Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is érzitek hogy egyre...

Ti is érzitek hogy egyre előrébb hozzák a gyerekeknél az elvárásokat?

Figyelt kérdés

Vagy csak én vagyok maradi?

Vagy semmi nem változott csak én képzelem be?

Gondolok itt a mászára, fogak bújására, járásra, hozzátáplálásra, szobatisztaságra, bölcsödére, ovira, kommunikációra.



2016. okt. 9. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Én pont fordítva látom. Kicsit mintha minden kitolódott volna. Mondják, hogy nem baj, ha még ezt vagy azt nem tud a gyerek, miközben lehet, hogy valójában retardált. :) Ebben persze nem csak a szülőknek, hanem a környezetnek is van hatása. Nekem úg tűnik, hogy egyre több a lassú, nehéz felfogású, mindenféle alapvető elvárásoknak megfelelni képtelen gyerek. Ja, és a szüleik is problémásak.
2016. okt. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

De, én is érzem.

Konkrétan az az érzésem, hogy erőszakot teszünk a biológián. Mindenki egymásra licitál, és ma már abnormális elvárások vannak a hazudozók miatt.

Aztán tovább versengenek az anyukák: 2 évesen balettra és angolra hordják, 3 évesen hegedülni és lovagolni tanul. Természetesen már ír és olvas.

Mondjuk köszönni vagy egyedül játszani nem tud, de sebaj. A lényeg, hogy zseni lesz belőle, ha beled.öglik, akkor is!

Miért? Mert meg kell mutatni a szomszédnak!!

2016. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Pont fordítva látom. Régebben sokkal hamarabb hozzátápláltak, mint most és sokkal hamarabb kezdték a szobatisztaságra nevelést. A legtöbb ismerősöm gyereke egyáltalán nem jár bölcsibe, míg az én korosztályomból sokan jártak.
2016. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mármint a 60 évektől mondod ezt a hozzatáplálást?
2016. okt. 9. 17:28
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
2-es válaszoló érdekes gondolatot vetett fel, ami igazolja, hogy a szülőkkel is baj van. Aki a szomszédnak, meg a többieknek akar megfelelni, ott a szülő a legnagyobb h*lye. És gondolom azt mondanom sem kell, hogy fontosak az otthoni minták. Magyarul: ha a szülő h*ye, akkor a gyerek is az lehet, kivéve ha valami csoda miatt intelligensebb ember, mint a szülei, mert akkor van esély a jobb életre. De ha ugyanolyan eszetlen, akkor ő is ezt fogja átadni majd a gyerekeinek, és így tovább...
2016. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

3-as, ez nagyon korosztályfüggő.

30-as vagyok és senki nem járt bölcsibe az ismerőseim közül, minden óvodatársam az ovival kezdte a közösségbe járást. Az volt a kirívó, ha valaki bölcsis is volt, "szégyennek" is tartották (megkapta a "minek az ilyennek gyerek" beszólást az anyja, ahogy ma annak szólnak be, aki nem szalad vissza dolgozni - Egy korombeli munkatársam se maradt otthon 2 évnél tovább.).


A szobatisztaság megint egy olyan, hogy persze régen korábban kezdték, de nem volt igazi szobatisztaság, ráerőltették a gyerekre, max. többször mostak.


A mozgásfejlődéssel kapcsolatban se tudtak annyit, mint ma. Nem tudták a sorrendet, nem is foglalkoztak vele. Nem mászott, kúszott? Fel se tűnt.

Ma pedig egyből orvos, neurológus, gyógytornász, ha már 3 hónaposan nem a nagykönyv szerint halad. Hiába vannak tól-ig határok, amin belül normális, ha valamit megtanul a baba, már akkor jajveszékelnek, ha a "tól" időpontig nem teljesíti.

2016. okt. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Mindkét véglettel rendszeresen találkozom, egyik sem jó.
2016. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a mozgásfejlődésre ez pont nem jellemző. Főleg, hogy azért már az is köztudott, hogy az is baj, ha korán jelenik meg egy-egy mozgásforma.

Viszont már sok olyan lehetőség van, ami a mi gyerekkorunkban nem volt. Fejlesztések, prevenciók, különórák. Ezzel nincs is baj, csak a hasznukra van.

De! Többet néznek tv-t, a rajzfilmek olyan dolgokra tanítják őket, amire semmi szükségük. Eltűntek a korábbi tanulságos mesék, helyettük tudják miaz a hidraulikus emelőkar pl.

Nem játszanak kint eleget, soha nem unatkoznak. Az unatkozás fontos, mert így jön rá a gyerek, hogy mi érdekli igazán. A szülők mindenféle felesleges foglalkozásra beiratják őket, mert enyhíti a bűntudatukat, hogy nem törődnek a gyerekükkel.

2016. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Kettes szívemből szólt vala: "Mondjuk köszönni vagy egyedül játszani nem tud, de sebaj. A lényeg, hogy zseni lesz belőle, ha beled.öglik, akkor is! "

Igen, a Helen Doron Early English két hónapos kortól nagyon kell, mert különben lemarad és behozhatatlan hátrányba kerül szomszéd Pistikéhez képest, aki egy zseni és poliglott és polihisztor. De hétévesen ha azt mondom neki, gyerek ide, kisfiam: kiröhög és elszalad, de leginkább föl se néz az ájfónjából mert telibetojik mindenkit. Buta és felszínes szülőnek olyan a gyereke is. Ez az egymásra licitálás pont erről szól. Nem azért szeretem a gyerekemet, mert csak, hanem mert villogni akarok vele, mint az új bűnronda UGG csizmámmal.

2016. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó kis vélemények!

Irjatok még nyugodtan!

2016. okt. 10. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!