Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok akik gyermeket vállalnak,...

Azok akik gyermeket vállalnak, nem gondolnak bele, hogy milyen rosszat tesznek a születendő gyermekkel ha ebbe az országba és ebbe a világba születik bele szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Nekem nem tud segíteni egyik szülőm se, nagy szegénységbe élünk, tanulok amennyire csak tudok de mégse jutok előre. A létezés legszélén vagyunk, pedig nem most születtünk. Kőkeményen dolgozok két munkát is vállalok, mégsincs annyi pénzem, hogy saját albérletbe tudjak költözni. Ha szétnézek, nagyon sok velemkorú fiatalnak ez a sors jut. Minek szenvedni? Miért nem gondolnak bele a szülők, hogy jó nagy öröm a gyerek, de neki mekkora csalódás és szomorúság, hogy akárhogy akarja a világ egyre élhetetlenebb és egy rabszolga iga az egész amit napról napra azért kell csinálni, hogy ne haljon éhen az ember és ne fagyjon meg. Nem luxus vagy vágyott dolgokért dolgozok, hanem élelmiszerért meg tüzelőért. Ez ma lehet álmom és cél egy emberi életben? Szerintem ez olyan kiábrándító, hogy 17 évesen már ennyire nincsenek ábrándozható dolgok, mert a kemény valóság szele ennyire megcsap. :(

#szegénység #kitörési lehetőség nincs #hiába tanultam jó szakmát #hiába dolgozok nem haladok előre
2016. nov. 26. 16:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Háborúban is születtek gyerek, sőt. Azért ha megkérdezed a 40-es években született néniket-bácsikat, szerintem köszönik szépen, hogy élhettek a nemlét helyett. Lehetett házastársuk, gyerekük, unokájuk, ÉLETÜK. Ehhez képest mit számít, hogy valaha egyszer egy pár lyukas cipőjük volt, vagy krumplileves volt az ünnepi ebéd.
2016. nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

a gyerek nem te vagy

attól, ha neked nehéz és csóró vagy, másnak még lehet könnyű, és lehet gazdag, vagy boldog családos ember, elvileg nem minden a pénz.

2016. nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
De én családot akarok alapítani és mindent megadni a gyermekeimnek, hogy soha ne legyen, hogy csórónak nézik az iskolában mert azt érzi az ember! Érzi, hogy egész életében kimondatlanul is lecsúszott csórónak és szerencsétlennek tartják. De hogy alapítsak családot ha arra nincs remény, hogy a saját lábamra tudjak állni?
2016. nov. 26. 16:22
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Nem a penzen mulik a boldogsag. Kerdezd meg a nagyszuleidet. Mamamek mezitlab jartak telen iskolaba, mert nem volt penz cipore, 5en voltak testverek. Papamek 7en, naluk egy cipo volt. Mindennap masik gyerek ment iskolaba, mindig az, akinek eppen jutott a cipo. Megis koszonik szepen, hogy megszulethettek.
2016. nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Te depressziós vagy! Menj pszihológushoz (szerintem tb alapján is van).
2016. nov. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
De most ez miért probléma? 10-15 év múlva is elég lesz a családalapítást fontolgatnod. Azért az csak elég megtalálni a saját utadat. Ha nem ott ahol élsz, akkor költözz nagyobb városba, ha ott se jó, akkor a fővárosba, ha ott sem, akkor tágas a világ, ma már nyitottak a határok.
2016. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Vagy pl 7 eves koromig mindenunk meg volt, csak eppen rettegtem apamtol, mindent megkaptam, a legmenobb jatekok, ruhak, nyaralasok, butorok stb. Aztan szerencsere lelepett, adossagba vert, amibol meg most sem masztunk ki. Honap vegen elofordul, hogy kenyerre sem telik. Megis jobb igy. Boldogok vagyunk, szeretetben, nyugalomban. Ez mindennel tobbet er. 17/l
2016. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

ne a te leendő gyerekedre vetítsd ki a bajaid, lehet hogy ő lyukas zokniban is a suli szívtiprója lesz

a te bajaid azok csak a sajátjaid.

2016. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%
Ez van nagyon sok helyen "ma" is, kell testvér alapon erőn felül vállalnak gyereket, aztán legyen már 3., mert arra több kedvezmény járHAT. Tisztelet a kivételnek, én csak ilyen családokat ismerek.
2016. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

2 munka mellett nincs pénzed??? Mit csinàlsz?


Ha tanulsz miért nem jutsz előrébb???


Javaslom a pszichológust. Itt màs baj van.


Én pl 6 évig egy gyereket tartottam el minden segìtség nélkül. Nem sìrtam rìttam meg keseregtem hanem a belemet kidolgoztam vagy tanultam vagy a gyerekkel voltam, hogy életben maradjunk. Ja az albi volt rezsivel 100.000Ft+ és nem volt olcsóbb!!! Sokan nem adjàk ki gyerekesnek,plàne egyedülàllónak. Alaphangon 150.000Ft kellett ahhoz,hogy enni tudjunk vmit minden nap...


Nem sìrni kell, hanem csinàlni. És ez a vacak időszak volt az egyik legjobb az életemben, persze nem anyagilag.

De nem is a pénz szàmìt.

2016. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!