Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek anyukát, aki azért...

Ismertek anyukát, aki azért nem akar több gyereket, mert tudja, hogy idegileg nem bírna többel?

Figyelt kérdés
2 gyerekünk van, relative kis korkülönbséggel. Én nem szeretnék többet, úgy érzem, ez a max. amit még józan ésszel bírok. Mostanában alakult ki a napirend, egyensúly és kezdem újra élvezni az életem, még ha tömény is minden nap. Viszont a nagyszülők és az apukájuk is gyakran mondogatja, hogy de jó lenne még egy. Én úgy érzem, itt a határ, amit én vállalni tudok. De nem akarom megbántani őket. Sokat segítenek. De akkor is én vagyok az anyukájuk, és vannak dolgok, amiket nem lehet átvenni. Nagyon szép, okos és csodálatos gyerek lenne a harmadik is, fáj is a szívem érte, de tudom, hogy hol a teljesítőképességem határa, és én úgy érzem, hogy így még kényelmes lenne az életünk, de háromnál szerintem túllépném a saját határaimat. Éreztetek így?
2016. nov. 17. 10:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Félek a szüléstől is, több hasi műtétem és két császárom is volt. Nem akarok több műtétet. A testem is igyekszem javítani, több-kevesebb sikerrel. 4 éve nem aludtam át egy éjszakát sem, és most már úgy fest, hogy ez a pillanat is közeleg. Fáradt vagyok, és úgy érzem, hogy most kezdek újra levegőt kapni a hétköznapokban.
2016. nov. 17. 11:01
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Én is így vagyok vele, elég az öt, többet már nem bírok. Pedig sokan mondják, hogy jaj majd a hatodik... De én pontosan tudom, hogy ha tehetném, akkor saját magam kötném el.
2016. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, magamat. Nálunk is a férjem nagyon szeretné, mások is mondogatják néha, de a férjemet leszámítva pont nem érdekel mások véleménye. (Anyósom szerint ki kéne vennünk a részünket a népességfogyás megállításából. No comment.)

Nekem is elég kettő. 6 és 4 évesek, végre senki sem szopik, senki sem pelenkás, hagynak aludni, relatíve önállóak, csomó jó dolgot lehet velük csinálni. Bár mi is úgy indultunk neki, hogy minimum 3, de a legjobb volna 4, én lezártam magamban a kisbabás korszakot.

Bár ki tudja... A sors iróniája, hogy lehet, hogy megint babát várok. Nagyon-nagyon kicsi esélyt adtunk neki egyetlen egy alkalommal, a tesztek negatívak, de már két hete késik a menstruációm. Egyelőre kivárunk. De én továbbra is jobban örülnék, ha maradna a kettő gyerek. :)

2016. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Orvos is megcsinálja az elkötést 3gyerek után,mellesleg lehet védekezni is.


Kérdésre visszatérve. Én elég idegbeteg alkat vagyok,mégis lett második. De sokat számit,hogy a nagy apja semmit nemnem ssegített,jelenlegi párom pedig mindenben,igy lesz harmadik is. De annyi és vége,utána elköttetem magam,mert nem akarok aztán már életem végéig védekezni.

2016. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Én és a férjem is 2 gyereket akarunk, szerintünk túl sok a 3, persze ez később változhat, de nem hiszem, hogy fog. A terhesség, szülés, rengeteg időtöltés a csecsemővel, gyerekkel, a saját tested karbantartása és később rengeteg pénz a tanultatásuk is, üinden idő, pénz és energia. Ha felelősen gondolkozol, talán jobb megállni 2-nél, főleg ha te is úgy érzed, állítsd le a családod, a te testedet teszi tönkre az újabb gyerek, arra gondolok, hogy írtad, hogy voltak gondok eddig is.
2016. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez természetes, minden szempontot kell mérlegelni, hogy az ember hány gyereket vállal és mikor.

(Aztán a természet néha közbe szól, de ez másik kérdés, maradjunk a tervezhetőségnél).


Mi amikor belekezdtünk a közös életünkbe a férjemmel, úgy döntöttünk, hogy 3 plusz-mínusz egy gyereket szeretnénk.


VAgyis kettőt mindenképp, három tök jó lenne és még egy negyediket is el tudunk képzelni.


Amikor a harmadik megszületett, mindketten úgy voltunk vele, hogy akkor itt most stop. Bár a vágyainkban ott volt a negyedik, de ésszel felmérve a határainkat (energiaszint, türelem, és az én egészségi állapotom), úgy döntöttünk hogy ennyi. (Továbbá a picivel voltak egészségi gondok, amik nehezítették a helyzetet).


Sok dolgot elajándékoztam, tényleg azt gondoltam ott a végállomás.

Aztán ahogy 3 éves lett a pici, mindketten újra vágyni kezdtünk rá.

Én elmentem egy rakás vizsgálatra, mert az egészségemet kockáztatni nem akartam, de az lett a végeredmény, hogy nincs kontraindikáció orvosilag, vállalhatunk még egyet.


A napokban szülöm, és bár most elég nehéz, mégis nagyon várjuk és nagyon örülünk. (A terhességem sem volt felhőtlen, nekünk ezt kellett bevállalni, mert nekem a szülés épp "jól szokott menni", viszont a 9 hónap alatt sok a nehézség, ez most még egy műtéttel bővült, amire nem is számítottunk egyáltalán...)


Én azt gondolom, hogy mindennek megvan a maga ideje, teljesen rendben van, hogy most így érzel, és ne is engedj mások nyomásának ebben a kérdésben, illetve inkább azt mondanám, hogy "ne engedjetek", mert ez a férjeddel közös projekt, akkor jó vállalni, ha mindketten egyformán akarják, hiszen sok hárul a férfire is a feladatokból...


Viszont nem baj, ha megőrzöd a nyitottságod, és a rugalmasságod a kérdésben. Nyilván az is kérdés, hogy milyen korúak vagytok, de ha még fiatalok, akkor szépen parkolópályára kell ezt tenni, lehet hogy pár év múlva máshogy érzitek magatokat, feltöltődtök fizikailag is, érzelmileg is, ezt nem lehet tudni.


A rokonok felé meg egyértelműen kell kommunikálni:

Pl: "mi érezzük, hogy mikor és mennyit tudunk vállalni, ha úgy alakul, akkor lehet hogy lesz, most ez nem aktuális".

Vagy ehhez hasonló.


Legjobbakat!

2016. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem 3 gyereket szeretne de nekem nem menne a 3. Nem lenne annyi energiám. Imádom a gyerekeimet de többet nem bírnék.
2016. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én még egy után is ezt érzem kicsit. A fiam tündéri, jó baba, nincs sok baj vele, alszik éjjel, alszik napközben is valamennyit, néha mégsincs türelmem hozzá, amikor rosszalkodik. Míg pici volt nagyon élveztem minden percét a babázásnak, de miután elkezdett kúszni, menni, és csak ront bont folyamatosan, fogy a türelmem. Úgy terveztuk, hogy mire 2 éves lesz megszülök a másodikat, lassan ideje lenne próbálkozni, de nem vagyok biztos benne, hogy bírni fogom egy rosszalkodó 2 évessel és egy ujszülöttel.
2016. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, en vagyok az. Es az evek mulasaval sem valtozik a velemenyem. Szerintem igenis van olyan, amikor vki epp attol felelossegteljes ember es jo szulo, ha kepes meghozni a jol megalapozott dontest, h most mar nem vallal tobb gyereket.
2016. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a babázás része a legrosszabb,abból is az első fél év,mikor semmit nem csinál még. A pelenka se gondom,a sírást viselem nehezen,meg hogy társadág nincs,és kb hat hónapig a baba se túl értelmes. Utána gyorsabban fejődik.Kb 2éves korától nekem már nagyon jó.

És ha hamar jön a harmadik,pokoli nehéz lesz,viszont inkább igy,mint meginr kis munka,megint itthon.

2016. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!