Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődébe adnak benti ruhát,...

Bölcsődébe adnak benti ruhát, pelenkát, ágyneműt mindent? Szóval ezeket nem a szülőnek kell bevinni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 12:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem. A pelenkát, ruhát neked kell vinni, ágyneműt adnak csak, de ha van kedvenc, akkor azt is célszerű vinni.
2014. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az ágyneműt, pelust, meg a tisztasági csomit neked kell beadni a dadusoknak. A ruha is természetesen a tiéd.
2014. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk csak ágyneműt adtak, ruhát nem.

Pelenkáról nem tudok mit mondani, szobatiszta volt a lányom, mikor bölcsibe került.

2014. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
nálunk csak ágyneműt adtak,minden mást nekünk kell.A mondandóm következő részre lehet bunkóságnak tűnik,de nem annak szánom.Miért kellenne a pelust,ruhát az ovinak állni?
2014. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez bölcsőde függő.

Nálunk pl adnak ágyneműt, nem is kell hazahozni mosni ,de párnát vinni kell.

Pelenkát is vinni kellett, már amíg szobatiszta nem lett. Én egy 100-as csomagot vittem be, hazahoztam belőle 2 hónap után kb. 80 darabot, mert közölték, hogy foglalja a helyet és felesleges.

Minden ruhát (váltót is!) mi viszünk be. Nem is várnám el és szeretném, ha agyon mosott, más által 800× levetett ruhát adnának a gyerekemre.

Benti cipőt is mi vittünk és kintit is. Sosem adnék rá használt cipőt. Mint, ahogy fehérneműt sem!

Én külön kértem, hogy a hazajárós cipőt soha, semmilyen körülmény között ne adják rá, ha kiviszik őket.


Nálunk ezer forint a csoportpénz. Ebből vesznek wc papírt, szalvétát, popsiápoláshoz kellékeket (törlőket és krémeke). Plusz ebből gazdálkodnak másra is. Mint pl. télapó ajándék, rajzlapok, stb.


Havi 1× kell gyümölcsöt vinni minden gyerkőcnek. Ez általában 1 kilónál kifut, nem kell többet vinni, mert alapból kapnak mindennap gyümölcsöt a menzai étkezésnél.

2014. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nálunk az ágyneműt adják csak! Vinni kell pelenkát, popsitörlőt, fésűt, fogkefét, fogkrémet, zsepit, wc papírt, éttermi szalvétát.

Két váltás ruhát és váltócipőt!

2014. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem erre nincs pénz, neked kell vinni, sőt még bölcsiért is fizetni kell.
2014. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Anyukám mondta,hogy régen,amikor én jártam bölcsibe (30 éve) semmit nem kellett vinni,minden a bölcsöde adott,benti egyenruha volt,mindent ők mostak stb Gondoltam,hogy most már nem igy van :) És mennyibe kerül havonta a bölcsi? Még csoportpénzt is kell fizetni? Összesen mennnyi a kiadás havonta?
2014. jan. 23. 13:01
 9/19 anonim ***** válasza:

Èn külföldön élek, de a el Sem tudnám képzelni, hogy valami egyenruhában legyenek a bölcsis gyerekek oda bent. Mindenki a maga ruhájában van.

Pelenkát Sem adnak sehol Sem, mert a szülö maga döntheti el, hogy milyen minöségü pelust ad be, milyen popsitörlöt és krémet használ, mert minden gyereknek a pelenkázó alatt van egy névre szoló doboza, amiben ezek a dolgok vannak, semmiböl nem lehet közöset használni.

Amit adnak ágynemü és minden gyerek minden nap egy törölközöt kap, ezt használják pelenkázás alá, vagy ha le kell mosdatni a gyereket.

2014. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Annyiba kerül, amennyi az össz.bevételetek (netto - ehhez kell a kereseti kimutatás) / x fővel (egy háztartásban élők száma).

Ami kijön eredmény, azt megnézik a táblázatban és ahhoz korrigált g.díjat + étkezési díjat kel fizetned / nap.


Nekünk pl. 633 Forint/nap a bölcsőde. + a csoportpénz és a havi 2 zene óra.

2014. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!