Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában milyenek a kilátás...

Ausztriában milyenek a kilátások most munkavállalóknak? (Nem szezonális munkákra gondolok). Jöhet bármi - elsősorban buszvezető, de pék, felszolgáló is.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha neked ezek a végzettségek mind megvannak és még németül is beszélsz,akkor főnyeremény vagy. Annyit érdemes tudni, hogy kinn a minimálbérből is meg lehet normális módon élni, nincs kisebbség, egy kellemes ország.
2013. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kommentedet! Igen, ezekből kettő is megvan, és B1 komplex nyelvvizsgám van, természetesen német nyelvből.


Remélem igazad lesz! :)

2013. ápr. 4. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:
B1 komplex nyelvvizsgád van? Ezt most nem mondod komolyan..
2013. ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez kevés lenne?! De hát ez egy középfokú nyelvvizsga! Szerintem bőven elég.
2013. ápr. 5. 00:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Ti most kint dolgoztok?
2013. ápr. 5. 13:13
 6/10 anonim ***** válasza:

B1- alapfok, nem közép.


Egyébként: Senkit nem érdekel kinn a nyelvvizsgád. Tudsz beszélni,vagy sem, ez a kérdés. Egyébként egy középfok is édes kevés, maximum az üzletben boldogulsz el, de ha valaki hozzád szól 3 mondatnál többet, főként dialektussal, egy árva szót sem fogsz belőle érteni.

2013. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát pedig a nyelvvizsgámban világosan le van írva, hogy KÖZÉP fok, komplex (korábbi C típusú) német nyelvvizsga bizonyítvány. Hadd tudják ők/én ezt jobban.


Nyelvtudáshoz (nem vizsgához, tudáshoz) elég az, ha TV-ből tanultam meg anno (évtizedekkel az ÖSD előtt) németül (elég jó a nyelvérzékem), és bármit hallok, azt teljesen megértem, és válaszolok?

2013. ápr. 5. 16:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor feltehetően B2, amid van, de ez nem vita tárgya, ezt nem mi szabtuk meg, hogy melyiket hogyan nevezik.

[link]


Ha te úgy érzed, megy a német, vágj bele, ott úgyis még jobbá válsz, de mi nem tudjuk megállapítani, hogy akkor most a te B1 vagy B2 vizsgás tudásod megfelelő-e, avagy sem.

Én a saját tudásommal ki mernék menni, bár csak egy középfokú C nyelvvizsgám van, az is több, mint 10 éves, de sokat fejlődtem azóta, mivel akkor még csak iskolában tanultam németet, mára viszont közel napi szinten beszélek némettel/osztrákkal vagy valami más nemzetiségűvel, akivel a német a közösen beszélt nyelv. Szóval nem az számít, milyen vizsgád van, hanem az, hogy a te véleményed szerint vállalható-e az a tudás, ami a birtokodban van.

2013. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezt is értem, tisztában is vagyok vele, és hiszem, hogy elég ez is, hiszen valóan mindent megértek.


Ami viszont a kérdés - hogy milyenek mostanság a lehetőségek odakint?


Nem a nyelvtudás, vagy bármilyen más szint, hanem, hogy magyarokat a fenti körökbe felvesznek-e, vagy inkább az osztrákot preferálják?


(Bár buszsofőrökből szerintem nem lehetne Dunát rekeszteni odakint sem).

2013. ápr. 5. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Legjobb, ha az utolsóval kezdesz,aztán lesz munkaviszonyod, tapasztalatod osztrák földön, majd keresel egy pék állást.


Amit én csinálnék:


1. Szezonmunka, télre simán találsz egy felszolgálói állást, ha valóban megy a nyelv és a végzettség is megvan.

2. 4.5-5 hónap szezon után megkérded, hogy ott ahol dolgoztál, nincs-e neked szakács, illetve pék munkakör, ha nincs, keresel egy pék állást.


A szezonban megkeresett pénzt el tudod tenni, szállás ingyen van, ellátás is, lesz pénzed albérletre kaucióra a másik álláshoz.Hajrá!

2013. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!