Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egyik ismerősömnek van egy...

Az egyik ismerősömnek van egy érdekes elmélete arról, hogy mi befolyásolja a megszületendő gyermek nemét. Nektek erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Meg van róla győződve, hogy a szülők közötti erőviszonyok határozzák meg, hogy az utód kisfiú vagy kislány lesz. Példának okáért, ha egy párnál a nő viseli a nadrágot, akkor nagy valószínűséggel lányt fog szülni, viszont ha egyértelműen a férfi dominál egy párkapcsolatban, akkor fiú fog születni. Azoknál a pároknál, ahol nagyjából kiegyenlítettek az erőviszonyok, és több gyermeket vállalnak, ott egyszer fiú, egyszer meg lány születik.

Azért tartom érdekesnek ezt az elméletet, mert ha végig gondolom a családomat vagy az ismerőseim körét, akkor ez elég találó. Amúgy az ismerősöm ex-neje egy meglehetősen domináns teremtés volt. Mielőtt elváltak, két lányuk született. :)



2016. nov. 18. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekem meg pont fordítva mondták.Ha a nő a domináns akkor fiú fog születni mert így "egyenlítődnek" ki az erőviszonyok, így lesz meg a harmónia.Ki tudja.....☺☺😅😅
2016. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes elmélet... Az én családomban ez elég jól bejön, domináns nők vannak és rengeteg lány... De a párom anyja is igen határozott, mégis fiai vannak, igaz, az apával nem tudom összehasonlítani az anyát, az előbbit alig ismertem és korán elváltak.


Gondolom, azért elég sok tényező van s el nem tudom képzelni, hogy egy határozottabb nő teste válogatna a spermiumokban s még az is számítana, hogy a spermium gazdájának a dominanciája benne van a kémiában...

2016. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy ostobaság. Akkor a jellemzően vagy patriarchális, vagy matriarchális társadalmakban egy generáció után felborult volna az ivararány és 100 év alatt kihaltak volna.


Nem kell Afrikáig menni, meg 1500 évet vissza az időben, elég Magyarországon visszamenni 50-100 évet, abszolút férfiuralom volt a családokban, száz

2016. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
En is forditva tudom. De szerintem ez nem igaz, mert pl a nagynenemeknel a ferje a dominans es fia szuletett. Nalunk meg apa a dominans es 2lanya van. Szoval ez szerintem hulyeseg.
2016. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
... (valamiért elküldte), szóval 100 családból 90-95-ben biztos, hogy a férfi volt az úr a házban és ezt elfogadták a nők is. Ez volt a társadalom berendezkedése, mégsem borult fel semmiféle ivararány.
2016. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

A mi családunkban nem jön be egyik verzió sem.

De enélkül is tudnám hogy ez hülyeség.

2016. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Ezt már én is hallottam. :) Nekünk ezt a nevelőapám mondta, hogy tuti lányunk lesz majd, mert, hogy én vagyok a dominánsabb. :D Én meg pont úgy érzem, hogy egyikőnk se domináns.
2016. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem ez befolyásolja, hanem az, hogy milyen spermium ér oda elsőnek a petesejthez ugyebár. Ezen felük a nő szervezete tud szelektálni a spermiumok között különféle immunreakciók által, éésss még a megtermékenyült petesejteket is tudja szelektálni, ha az neki nem megfelelő. Pl nem engedi beágyazódni.


Innentől tulajdonképpen a nő szervezete "dönthet" a születendő gyermeke neméről. Ez tette lehetővé, hogy pl háborúk után érdekes módon több fiú született. Ha netán külső tényezők eltolnák az ivararányt, akkor tudjuk kompenzálni. Ez a reakció függ a szervezet stressz szintjétől is, amit egy háború de akár egy domináns partner is befolyásolhat.


Én egyébként fordítva hallottam. Domináns, nőcsábász férfiaknak többnyire lánya születik, mert ezzel nincs "konkurencia" nincs küzdelem a későbbi utódokkal. Anyuka ezt "tudja" és tündéri kislánnyal könnyebb őket megfogni. Ha megnézed Árpa Attila, Ganxta Zolee és Bochkor Gábornak is lánya van. Domináns anyáknak pedig többször születik fia. De nyilván ez sok mindentől függ. Ez szerintem inkább a jelenkorra igaz, mert régen valóban zömmel a férfiak voltak a dominánsak, és mégis születtek kisfiúk is, igaz ezt akkoriban el is várták a nőktől, hogy legyen örökös.

2016. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Koze nincs hozza.
2016. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Belegondoltam én is, milyenek az erőviszonyok a családunkon belül. És egyáltalán nem jött be! Pl. anyósoméknál több lány van, mint fiú, és apósom konkrétan terrorban tartotta a családját.

Anyám is elég mártír típus, mindig apám hordta a nadrágot, ő intézett mindent, anyámnak a házimunkán kívül dolga nem volt, de persze szava se. Ennek ellenére mi ketten vagyunk lányok.

Egy családot ismerek, ahol 5 fiú van. Ott az anya hordja a nadrágot, ha elkiáltja magát, még most, huszonévesen is fül-farok behúzva sunnyognak elő a fiai.

Nálunk inkább én vagyok domináns, a férjem aki visszahúzódóbb, nálunk egy fiú van, és egy lány.


Szóval sehol sem jött be.

2016. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!