Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekes anyukák, milyen volt...

Gyerekes anyukák, milyen volt nektek munkába állni több év kihagyás után, első hét?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 06:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon furcsa. 3,5 évig voltam itthon. Nehéz volt megszokni, hogy a kislányom nincs velem állandóan, hogy időben kell lefeküdni és hogy korán kell kelni. A régi munkahelyemre mentem vissza, ahol viszont sok minden meváltozott, kicserélődtek az emberek. Szeptemberben les 2 éve, hogy visszamentem, most már megszoktam. Kb. ½ év kellett, mire sikerült beállítani egy rendszert.
2015. ápr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, mintha el sem mentem volna szülni. Öt évet hagytam ki, két gyerekkel. A korán kelés, a rendszer már megvolt, a nagyobbik ugyanis már ovis volt, a kicsit meg ugye vinnem kellett magammal a kezdetektől. A reggeleket kellett kicsit átszervezni, a nagyobbat a férjem viszi reggel az oviba, a kicsit pedig én a bölcsibe. A régi munkahelyemre mentem vissza, örültek nekem (legalábbis úgy érzem). Most fél éve, hogy visszamentem. Az első hét tök jó volt, mindenki jött érdeklődni, üdvözölni.
2015. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

GYES után az első két hétben 4 órás voltam. Pénztárban dolgozom, de komolyan mondom, az első héten az a 4 óra is úgy kimerített, hogy szégyen, de amikor hazaértem, le kellett dőlnöm egy órára.

Amúgy nem kellett nagy szervezés, a faluban van a munkahelyem, 8-kor kezdek, előtte el tudom vinni a gyerekeket az oviba (4 háznyira van a melóhelytől), meló után meg 4-kor értük megyek.

2015. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2 év után mentem vissza dolgozni ugyanarra a munkahelyre. 1 hónapja dolgozok, légkör jó, kicsit elfáradok, pedig 6 órában dolgozok egyelőre. Kisfiam reggeli sírása a bölcsiben a legnehezebb, az kihat az egész napomra.
2015. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En nem is dolgoztam meg,most 4oraban talaltam munkat.Takaritoi allas.Mivel sokat beteg a kicsi,igy van hogy vele vagyok itthon es maskor vagyok 6-8orakat.Nekem jo,nem faraszto.Inkabb az a rossz hogy bolcsitol kezdve folyamatosan beteg a gyerek kb,igy eleg rossz az ejjel.Reggel ugyan rossz sietni,de hamar fenn vagyok amugy is.Nekem nem gaz,nagyon szereti a bolcsit,pedig masfel honapja kezdtuk el beszoktatassal egyutt.
2015. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 évet hagytam ki, de kb mintha mi sem történt volna. Simán bírtam a 11 órás munkanapokat, sőt, egy kicsit felüdülés is volt az egész. Ehhez persze az is hozzájárult, hogy tudom, a gyerekek jó helyen vannak, ha betegek, van aki velük legyen, és az oviba/bölcsibe vinni/hozni őket sem probléma.
2015. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én eléggé aggódok, mivel úgy érzem eléggé leamortizálódtam agyilag, végül is nem találkozom annyi emberrel napi szinten mint amikor dolgoztam.

A másik igen hogy nem fogok tudni a munkára koncentrálni, csak hogy mi lehet a gyerekünkkel most.

A harmadik hogy a házimunkát, ügyek intézését a munka után ugyanúgy el kell látni, mint eddig.

Szóval vannak aggodalmaim:)

2015. ápr. 12. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is félek tőle.

5 év után fogok visszamenni dolgozni 8 órában.

Nagyon keveset fogok a gyerekeimmel lenni ahhoz képest, hogy eddig mennyit voltam velük.

Ráadásul nem is hiányzik a munkahelyem, pedig tényleg szerettem ott dolgozni.

Szóval megértelek.

Megint jón a bizonytalanság, hogy mikor rúgnak ki esetleg....

Azért nagy ajándek volt a Gyed és Gyes időszaka, és biztos vissza fogom sírni azokat az időket.

2015. ápr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem értem azt, aki túl akarja élni az otthon töltött időt, úgyis túl hamar elszáll ez a pár év, aztán csak estefelé meg hétvégén látjuk a gyereket.
2015. ápr. 13. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!