Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egyes gyerekeknél kimarad a hiszti- vagy dackorszak?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam rajta, hogy ezek a gyerekek gyorsabban fejlődnek agyilag, és jobban tudják magukat kontrollálni? Magasabb az értelmi színvonaluk? Vagy éppen fordítva, kevésbé érdeklődők, öntudatosak?

Szerintetek?


2014. nov. 16. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
A szülők a kulcs. No meg az, hogy az első hisztinél azonnal léptek és nem engedtek teret a hisztériának.
2014. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

A hiszti és dac az egészséges fejlődés része.

Ha teljesen kimarad, az nem jó!


[link]

2014. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
2-essel értek egyet. Ez azt jelenti, hogy a lelki fejlődés egy része kimarad. EZen át kell esni, ahogy a tinédzserkori lázadáson is. Akik ezt átugorják, nem jutnak el a végső pontig, örökké tinédzserek maradnak, szülőfüggők, stb. Kell, a negatív szakaszok éppúgy kellenek, mint a pozitívak!
2014. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

A hiszti az a gyereknek is kínzó. Ha a szülő elnyomja a gyereket, akkor hamar megtanulja, hogy ne fejezze ki az érzésit. Tehát a teljes elnyomás nem jó, és az sem jó jel, ha a gyerek soha nem hisztizik (felnőttként meg majd kijön belőle és idegbeteg lesz).

A hisztit kezelni kell, vannak erre jó módszerek. De az semmiképp nem jó, ha a gyerek életéből kimarad a hiszti és dackorszak. Ott valami baj van.

2014. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
A hisztéria és a dac, az két teljesen különböző dolog. Itt a hiszitről volt szó.
2014. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Mindkettőről szó volt.
2014. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Elmondasokból tudom hogy èn ès a fèrjem sem volt sohasem hisztis, dacos kihagytuk ezt, sőt nem voltunk làzadò tinik sem, mègis normàlis felnőttek lettünk, sajàt làbon èlünk mindenünk megvan. Öcsèmnek sem volt ilyen időszaka tudom 12 èves voltam mikor született vele sincs gond, habàr tinikoràt rendesen kièli....

Kívàncsi leszek fiunknàl hogy lesz habàr màr most 6 hónapos egy akartgombóc....

Èn szerintem ez az egèsz alkati kèrdès...

2014. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Elmondások szerint én sem voltam hisztis (bár én emlékszek még egy-két furcsa jelenetemre), sőt lányom sem tűnik már olyan hisztisnek a távlatokból. :)

Az idő mindent megszépít.

Egy kis "nem, azért sem" korszak, egy kis ellenkezés kell. Ez benne van az egészséges öntudat fejlődésében, amikor rájön a gyerek, hogy önálló akarat.

2014. nov. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő a fejlődés része a hisztikorszak ami korábban van,mint a dackorszak egy fajta ellenállás természetesen nem ugyanolyan módon,mint a dackorszakban 10-12 hónapos kortól kezdődik de valamelyik kisgyereknél később.Ha a kisgyermek nem tanúsít efféle ellenállásokat ott két dolog lehet, a szülő annyira korlátozza elnyomja,hogy nem látja értelmét vagy annyira körül dongja majomszeretettel,minden pillanatban lesi a kívánságát,mindig az van amit szeretne,hogy felesleges lenne hisztizni,hisz így is az van amit szeretne.
2014. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az első válaszolóval. Nagyon sok olyan dolog van, ami nem a nevelésen múlik. Nekem egymás után jöttek a gyerekek, nagyon hamar ugyanazok a szabályok lettek rájuk érvényesek, ugyanúgy neveltem őket, ugyanazok lettek megengedve és tiltva.

Az elsőnek olyan dackorszaka volt, hogy majdnem megbolondultam. A másodiknak viszont teljesen kimaradt, pedig 1-1,5 éves kora között azért nem volt ő sem teljesen egyszerű eset, akkor volt pár hisztije.


Nos, az biztos, hogy a második az nem fejlődött agyilag jobban :-(, az értelmi színvonala tuti hogy nem magasabb. Sőt, nálam az elsőnek vág az agya nagyon, a logikai gondolkodásával a felnőtteket is sarokba állítja.

A kicsi az olyan "elvan mint a befőtt" típus.

2014. nov. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!