Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik Magyarországon olyan,...

Létezik Magyarországon olyan, hogy "béranyaság" ill. "dajkaanyaság"? És hol lehet olyan nőt találni, aki elvállalja?

Figyelt kérdés
2008. okt. 4. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Hivatalosan nem adott ez a lehetőség, nem hivatalosan pedig valószínű törvénybe ütközik, bár ha jól tudom tervbe van véve a változtatás. Külföldön jellemző ez, de ott is komoly procedúrája van, én egészen konkrétan az USA-ban hallottam erről! De a béranya bármikor visszaléphet, stb. Akkor már inkább az örökbefogadás, nem?
2008. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De, el is indítottuk. De mindenképp szeretnénk saját babát is...
2008. okt. 4. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Sajnos csak egy esetben van dajkaanyaság, olvasd el!

Ennyivel tudok segíteni:

A törvény kitér a dajkaterhesség kérdésére is. Előfordulhat, hogy a vér szerinti anya szervezete – annak ellenére, hogy megtermékenyülésre alkalmas, egészséges petesejteket termel – képtelen a magzat kihordására. Bizonyos esetekben létrejöhet ugyan a terhesség, de előreláthatóan nem fejlődhetne, születhetne egészségesen a kisbaba. Ilyenkor lehetőség van arra, hogy a leendő szülőkkel közeli hozzátartozói kapcsolatban álló egészséges nő vállalja a baba kihordását. Dajkaanyaságot az vállalhat, aki már elmúlt huszonöt éves, nem töltötte be a negyvenet, és túl van legalább egy szülésen. Ebben az esetben minden érintett félnek nyilatkozatot kell tennie a beavatkozások vállalásáról. Ha a dajkaanya házas, akkor a férjnek is nyilatkoznia kell. A dajkaterhesség kihordásáért a dajkaanya nem fogadhat el, illetve a vér szerinti szülők nem ajánlhatnak fel anyagi ellenszolgáltatást. Tilos a dajkaterhesség népszerűsítése, reklámozása is. A törvényhez mindeddig nem készült végrehajtási utasítás, ezért a gyakorlatban nincs lehetőség a dajkaanyaság igénybevételére.

2008. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi szépen!!Ez sokat segített..:) Én nem vagyok képes kihordani a babát, mert sajnos kivették a méhemet...de a petefészkeim megvannak. (21éves vagyok)
2008. okt. 4. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Én régóta gondolkodom rajta, hogy szívesen vállalnék béranyaságot, de hát Magyarországon nem adottak a feltételek. Meg ez a dajkaanyaság... Hát gondolom mi nem vagyunk rokonok, szóval eleve kilőve. És 25 sem múltam el, csak 21 vagyok. Igaz, már volt egy szülésem. Nade az, hogy semmi ellenszolgáltatást nem lehet elfogadni... Hát ha én valakinek a gyerekét kihordanám, amit szívesen tennék, akkor mégis miből élnék addig? Én fizikai munkát végeztem amíg el nem mentem terhesen táppénzre, most mennék oda vissza terhesen? Csak gratulálni tudok a magyar törvényhozóknak.
2008. okt. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hol vannak a neten olyan oldalak, ahol gyermekkihordást vállaló lányok vannak?
2013. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem menjenek hölgyeim méhátültetésre Dajka béranya lehet örült szélhámos gazember gondolhat olyat nem adja oda a gyereket hiába adtad oda a petesejted lehet Dajka Béranya Megtámad megöl te petesejt adományozó elveszed akit kihordott a szíve alatt Sok Bér Dajkaanya került elmegyógyintézetbe oda kell adni kisbabát akit kihordott.Na meg elveszítheted a párod te petesejt adományozó Dajka Béranya lefeküdhet a pároddal ő termékeny annál számít akinek nincs méhe.Szeberényi főorvos monda nehogy merjek gyereket szülni azért nem segített más kihordja kisbabát jól otthagyjon a párom. Más nő hasát puszilgatja simogassa.Méh kell jó szexhez. Baukó Attila főorvos Békéscsabán mondta Méhátültetéssel szülhetek.Jólelkű, Dr Ungár és Dr Pálfalvi László főorvos 2007-ben volt méhátültető Műtétnél azt mondta kivették a méhem.Majd segít elküld konzultál Két Budapesti orvossal ha lesz párom és közös kisbabát szeretnék. Dajkaanyaság nem megbízható Nem ismered nem beszél magyarul. eljárás Dajkaanyát fogadsz van Kihordó asszonynak férje Párja jócskán szétszakítod ő kapcsolatukat.Dajka béranyaság Párkapcsolat romboló is lehet. Méhátültetés párkapcsolat erősítő Keményebben hosszabb idő alatt lehetséges
2014. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2014 Donornak citromail- nek viszket a . Azért hirdeti magát a Babaneten .Szeretne más nő párjával lefeküdni Pesten árulta magáta Rákóczi téren 2014Donor citromail.hu a Babaneten 20 30 sperma kell Ott van keressen magának társat neki vállaljon Béranyaságot.Falni akarja a férfiakat 2014 Donor citromail.hu Babanaten azt hirdetné ott a gyerek enyém a Párod. Gondolja jó közbeavatkozik aházaspárok életébe 2014Donor citromail. hu a Babaneten utszélen dolgozott ketten közösen méhátültetéssel küzdjenek meg a babáért
2014. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Méhátültetés legyen Svédországban három kismama is szült így.Dr Ungár és Dr Pálfalvi László volt méhátültetésnél 2007-ben.Kinga88 ésBoyyy és xmommyx Hoxáról Ők is utcán árulták magukat Béranyaság jelentése takarodj én szültem Bordély házakban dolgoznak Béranyák.
2014. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!