Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnék gyereket, sem...

Nem szeretnék gyereket, sem én, sem a családom nem érzi, hogy alkalmas lennék rá, mégis elvárják tőlem sokan a dolgot, mit tegyek? 23F

Figyelt kérdés

Semennyire nem szeretnék gyereket. Nincs bennem semmiféle vágy egy gyermek iránt, az én életem a rajz, számomra a művészetek a legfontosabb. Munkám lényege, hogy hagyományos ceruzarajzból élek, megrendelésre készítek portrékat, tájképeket, vagy akár illusztrációkat is.


A családom teljes mértékben, 100 százalékban támogat engem, kedvesek és megértőek hozzám, tudják, hogy én hogyan működök és semennyire nem "haragudnak" rám, mert én nem szeretnék gyereket.


Nagyon sokáig, még barátnőt se szeretem volna, viszont voltam már párkapcsolatban (az egyik 12, a másik 15 hónapig tartott), most nincs barátnőm sajnos, pedig nagyon szeretnék. Az első és egyik legfontosabb elvem, hogy azonnal elmondom a lánynak, én nem szeretnék gyereket, mert szerintem ez így tisztességes, hogy tőlem ne várja el, apuka legyek. Senkit sem fogok sohasem hitegetni, tisztességesen közlöm a tényt.


Báttyámnak és felségének már van egy csodálatos kisfia, a családomnak bőven elég ez, senki nem kényszerít arra, nekem is legyen gyermekem. Mégis, amikor valaki megtudja, hogy én nem szeretnék gyereket, sokszor nagyon súlyos támadásokat kapok. Olyan mondatokat vágnak hozzám, hogy "Önző vagy nagyon, tudsz róla?" vagy hogy "Undorító vagy, szégyeld magad!"


Én úgy gondolom, akkor lennék "önző", ha úgy vállalnék gyereket, hogy közben semennyire nem vágyom rá, csak üres kötelességből megtenném, hogy ne zaklassanak. Ez sem nekem, sem a gyereknek, sem az anyukának nem lenne jó, még a családomnak se lenne érdeke.


Mit tegyek? Amikor kérdezik tőlem, hogy szeretnék-e, hazudjam azt, hogy "Igen, nagyon szeretnék!", vagy pedig mondjam azt, "Ez az én dolgom, nem a tiéd!". Mi lenne a helyes megoldás?


2016. okt. 18. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi. Ne kösd mindenki orrára, hogy mit akarsz!

Természetesen párkapcsolatban az a tisztességes, ahogy gondolod, tehát minél előbb beavatni. Ha az adott lány reagál így, legalább rögtön tudod, hogy nem ő az embered.


Egyébként idegeneknek pár évig még a "nagyon fiatal vagyok még, így még ráérek ezzel" is megteszi legalább 30 éves korodig. A legtöbb férfi úgyis csak a harmincas éveiben alapít családot.

2016. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ennyi idösen még nagyon fiatal vagy a gyerekválalláshoz, szóval nem értem, hoyg merül fel bárkiben is ez a kérdés.


Másodszor honnan tudják mások, hogy te nem akarsz gyereket? Feltételezhetöen töled - és akkor nem értem, minek mondod el kivülállóknak, akiknek semmi köze ehhez.


Érdekes módon engem még senki nem kérdezett soha, hogy akarok-e gyereket és szerintem ez a megszokott.


De ha valaki megkérdezi, akkor a legértelmesebb válasz az, hogy "egyelöre nem". (Márcsak azért is, mert igen sok ember érzi így huszonévesen, aztán késöbb mégis rájön, hogy megváltozott a véleménye.)


Mellesleg azt egyáltalán nem értem, mi köze a gyerekvállásnak az önzöséghez...

2016. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Takarózz sztereotípiákkal, azokat szinte mindenki elfogadja...

"Még élni akarsz, mert fiatal vagy és még nem élted ki magad"

"Még nem tálaltad meg a megfelelő párt"

"Még nem megfelelőek a körülmények a gyerekvállaláshoz"- talán ez a legjobb mert ez még igaz is, hiszen hiányzik hozzá az akarat.

2016. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tőled rendszeresen megkérdezik ezt? Fura.


Ha kérdezik akkor mondd, hogy persze. Kész. Ne foglalkozz már ilyen hülyeségekkel és ne csinálj lelkiismereti kérdést abból mit mondasz egy olyan kérdésre, ami nem tartozik másra. Főképp, ha ők utána kioktatnak. Kb annyi joguk van belepofázni mint neked hazudni. Ezt akarják hallani, megkapják, csá.


Aztán majd te ezt megbeszéled rendesen azzal akire valóban tartozni fog.

2016. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ja amúgy persze nem kell hazudni, amit írtak "az egyelőre nem" az tök jó válasz


az egyelőre meg eltarthat aztán 90 évig is, semmi közük hozzá

2016. okt. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért nem kell általánosítani. Nem minden 30 év alatti férfi alkalmatlan, túl fiatal apának lenni. Habár tény, hogy a legtöbbjük igen. Agyilag nem érnek olyan gyorsan, mint a legtöbb nő. Ám mégegyszer mondom lehetnek kivételek és itt nem intelligencia szintre gondoltam. Egyszerűen gyerekes sok egyetemista fiú, férfi is. Egyik ismerős 35 éves koráig mondogatta, hogy utálja a gyerekeket. Nem tudja, hogy mi értelmük van. Hisztis sz@rnak hívta őket. Fia születése óta teljesen megváltozott. Ritka jó apa. Odavan érte és ő akart 2. gyereket is. Szóval 23 éves fiú szavára nem sokat lehet adni ilyen témában.
2016. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még, változhat a véleményed. Egyébként meg senkinek semmi köze hozzá, beleszólása pláne nincs idegeneknek. Ha nem akarsz gyereket, nem kötelező.
2016. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmit .mond hogy még tul fiatal vagy ehez,ami igaz is még 10-15 évig várhatsz vele adig még böven változhat véleményed is.
2016. okt. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem is pont ezt csinálják, amikor megtudják.

Aztán mára rájöttem, hogy azt kell mondani, hogy nagyon szeretnél, de még nem találtad meg hozzá az igazit.

Akkor megnyugszanak és letudják ennyivel. :D

2016. okt. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!