Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti betartjátok a filmeken,...

Ti betartjátok a filmeken, sorozatokon, számítógépes játékokon feltüntetett korhatárbesorolást?

Figyelt kérdés
Mint pl hogy 16-18 èven aluliaknak nem ajánlott vagy 12 èven aluliaknak csak nagykorú felügyelete mellett ajánlott... Ha igen mièrt, ès ha nem mièrt?

2016. nov. 20. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Mivel már rég elmúltam 18, de még 21 is, így cseppet sem foglalkozom a korhatár dologgal.
2016. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Szerintem nagyon rossz a korhatàrbesorolàs. Rengeteg példa van, hogy 16 éven felülieknek szóló filmben semmi nincs ami ezt indokolnà, de pl a màsik meg, amikor tele van erőszakkal, szexualitàssal és még sem korhatàros...


Mindent megnézek és úgy nézheti meg a gyerek is. Na a disney, pixar meséket nem,azokban bìzom, de a filmeket igen. És én döntöm el, hogy melyik fér bele nekünk.

2016. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Van olyan film, ahol azért rakják ki a 16-os karikát, mert kifittyent egy mellbimbó. Hűűűhaaa... Talán nem marad vissza a fejlődésben egy 13 éves fiú.

De van olyan 12 éves korhatáros film, amiben szerintem elég durva és erőszakos jelenetek vannak, vagy a történet miatt nem való egy ennyi idős gyereknek. Akkor nem javaslom, hogy megnézze.


Vagyis én nem értek azzal egyet, hogy ha egy autóbaleset után rohangál az égő ember, az 12 éves korhatáros, a mellbimbó meg 16. Ha lehet válogatni, akkor a 16 év alatti gyerekem inkább lásson élőben melleket, mint égő embert! Akkor filmen se legyen fordítva természetes.


Ilyen szempontból iszonyatosan álszent és álszemérmes ez a besorolás, amit nálunk alkalmaznak.

2016. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Tökéletesen egyetértek az előző hozzászólóval...
2016. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Semmire nem jó ez a korhatáros marhaság.


És az szerintem is felháborító, hogy a női mell látványa, amiből már a csecsemő táplálása is történik, károsabbnak ítéltetik mint az erőszak! Nonszensz.

2016. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Max.mint ajalnas :-)

De.spec nem ertem h miert volt a bogyo es babocan 6 os besorolas :-D

2016. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tartanám be, úgy érezném, szülőként el tudom dönteni, hogy mi fér bele / mi nem fér bele az adott gyerekem esetében.

(Csak hogy mennyire hülyeség az egész: szoktam nézni egy dokumentumfilm-sorozatot mostanában, ha tehetem, ami légifelvételeket mutat be a világ minden tájáról. Csodaszép TÁJKÉPEK - és korhatáros! Szívesen megkérdezném az illetékest, hogy milyen traumát okozhatnak ezek a felvételek egy gyereknek!:))

2016. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!