Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerencsetlen gyerek csalad...

Szerencsetlen gyerek csalad nelkul no fel?

Figyelt kérdés

6 eve kulfoldon elunk a ferjemmel es itt szulettek a gyermekeink is (3 es fel evesek).

Megjegyezte egy ismeros, hogy milyen gaz, hogy csalad nelkul nonek fel a gyerekeink.

Szerintem ebben legalabb anyi jo van szamukra mint rossz es ok ebben nonek fel, ezt szoktak meg.

Biztos jo lenne ha a "tavolabbi" csaladtagok is a kozelunkben lennenek, de alapjaban veve csaladban nonek fel, hisz igy kerek egesz a csaladunk.

Mit gondoltok errol?


2013. szept. 27. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ha vannak nagyszülők, rokonok, de csomó olyan család van ahol nincs többi rokon, mert nem élnek már pl. a nagyszülők, testvérek pedig nincsenek. A legfontosabb az apa és az anya, ha a többi rokon is közel van, az csak hab a tortán. :)
2013. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is csak magunk voltunk, így nőttem fel. Csak a testvéreim és a szüleink. Amíg mindenhol azt láttam, hogy a nagy családokban csak a gond van, veszekedés, irigykedés, pletykálás, nálunk béke és nyugalom honolt. :)
2013. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Napi szinten beszelunk a nagyszulokkel skypeon.a nagyobb gyermekunk elmeseli mi volt az oviban es mit csinaltunk delutan.

Egy evben kb 4csaladi talalkozas van (vagy jon valaki vagy mi megyunk haza).

Tehat nincsenek kirekesztve az eletunkbol csak fizikalisan nincsenek velunk (tudom ez nem ugyan az, de a semminel tobb).

A legjobbat szeretnenk a gyerekeinknek es ezert is elunk kulfoldon.

2013. szept. 27. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok család még országon belül sem oldja meg a kapcsolattartást teljes mértékben. vagy csak nagyon ritkán. Nálatok szerintem nincs semmi gond.
2013. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Eddig en sem ereztem, hogy gond lenne.Persze tudom, hogy jo lenne ha a "szomszedban" laknanak a nagyszulok es "lepasszolhatnam" oket 1-2 orara amig takaritok vagy vasalok.Mindenkinek jo lenne!!De igy alakult az eletunk.

Kicsi buntudatot ereztem amiatt, hogy lehet tenyleg "megfosztom" a gyerekeimet a nagyszuleiktol.

2013. szept. 27. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyat, aki messze él a nagyszülőktől, pedig Magyarországon vannak. Ne foglalkozz a ki tudja milyen ismerős véleményével.
2013. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak elgondolkodtam, mert valamilyen szinten igaza van.

Viszont ha otthon elnenk nem lenne a pici, mert nem tudnank biztositani a megfelelo korulmenyeket (es itt nem luxusrol beszelek)a szakmank otthon nem tul jol fizeto (az enyem csak vallalkozokent vegezheto) es ezert is koltoztunk kulfoldre.

2013. szept. 27. 22:45
 8/8 zabmester ***** válasza:

Az ilyen "jószándékúan" beleszólós ismerősökkel nem kell foglalkozni, legalább is az ilyen megnyilvánulásokkal. Mert mégis mi célja egy ilyen megjegyzésnek? Nyilván nem azért mondta, mert ő tud erre valami megoldást, de hát akkor már legyen egy kis lelkiismeretfurdalásod olyan dolgok miatt, amin úgysem változtathatsz. Á, nem érdemes ilyenekre figyelni.


Tény, bennem is felmerült ez a gondolat, de azért ez nem kell, hogy elviselhetetlen helyzet legyen. Mi jövő nyáron fogunk külföldre költözni, akkor lesz majdnem 7 éves a fiam. Imádja a nagyszüleit, nagyon szoros a kapcsolatuk. Sajnálom, hogy ez akkor majd nem lesz ilyen intenzív, nem fogják egymást annyiszor látni, illetve ha majd kint születik még gyerekünk, velük már nyilván ennyire szoros kapcsolatuk nem lesz a nagyszülőknek, de azért ennek nem kell azt jelentenie, hogy idegenek lesznek a számukra. Manapság már ott vannak az internet adta lehetőségek, akár naponta lehet velük beszélgetni, még látni is lehet egymást így, látogatóba is haza lehet menni, és ők is ki tudnak jönni időnként. Így lesz nekik természetes. És azért rengeteg ilyen család van a mai világban. Ez inkább régen volt nagyobb dolog, amikor korábban is voltak ilyen nagy kivándorlási hullámok, de akkor még se telefon, se internet nem volt, és jobb esetben egyszer-kétszer látta egy gyerek a nagyszüleit összesen, rosszabb esetben meg még annyiszor sem. Ma már nagyon nem ez a helyzet. És NEM család nélkül nő fel az a gyerek, aki a szüleivel élhet! Az egy másik dolog, hogy a további családtagok nincsenek olyan közel, de a szülők plusz gyerekek miért is ne lenne család?

2013. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!