Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan nagyzolnak vagy komolyan...

Sokan nagyzolnak vagy komolyan havi tízezrekbe kerül egy baba nevelése?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy több tízezreket költenek a babákra. Nem túlzás ez?

Lányom 11 hónapos, pelenka havi 5000. Azt eszi amit mi és mindennap kap nasit, gyümölcsöt is. Ez kb havi 8000 forint.

Ti miket vesztek és mennyibe kerül?


2016. nov. 29. 15:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%

Pelenka, nasi, gyümölcs...

Komolyan nem költesz másra? Szerintem meg te esel túlzásba, és nem az, aki tízezrekről beszél.


Ruha, játék, egyéb használati tárgyak, gyógyszerek, fürdetőkrém, popsikrém, popsitörlő, oltások, cumi, stb. neked ingyen vannak? Nem költöttél még egyszer sem ezekre a 8 hónap alatt?


A 3. gyerekünk van, a legkisebb kerül a legkevesebbe, de így is "sikerül" tízezreket rákölteni.

2016. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Lanyom 10 honapos.Pelenka,nedves torlo kb.10500,hintopor 600,furdeto 750,ö is azt eszi amit mi+nasi gyümölcs,joghurtok ez 5000 korul szokott lenni havonta.Vizet nem iszik ugyhogy gyumolcsteak 2000.Minden honapban veszek neki valami ruhat, van hogy 2000ért,de volt olyan is hogy kabatot, sapkat, kesztyut, harisnyat kellett venni ekkor elment 10000 is.Ja es vannak, akik tapszert adnak, szerintem az sem 2ft.
2016. nov. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
81%

Tápszer havi 17 ezer körül,

2 nagy csomag pelenka 15-20 ezer,

Popsitörlő 1500-2000,

Babavíz havi 10 ezer.

Krém pelenkázáshoz , fürdető(nivea 1400), esetleg gyógyszer ha kell. Értelemszerűen ezek nem feltétlenül havi kiadások.

6 hónapos, mostmár kizárólag tápszeres baba. Hozzátáplálást is elkezdtem, az is plusz.

Végiggondolva a napot, ezek jutottak eszembe amiket használok.

2016. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
12%
De, túlzás!
2016. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
34%
Pelenka tíz körül van jelenleg. Szoptatok, nem kell se tápszer, se tea. Ruhát nem fogok havonta venni neki, szerencsére nem is kell, de amúgy se, az oltások ingyen vannak, esetleg arra még elmegy a pénz, hogy beülök vele a kocsiba és elviszem az egészségrendelésre. Több nem jut eszembe. :)
2016. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
69%

3 hós kislányom, tápszer 4000/hó, pelenkát mindig kapunk, de ha nem kapnánk kb 180-200 elmenne, ami liberoból kb 10.000ft, ezen kívül mindig veszek neki ruhát, játékot, kb 5000/hó.

Ha nagyobb lesz, jön még ehhez a babakaja, gyümölcsök. Most olyan 20/hó, később lesz 30 is szerintem, ebben a gyógyszerek, ajándékok, pl. szülinap, karácsony nincsenek benne.

2016. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
53%
#6 vagyok. valóban a babavíz, cumi, popsikrém kimaradt (popsitörlőt is kapjuk). Ha jobban belegondolok, már most elmegy 30e
2016. nov. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Pelenka+törlő havi 18 ezer (persze lehet olcsóbbat is, de van amelyik baba bőre nem bírja, nem nagyzolásból vesszük a drágábbat) popsikrém, fürdető, ruhák, étkezés, ha beteg, akkor gyógyszer ill. lázcsillapító mindig van itthon. 2 éves
2016. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
64%

11 hónaposanál még nem dicsekednék azzal, hogy azt eszi, amit ti, mert még ráérne. A nasi pedig főleg rém korai.


Egyébként ha a havi tízezrektől kiakadtál, mit szólnál a mi 100 ezer feletti költésünkhöz?


Pelenka 10

Tápszer 25. Persze kaphatna olcsóbbat is, ha nem érdekelne, hogy attól leáll az emésztése, bukik, kiütéses. Ami bevált, azt pont nem támogatja úgy a tb.

Gyógytorna izomtónuszavarra 40. A tb-s gyógytornára több mint 10 hónapja várunk. Ilyen hosszú a várólista.

Gyógyszer, vitamin, tápkieg.: 20


Ruhát, játékot nem is számolom. Egyébként nincs elhalmozva, egy zoknival is jól eljátszik (próbálja felvenni).

2016. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%

4 hónapos a lányom. A pelenka havi 5000 Ft, Libero. Popsitörlőt még a születése előtt vettem 12 csomaggal (4es csomag Lidl-ös, 4es csomag Dm-es, 4 csomag pampers), még 4 van belőle. Ritkán használom, csak kakinál, azzal meg igencsak spórol a lányom. :) Popsikrémet nem használunk, szép a bőre anélkül is. Csak anyatejes, cumija nincs, ahogy a cumisüveget sem ismeri. Fürdetőt Gabit használunk 700 ft körül van, elég egy hónapig egy flakonnal.


Ruhát ritkán veszek. Van egy ismerős, neki pont 1 évvel korábban született a lánya, mint az én lányom, így tőlük szoktuk átvenni a rucikat. A múltkor is 4 szatyor ruhát hoztam el, 8500 Ft-ért, ebben volt 2 kabát és egy overall is. De vannak helyi facebook csoportok is, ahol olcsón jó dolgokat lehet kifogni. Pl. ott vettem a lányomnak vadonatúj körforgót a kiságyba 2000 Ft-ért, meg játszószőnyeget bébitornáztatóval 2800 Ft-ért. De ezeket sem minden hónapban, csak alkalmanként. Persze szoktam neki új ruhákat is venni, de olyan gyorsan kinövi, hogy felesleges sokat rá költeni (szerintem).

2016. nov. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!