Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehetett ez a heves reakció...

Mi lehetett ez a heves reakció a barátnőm részéről?

Figyelt kérdés

Még ezer éve, egyetemen barátkoztunk össze, aztán az élet szétsodort minket. a kapcsolatot évekig neten, telefonon tartottuk. Neki 4 gyereke van, nekem egy. Őszintén csodálom a 4 gyerek miatt, mert néha én egytől is elfáradok, négybe bele se merek gondolni.


Nemrég végre valahára sikerült kettesben találkozni és beülni valahová. Beszélgettünk a gyerekekről is. Néhány - szerintem nem is lényeges - dologban eltérnek a szokásaink a gyereknevelésben, de ez még vita alapját se képezte.

Egy konkrét sztori kapcsán felmerült, hogy a 2 évesem még cumizik néha, főleg éjjel. Nagyszülők zrikálnak, hogy ne cumizzon, én meg úgy vagyok vele, hogy még egy embert se láttam cumival érettségizni, úgyis elhagyja idővel.

Kissé felcsattanva mondta, hogy az ő gyerekei nem cumiztak, de ő nem szól bele az én nevelési elgondolásaimba és tőlem/másoktól is elvárja, hogy te szóljanak be, ne tegyenek megjegyzéseket, kölcsönösen tartsák tiszteletben egymás szokásait.

Mondtam, hogy oké, mély levegő, én soha, egy szóval nem kritizáltam semmit a gyereknevelésedben, sőt, nem is nagyon van mit. Oké, oké, nem is nekem akarta mondani, tényleg nem kritizálom, de utálja a szemforgatást.

Mondtam, hogy nézd, nálam a szemforgatás ott kezdődik, ha valaki éhezteti a gyerekeit, megtagadja az alapvető egészségügyi ellátást, bántalmazza őket, vagy bármi olyan, amit már a törvény is büntet. Nála ilyenről szó sincs, jó helyen vannak a gyerekek.


A kirohanását nem tudtam mire vélni. Valószínűleg nem rám irányult, de annyira felhúzta magát, hogy nem akartam tovább feszegetni a kérdést.

Mások találhatják meg ilyen beszólásokkal? Biztos nagyon fáradt is (én egytől is el tudok fáradni, négyet nem is bírnék).

Ha valaki járt hasonló cipőben, nála mikor és mitől szakadt el így a cérna?


2016. okt. 18. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekem se cumizott, igaz állandóan mindenki a cumit kereste és minden nyekkenésnél nyomkodták volna a szájába mert jaj szegény gyerek nem sírna ha lenne cumija, biztos azért sír mert nincs cumi,jobban aludna ha lenne cumi, majd elkezdi az ujját cumizni és stb stb stb stb mondjuk én ezen nem húztam fel magam mert abszolút nem érdekelt,de rettenetesen unalmas és fárasztó volt ezt hallgatni mind a 3 gyereknél
2016. okt. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól látod, a téma maga érinti érzékenyen, mer bizonyára kapja jobbról is balról is az okos tanácsokat, szemforgatást, ahogy ő fogalmazott, és biztosan nem Neked szólt, csak épp ott és akkor jött ki. Én még nem találkoztam, sőt, nem is hallottam olyan anyukáról, akinek ezért vagy azért ne szólt volna be valaki vagy kedvesen vagy kevésbé kedvesen, el lehet képzelni, hogy akinek négy gyermeke van, még inkább ki van téve az emberek jótanácsainak, miközben esetleg az átlaghoz képest több kompromisszumot kell kötnie a gyereknevelésben, hogy mindenkinek jó legyen.
2016. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
MÁsodik válaszoló vagyok, hogy a kérdésedre is válaszoljak: az én fiam diagnosztizált hiperaktív, de még nem zárultak le a vizsgálatok, elképzelhető, hogy az autizmus spektrumon is érintett lehet. Nagyon intelligens és szerencsére tud kompenzálni idegen környezetben (egy ideig!), nagy erőfeszítések árán, aztán itthon annál inkább kijön a feszültség. Nála elképzelhetetlen, hogy míg öltöztetem az oviban, ne fusson két ruhadarab között 5 kört, vagy hogy tudjak nyugodtan váltani két szót az óvónénivel, miközben öltöztetem. A boltban, utcán is "neveletlenül" viselkedik néha, mert miközben apróságoktól is nagyon izgatott lesz (pl. annyitól, hogy boltba megyünk), ezt az izgatottságot nem tudja kezelni másképp, csak túlmozgással. Évek óta hallgatom, hogy azért ilyen, mert nem vagyok vele elég szigorú. Amikor rákérdezek, hogy pontosan mit értenek szigorúság alatt, elnémulnak, mert kb. a kékre-zöldre verést, megfélemlítést lehetne mondani, hisz azok a nevelési módszerek, amik másoknál működnek, nála csődöt mondanak. A kedvencem, ha olyanok osztogatják a tanácsokat, akiknek kb. olyan nyugodt gyerekük van, mint egy szobanövény, ahová leteszik, ott marad még ovis korában is, a szülőnek meg meggyőződése, hogy ő a nagyon ügyes, és mindenki tőle tanulhatna:):):)
2016. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a barátnőd ki van készülve idegileg, ki van hegyezve ezekre a dolgokra, egyszerűen mert semmi mással nem foglalkozik, és túlzottan belelovallja magát. Nem neked szólt a kirohanás. :(
2016. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeztem volna tőle, hogy mi történt, bántotta-e valaki? Mert valóban nagyon bosszantó a szemforgatás és a beszólás.. teljesen igaza van, ha ezen kiakadt... és itt meséljen ő. Mert ez nem neked szól, csak rád helyezte át:)
2016. okt. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezted meg tőle?
2016. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Ha rendese végigolvastad a kérdésemet, akkor a választ is megtaláltad benne.


A többieknek köszönöm a választ!

2016. okt. 18. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Végigolvastam. Ha tényleg a barátnőd lenne, meg tudtad volna kérdezni. De ez csak egy felületes kapcsolat. Most már te is megtalálhatod a választ.
2016. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!