak semmit.A múlt héten voltam CTG-n,egy kismama akkor kezdett vajúdni,ő is pozi volt streptora.A szülésznőnk(ugyan az volt neki is)bekötött neki egy branült,és benyomta az első adag antibiotikumot.Ennyi.
2012. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem adtak semicilint, bár mégcsak 28 hetes kismama vagyok. Azért, hogy nehogy a nyitott méhszáj miatt idő előtti burokrepedés legyen.

A 36. héten szerintem sem adnak már, majd szülésnél.

Megkérdezhetem, hogy neked a méhszájad milyen volt 28 hetesen és azóta?

2012. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Teljesen zárt a méhszájam.
2012. szept. 19. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!