Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van köztetek valaki (vagy...

Van köztetek valaki (vagy ismertek olyant) aki szoptatás alatt fogyott le sokat (minimum10kg) akár direkt (diéta-sport), akár nem akarattal?

Figyelt kérdés
ha igen, hogyan és szándékosan e,ill hány kilót mennyi idő alatt? elsősorban az aktivan szoptató kismamákra vonatkozóan érdkelne, akiknek pici(fél év alatti) babája van, nem aki 1évest szoptat,hisz az a gyerkőc bőven eszik mást is már.köszi!
2012. jún. 13. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2ilyen ismerősöm is van,mindketten a lányaikkal 25feletti súlyt szedtek fel pikk-pakk leolvadtak róluk a kilók,most vasággyal 50-60 kilók.
2012. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyik én vagyok, másik egy jó barátnöm


A jó barátnöm szerint neki csak úgy mentek a kilók, de tényleg jól nézett ki.


èn 70 kilóval kezdtem a terhességet (65 volt a normál súlyom, így 5 kiló plusszal), majd hízem 20 kilót és 1 éves volt a gyerek mikor 67 kiló voltam. èn rendesen ettem, de nem nagy mennyiséget, oda figyeltem hpogy 1 szelet kenyér este elég legyen, hogy délben egészséges fött ételt egyek, és rengeteget sétáltam direktben, sokszor olyan helyeekre hogy hegyre kelljen mennem, stb... nem sportoltam külön, de napi 5 km séta szinte mindig meg volt, és oda figyeltem mit eszek. ja az édeséget számüztem otthonról, nem vettem sütit max hétvégén ettünk ilyet, nem volt se csoki, se keksz, semmi ilyen otthon.

2012. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első baba:

mínusz 3-4, + 20 kiló, 6 hónapos korra régi súly, egy éves korára mínusz 2-3 kiló

Második baba:

- 4 kiló majd + 22-23, fél évesen régi súly, egy éves korra mínusz 2-3

Így már összesen - 5-6 kilónál jártam, mikor a harmadik indult.

-2 kiló, plusz 12-13, CH diéta miatt csak ennyi jött fel.

Most két hetes a babám, és jó lenne tartani a jelenlegi súlyt, meglátjuk mi lesz belőle, ez volt a lánykori súlyom, 54-55 kg, a 48 sajnos túl kevés, de addig nem szokott nagyon megállni.


Fél évig kizárólag szoptatok, utána is sok a szopi még egy éves korig, mellette minden evők.


Engem a nem alvás is nagyon fogyaszt, érzem, ahogy "olvad rólam" olyankor. Semmi szándékosság, ilyen vagyok.

2012. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3 vagyok

Az lemaradt, hogy érzem, az ízületeimet meg a hátamat is megviselte mindig. Hiszen az első két terhességemnél hetente egy kiló jött fel a második félidőben. Ez a gyors fel-le nem tesz jót. És sajnos gyengének is érzem magam túl vékonyan, a gyerekeket alig tudom megemelni.

Most is szültem egy 4 kilós babát, majd megszakadok a kis cukikámtól... :o)

2012. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55 kilóval kezdtem,85-el szültem,20 kiló úgy lement hogy észre se vettem,a maradék 10-ért sem kellett megszakadnom.
2012. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat!

sajnos é nem vagyok ilyen szerencsés,hogy olvadjanak a kilóim, sőőt, én hizok szoptatás alatt...nem mondom h odafigelek, de nem is zabálok 2pofára:)sajnos eleve tulsulyos voltam, 8kilot hiztam terhesség alatt ami le is ment, de már 4 vissza is jött...most 105vagyok...:( rettenet nem tetszem magamnak,semmi nem áll jól utálom már...

4hónaos lesz hamar a babóca,csak szopizik. gondoltam, hogy eljárnék heti3x mozogni kondiba-edzésekre(na egyenlőre nem brutál spinraceing:D)és visszaszoritom a szénhidrátot(nem durva kurát tervezek)

csak tartok pár dologtól:

1. elmegy v lecsökken a tejem

2. sporttól-tejsav miatt megváltozik az ize amit a baba nem fogad el.

3. zsírból bomló méreganyagok eljutnak hozzá

mi a véleménytek?

2012. jún. 14. 09:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!!!69 kg-mal kezdtem a terhességemet,84-gyel mentem szülni.Szülés után a 4.napon voltam 79 kg,most 3 hónapos a kislányom,csak szopik,és jelenleg 70 kg vagyok:-)Nem csinálok semmilyen diétát,bár napi 6-8 km-rt bicózunk a kis csajjal,ennyi a sportolásom is.Arra odafigyelek,hogy ne fehér kenyeret egyek,és az édességgel is óvatosabban bánok.Remélem még 5-6 kiló lecsúszik fél éves korára:-)
2012. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáld ki a pilatestnézz utánna,nagyon jó,nem fog elapadni tőle aí tejet,nem lesz izomláz,nem kell ugrálni.A mélyizmokat mozgatja meg.

2012. jún. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha fokozatosan látsz neki, akkor a tej sem megy el, és ha nincs izomlázad, akkor az íze sem változik (tejsav miatt).


A Pilates mellé én a gerinctornát is nagyon ajánlom, én gerincbetegség miatt csinálom, és nagyon jó. Gyakorlatilag fekve kell csinálni, vagy maximum ülve, semmi ugra-bugra, az ízületeket maximálisan kíméli, és bizony minden izmot megmozgat.

2012. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 78-ról 98-ra híztam a terhesség alatt. A kórházból már 88 kiloval jöttem haza és a maradék 10 kg 4 hónap alatt lement.

A terhességem alatt kellett szénhidrát diétát tartanom (160 grammosat) és akkor fogytam is egy keveset, de 2 hét után már leállhattam a diétával. Próbáld meg a szénhidrát számolást, nem olyan bonyolult.

Amúgy meg egyeztess a védőnőddel, vagy szoptatási tanácsadóval, ők biztosat tudnak mondani, hogy esetleg mivel ártasz a tejtermelésnek.

Ha nem szimpi a védőnőd, biztosan találsz a neten védőnős oldalakat ahol válaszolnak a kérdéseidre.

2012. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!