Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek külföldön (elsőso...

Van köztetek külföldön (elsősorban) Ausztriában élő, kisgyerekes?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, havi hány euróból lehet úgy megélni, hogy még félre is tudjunk tenni (figyelembe véve a borzasztó albérlet-árakat, drága pékárut és húst). Hozzáteszem, három kiskorú gyermekünk van, kettő iskolás, egy óvodás (az utóbbi gluténmentes étrenden van).
2016. nov. 14. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

huha, hat jo a kerdes, de ezt majd ugyis csak akkor fogod tudni igazan kiszamolni, amikor mar ott eltek.

egy 3-4 szobas lakast nyugodtan szamolhatsz 1200-300nak euronak, az etkezest 5 fore 1000nek, ha otthon fozol, a tobbit sajnos nem tudom.

2016. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi vidéken élünk, így ha városba készültök ez nem teljesen mérvadó, de leírom nálunk mi mennyi: egy 76 nm2 lakást bérlünk egy nagy házban, hatalmas közös kerttel, amit szinte csak a gyerekek használnak ez havi 470 (olajfűtés benne van, a víz az ingyenes) + 58 az áram, 25 az internet. 3 havonta 32 euro a szemétdíj, 2 havonta 40 euro a tv adó. Mivel nagyon közel van a német határ így nagybevásárlást ott szoktuk intézni változó mikor mennyi, mert mindig veszünk plusz "nem életbevágó" dolgokat is. Húsoknál ha figyeled az aktuális akciókat nem sokkal került többe Ausztriában se, mint Mo-n, a pékáru az ténylegesen sokkal drágább számoljunk durván 4-500 eurot havonta kajára. Havi 70 euro az ovi, 20 a kicsinek a játszócsoport, majdnem 100 a havi kötelező a kocsira. Van jogi, baleset és életbiztosításunk, a gyerekekre is ezek havi 220 euro, tankolásra szerintem szintén elmegy 200 havonta minimum, plusz 100-200 között ruhákra, játékokra a gyerekeknek, ez is van, hogy több. Ha a családit nem is számolom amit a gyerekek után kapnátok azért egy netto 2500 euro minimum szerintem nem árt, mert ovit is tudok olyat ami 100 euro fölött van havonta, nálunk pedig amit írtam abban már ebéd és ovibusz is benne van.
2016. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 18. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!