Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a "Cinka" névről?

Mit gondoltok a "Cinka" névről?

Figyelt kérdés
Párommal eldöntöttünk, hogy még egy gyereket fogunk vállalni, egy vicc miatt elkezdtünk a még csak tervezett gyerekünkre a Cinka lánynévvel utalni egymás, és a másik gyerekünk előtt. Már olyan sokat emlegettük így, hogy ha valóban lány lenne majd, akkor furcsa lenne áttérni egy másik névre, de kicsit aggódom, hogy mennyire lepi meg ez a név az embereket. Mit gondoltok? (Amúgy ez egy már engedélyezett, létező utónév.)
2016. nov. 19. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a cinke jut róla eszembe. Névnek nem adnám maximum beceneveként használnám. Amúgy annak nagyon aranyos.

Mta adatbázisában csak az van róla hogy cigány eredetű.

De mondjuk lehetne a Cintia becézése.

2016. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Azt, hogy borzalmas. Komolyan ki akarsz szúrni azzal a szegény gyerekkel? Ha ez a célotok, akkor inkább hanyagoljátok ezt a témát. Ha az én anyám adott volna ilyen nevet nekem, azt biztos nem tette volna zsebre, amit kapott volna tőlem.


Persze a ti dolgotok és nem is kell tucat nevet adni sem, de azért gondolkozzatok már. Te viselnéd ezt a neve? Akkor kereszteld magad át, de ne a gyerekkel szúrjál ki. Vagy adj 2 keresztnevet neki, aztán eldönti melyiket akarja használni.

2016. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Macskának teljesen jó név
2016. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
12%
Szerintem nagyon érdekes és ritka név. Nekem nagyon tetszik:)
2016. nov. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Nekem tetszik.
2016. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Eléggé cink...
2016. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is a cinke jut róla eszembe. Becenévnek aranyos, de így nem anyakönyveztetném.
2016. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk a kismalacokat hivtak cinkanak igy egyertelmu mire asszocialok rola,igy nem adnám.
2016. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nem tetszik. Akkor miért nem inkább cinke egyszerüen? Az se hangzik túl jól. Na mindegy, cinkes név, ne adjátok neki, otthon becézhetitek így, de ha okos lesz, jó munkával, nem lesz jó neki egy ilyen névvel, nem komolyan vehető.
2016. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Adjátok neki a Sarolta vagy Sára nevet és akkor lehet úgy becézni. Alapnévnek borzalmas.
2016. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!