Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan akarom a saját lányoma...

Jogosan akarom a saját lányomat elhozni?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kislányom . Az apjàval nem vagyunk együtt másfél éve már , neki is én nekem is új kapcsolatunk van . 2 éve ki kellett jönnöm németországba mert nem volt hajlandó elmenni dolgozni és sok volt a fizetni való , nem volt más választásom , a kislànyom nem nélkülözhet . Kijöttem . Dolgoztam . Küldtem haza a pénzt . Közben neki másik nője (női) akadt(ak) . A péntz amit hazaküldtem (nem keveset) annak is több mint felét a nőkre költötte hazudva hogy neki ilyen olyan szuper melója van .... .. Ez most nem is lenyeg . Szétmentünk de ő továbbra sem dolgozik . Azóta sem mert az új párja eltartja . Arra ahogy a gyereket neveli egy szavam nem lehet . A gyerek okos , értelmes , tiszta , egészséges . Rendesen fejldik, az apja foglalkozik vele . De.... Én mégis szeretném magammal hozni a kislányomat elvégre én vagyok az édesanyja . És én itt szeretnék maradni németországban . Nekem itt jó és szerintem a kislánynak is javára válna egyből két nyelven anyanyelvi szinten beszélni ésatöbbi ésatöbbi . És most még kicsin nem érezné a változást (barátokat otthonhagyni ect . ) de az apja szerint nem lenne jogos mert h eddig ő nevelte ő tanitotta meg mindenre és én hagytam ott vele a gyereket ... És oké tudom hogy nagyon szereti . De én vagyok az édesanyja , én szültem hoztam a világra . És hiànyzik . De ha nem jöttem volna dolgozni már az utcán laknék a gyerekkel . Mi a véleményetek? Jogom van hozzá h elhozzam a kislányomat? Vagy fogalmazok máshogy , én lennék a szemét ha elhoznám a gyereket?
2016. okt. 5. 21:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
67%
Ket ev alatt hanyszor lattad a gyereked?
2016. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%

Csak úgy, megegyezéses alapon nem viheted.

Bíróság-gyerekelhelyezés. Aztán majd dönt a bíró.

2016. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Gyakran voltam otthon 2 hetekre . Olyan 2 és fél havonta . És minden nap beszélünk videomessengeren . Elmeséli mi volt az oviban és ha nem hivom mert dolgozok délutános vagyok akkor keres a gyerek vagyis kötődik hozzám .

Pénzt még mindig küldök haza jocskán a gyerekre mert szeretném ha mindene meglenne . De ez így nem megy . Mert kikészít a hiánya

2016. okt. 5. 21:49
 4/36 anonim ***** válasza:
43%
Nem bírom felfogni, hogy egy egy éves gyereket hogy tudtál elhagyni…
2016. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
igen a jogi utat nagyjábol ismerem . Anyukám ugyanezt járta be majdnem . Csak van amikor lelkiismeret furdalásom támad mert ha forditva lenne hogy az apja akarná elvinni tőlem meg is szakadna a szivem
2016. okt. 5. 21:50
 6/36 A kérdező kommentje:
Nem volt nagyon választásom . Már a számlákat sem tudtuk fizetni . Ennivalót is kölcsönpénzből vettünk . Úgy volt hogy dolgozok 2-3 hónapot és a spórolt pénzt félreteszzük és majd emmegy akkor dolgozni . Nem így lett .
2016. okt. 5. 21:52
 7/36 anonim ***** válasza:
29%
Nem, szerintem nem jogos és nem is fogod tudni elintézni, ha az apa nem egyezik bele.
2016. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
52%

4-es, undorító vagy, ne haragudj, de te csak azért jöttél ide, hogy ezt odaböfögd? A kérdező legalább elment dolgozni, hogy meg tudjanak élni. Mi mást tehetett volna? Vagy te eltartod majd? Kretén...


Kérdező, az a helyzet, hogy szerintem a bíróság nem fogja engedni, hogy elvidd a kislányt, pont azért, mert eddig az apja nevelte, ő volt vele többet, így őt szokta meg jobban. Tudom, hogy te pont az ő érdekében, és az apa hibájából nem tudtál annyit vele lenni, de sajnos nem ezt fogják nézni, hanem azt, hogy a kislánynak mi lenne nagyobb törés az életében. Az nem indok, hogy én vagyok az édesanyja, én szültem. Az apja meg az édesapja, ugyanolyan szülő. Ha az apával meg tudtok egyezni, az lenne a jó, akkor már a bíróságra úgy mehetnétek, hogy ott már nekik dönteni nem kell, csak írásban rögzíteni. Valahogy próbáljátok meg ezt felnőtt emberként megbeszélni, a gyerek érdekeit szem előtt tartva.

2016. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Most ott tartunk hogy lelkileg zsarol , hogy ha el akarom vinni a gyereket vigyem de akkor ő kiugrik a 6ikrol meg ilyesmik . Én megértem hogy szereti . De ha otthon magyarországon lennék sem engedné h nálam lakjon a kicsi. Ertem én hogy ő nevelte . És meg is értem . Csak ez így nagyon nehéz . Jogi utat igazábol lehet h találnék , de ezzel a terrorral az őrületbe kerget hogy majd akkor ő kiugrik az emeletről vagy megöli magát . Hozzáteszem még az előbbiekhez hogy 4 évig voltunk együtt .... 4 év alatt dolgozott 3 hónapot . Mindig volt valami kifogás , én meg naiv voltam és szerelmes . Még terhesen is én dolgoztam ....
2016. okt. 5. 22:10
 10/36 anonim ***** válasza:
17%

Ha ott hagytad egy éves korában ne akard Őt.

Milyen anya vagy

2016. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!