Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már most rossz anya lennék?

Már most rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

A történet a következő, barátnőmmel 1 hónap különbséggel szültünk.Annyira rossz szülőnek érzem magam mellette, mert a pár hóbapos babájának már annyi mindent vett, játékot, könyvet stb.Én meg még szinte semmi ilyesmit nem vettem a 4 hónapos kisfiamnak, csak néhány csörgőt, rágókát, plüss dolgot.A barátnőm meg már szinte az összes márkásabb babajátékot beszerezte (van amit újonnan, van amit használtan)Velem van a baj, hogy ezeknek a dolgoknak még nem érzem a szükségességét?Vagy ezzel rosszat teszek a babámnak és ezeknek a játékoknak a hiányával gátolom, visszafogom a fejlődését?Mit gondoltok?Sokat éneklek neki, játszom vele, mesélek neki, tornázunk tehát elhanyagolva nincs a baba


Egyébkènt megvehetnék, nem az anyagiak miatt nem tesszük, hanem a párommal úgy érezzük, hogy még felesleges.Vagy rosszul gondoljuk?



2016. nov. 14. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Erre a kérdésre te magad is tudod a választ, ezért felesleges volt kiírni, ha meg nem tudod akkor bajok vannak...
2016. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy ez nem igaz, ugye?


Nalunk teljesen kimaradtak a tanulo kutyak, kutyushugik es tarsaik;)


8, 13, 16 eves a 3 gyerek.


Vehetsz meg sok jatekot, hidd el!

2016. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

De igen, nyugi megdicsérjük a buksid, hogy jól csinálod.gondolom utálod a másik nőt és most őt kell szídni.


magánügy, hogy ki mit vesz a gyerekének, négy hónaposan még semmi nem kell neki csak csörgő.

2016. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon félre értettetek 😣 Nagyon szeretem a barátnőmet!!!Inkább attól tartok, hogy az én gyermekem nem fog esetleg úgy fejlődni, mert nem kap annyi ingert stb. mint az övé.Úgy látom, hogy itt győzött megint nálatok a rosszindulat...
2016. nov. 14. 10:26
 5/12 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivételnek!!!!
2016. nov. 14. 10:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem fog a te gyereked úgy fejlődni, ahogy a barátnődé. De nem a megvett játékok hiánya miatt, hanem azért, mert nincs két egyformán fejlődő gyerek. Sokszor többet ér a napi foglalkozás vele , mint bármilyen hiperszuper játék.
2016. nov. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Nálunk játékarzenál van! Egyrészt azért mert második gyerek, másrészt azért mert szeretek nekik vásárolni! Ennek ellenére azt mondom, a túl sok játék nem jó! Nálunk pl egy kosár játék van mindig elöl és cserélgetem a tartalmát. A 4 hónapos babának még bőven elég pár egyszerű játék! A kisfiamat pl leginkább a kislányom sálja köti le :D
2016. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted 30-40-100 évvel ezelőtt akkor mennyi rossz anya volt? Mert hogy senkinek nem volt nem hogy márkás, hanem semmilyen babajátéka, max egy két fajáték, csörgő, sál és labda. De még sokaknak ez sem jutott.


Apum azt mondta, hogy az ötvenes években akinek focilabdája volt az már istencsászár volt a környéken, mert legtöbbeknek még az sem volt. Semmi. És egy darab labdával játszott egész nap 15 gyerek!


Játékok helyett cipőt meg ruhát kaptak a gyerekek, mert az is nagy kincs volt. És mégis felnőttek, köztük rengeteg értelmes ember, kutató, orvos, sportoló.


Szerintem Einsteinnek sem volt Fisher Price-os meg mittudomén milyen fejlesztő játéka soha.


Szerintem a családi közeg, a társaság számít a legtöbbet! Nem a játékok. Az csak addicionális dolog.

2016. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerek van. Ha valamit megtanultam, akkor azt, hogy a legtöbb gyerek egy vagon fölösleges játékot kap, ami csak pénzkidobás.

Nem kell minden vackot megvenni, attól senkinek se lesz jobb. És ez az évek múlásával nem változik! Pl. a lányom is rendszeresen csipog, hogy milyen szuper divatos játék nélkül nem tud élni. :) Ezek végzik két napon belül a sarokban.

Két hete csináltak a fiammal egy focicsapatot wc-papír gurigákból, azóta azzal elvannak.

2016. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen pici gyerekek bármivel el tudnak játszani. Tölts meg egy kicsi müanyag flakont rizzsel, ugyanúgy fog neki tetszeni, mint a legdrágább csörgő. Fejlesztő játékoknak csak később van értelme.
2016. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!