Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy szülőnek...

Szerintetek egy szülőnek mindent meg kéne tennie, amit a gyereke ellene tesz?

Figyelt kérdés
Itt most nem arról van szó, hogy visszafelesel vagy ilyenek. Hanem amikor tényleg árt az életében, valami olyat tesz, amivel csalódást kelt a szülőben. Megint nem egy kettes matek TZ-re gondolok.

2016. nov. 10. 20:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Elírtam a kérdést: nem tennie, hanem megbocsájtania kellene-e?
2016. nov. 10. 20:19
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ezt ennyibol nem lehet eldonteni. Szamomra vannak fokozatok.
2016. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát vannak egyetemes értékek, mint mondjuk az élet. Szerintem van határ. A nevelés része az is, hogy átadd ezeket az értékeket, és ne vétsen ellenük.
2016. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a neten rengeteg motivációs tréning van.

a bíztatásal pl sokkal többre képes az ember mint amit addig magában hitt.

a gyerek nemhisz magában, valószínű mert a szülei félnek hogy nem tudja megcsinálni. a gyerek azt hiszi el, amit a szülők éreztetnek vele


példa hogy mire képes egy gyerek bíztatással

https://www.youtube.com/watch?v=3obMzbmpMVE

2016. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*szóval a szülő feladata megadni az önhitet és akkor addig küzd, hogy 5-ös is lesz :)


nem a csalódást éreztetni vele, hogy na látod ezt se tudod.

2016. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem pont így értettem :)

Amikor már elég nagy vagy ahhoz, hogy lassan felnőttként kezeljen, elvárja tőled a dolgokat. Jó tanuló vagyok, sosem volt velem gond, de most mégis átvertem, hazudtam neki és megbántottam. Nem élünk együtt, hiányzik nekem már most, pedig alig pár napja búcsúztunk, de akkor még nem tudta az igazságot.

Mi a határ, ameddig még képes vagy bocsájtani?

2016. nov. 10. 23:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen elnagyolt kérdésre nincs konkrét válasz.

Minden a körülményektől és az elkövetett "bűntől" függ.

Egy hazugságot vagy egy "megbántást", ahogy írod, a normális szülő általában megbocsájtja.

2016. nov. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mindenkinél más.
2016. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!