Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 év kihagyás után (extrán...

5 év kihagyás után (extrán beteges ikrekkel) munkát keresve szerintetek mire számíthatok?

Figyelt kérdés
31 évesen szültem ikreket. Nem tudtam visszamenni, mert ösztől tavaszig minden 2. héten betegek voltak. 2 gyerekre és ennyi sok időre a bébiszitter számunkra megfizethetetlen lett volna. Nagyszülők 200 km-re laknak és ők is betegesek. De most, hogy a gyerekeim úgy tűnik, kinőttek a betegeskedésből, végre valahára vissza tudnék menni dolgozni. Közgazdász vagyok, beszerzőként dolgoztam a szülés előtt.
2016. dec. 1. 09:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Arra számíts, hogy nem tudod onnan folytatni, ahol abbahagytad. Lehet, hogy először az "örülj, hogy van munkád" elv érvényesül a munkahelyen, és bizonyítanod kell nagyon sokat, és sokszor, mire elismerik, hogy terhelhető és megbízható munkaerő vagy.

Elsőre így lehet, hogy kénytelen leszel rosszabb munkával beérni, mint ahogy szeretnéd, de egy rossz munka mellett keresni egy jobbat még mindig könnyebb, mint semmi munka mellett keresni valamit.

Legalább fizetnek érte.


A legjobb olyan munkahely lenne, ahol van gyors előrelépési lehetőség, vagy van annyi szabad kapacitásod, hogy interjúkra járj, és hamar el tudj helyezkedni jobb pozícióban.


GYES után mentem vissza dolgozni, nekem három munkahelyem volt az első két évben.

Először tényleg örültem, hogy olyat találtam, hol én tudom vinni a gyerekeket oviba, és el tudom hozni, a hétvége pedig szabad. Már ez is felért egy nagyobb csodával. A fizetés.., hát kapni kaptam, de ismerek olyan takarítót, aki jobban keres. :(

Innen léptem tovább olyan helyre, ahol a munkaidő feszesebb volt, a feladat komolyabb, a fizetés pedig jobb. De a stressz, és a sok hazavitt feladat eléggé felőrölt. A harmadik hely volt az igazi, mint a mesében. A fizetés nem lett több, de ha véget ért a munkaidőm, akkor nem zaklatott senki másnap reggelig. Ráadásul a gyerekek is megszokták, hogy dolgozni kell anyunak is, és elfogadták a helyzetet, addigra belerázódtunk annyira mindannyian, hogy ne okozzon törést, ha este 6-ra esek haza.

2016. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!