Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mától született babák esetén...

Mától született babák esetén új "gyed-törvény"? A FIDESZ azt mondta anno, visszaállítják az eredetit!?

Figyelt kérdés

Biztos meg van vhol youtube-on is, de most nem keresgélek.

Számon lehet rajtuk kérni?

Ha visszaállítanák, vajon visszamenőleg is érvényes lehetne?


2010. máj. 1. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan hogy lehetne egy párton számonkérni a választási ígéreteit? Ha lehetne, rég nem itt tartanánk:S

Amúgy teljesen mindegy, mit ígértek, az ígéretek a választás megnyeréséért voltak, nem a feltétlen változtatásért, és jelenleg a magyar gazdaság helyzete nem teszi lehetővé a 3 évet. Ennyi. Majd ha hajlandóak lesznek a 3200 önkormányzaton, és a 386 képviselőn, számtalan mihaszna bizottságon, és ingyenélőn csökkenteni, akkor lesz lehetőség más irányba terelni a közpénzeket, de addig ne is reménykedj, inkább örülj, hogy a két év megmaradt. Nyugaton 6 hónap az általános, és szerintem inkább legyen két év, mint fél.

2010. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Tudatlanok... A választást ugyan megnyerte a Fidesz, de még az MSZP van kormányon. Legkorábban 1 hónap múlva lesz Fidesz-kormány. De hogy visszaállítják-e? Ki tudja? Hogy mikor? Ki tudja? Hogy számonkérhető-e? NEM.
2010. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

szerintem csak azt m ondták, hogy visszaállítják a GYES-t. Ami nyilván visszamenőleg is érvényes lenne. Mert ha józanul végig gondolod, hogy a fenébe építenének most 3200 (na jó nem ennyit, kicsit kevesebbet) de az ország minden egyes településére bölcsit, honnan akasztanának le gondozónőket stb.

Mert van egy közoktatási törvény, ami kimondja hogyan és kikkel működnie egy bölcsődének. Ehhez rengeteg pénz kell. Kevesebbe jön ki a 25 ezer forintos havi gyes.


A GYED rendszerét pedig szeintem nem fogja visszállítani, mert most kiküszöbölték a csalás lehetőségét. És szerintem az tisztességtelen lenne a rendesen járulékot fizetőkkel szemben. Persze itt a gyerekek érdeke sérül, így ha visszállítanák a régi rendszert, amit könnyen ki lehetett játszani, sem kiabálnék kígyót békát.

2010. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Kedves második válaszoló, de jó, hogy ilyen okos vagy, és leszólsz mindenkit, annak ellenére, hogy SENKI nem beszélt jelenlegi, vagy leendő kormányról. A kérdező kérdéséből sem lehetett azt kiolvasni, hogy ma szeretne a Fidesztől változtatást. De nyugodtan igazíts ki, és mutass rá, hogy akár a kérdés, akár a válasz melyik részéből derült ki számodra, hogy tudatlanok vagyunk. Mindig öröm ilyen rosszindulatú, okoskodó válaszolóval találkozni.
2010. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

Már bocs de az mszp vette el,rajtuk kell számonkérni,a fidesz csak egy lehetőséget nyitott,amivel élni lehet,majd.....

Egyébként igen, vissza fog állni,de remélem a cigányok nem fognak semmilyen támogatást kapni,mert az 5 kipottyantott gyerekére 0 nap munkaviszonnyal, több pénzt kap,mint én a 2 gyerekemre 16 év munka után

2010. máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokaT!

Bután tettem fel ezt a "számonkérés" dolgot, hiszen igaz, ha mindnt számon lehetne kérni, már nem itt tartanánk :S

Csak olyan visszás, hogy azt hiszem a fid. nőtagozatának elnöke (de nem biztos, hogy ő volt) ágált és fel volt háborodva, hogy mit képzel az mszp , hogy a családok ellen vannak, stb. stb. Na de majd ők...

Na igen, aztán ha emlékeztetik őket az "ígéretükre" majd jól megmagyarázzák, hogy miért nem...

Amúgy 1. gyermekemmel a régi rend szerint vagyok gyed-en, de a testvért jövőre terveznénk. gyes-ből meg amúgy sem élnénk meg, így a köv. babánál a 3. évben vissza kell mennem dogozni így is - úgy is, de nem lett volna / lenne mindegy, hogy egy évig kapok - e még + 28 akárhányszáz forintot, mert jelenleg ezt nem fogjuk "kihasználni".

2010. máj. 1. 12:16
 7/17 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak is köszi, de ne legyél ilyen rosszindulatú, mert tényleg semmit nem lehetett kiolvasni a kérdésemből, sem az előtted lévő válaszból :DDD

Na, de mindegy :)

2010. máj. 1. 12:22
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

ma 12:05 egyetértek veled

csak az a probléma, hogy még a választások előtt olvastam egy cikket, ahol a Fidesz beharangozta a nagyobb lépéseit, amiben pont ezt a GYED-GYES dolgot nem mondták, de az általad emlegetett személyek támogatása pedig az egyik fő céljuk...

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy azért, mert az Orbán is az ő fajtájuk közül származik.


A másik, hogy az sem igazságos, hogy aki dolgozik 2napot, ugyanannyi GYESt kap, mint aki dolgozott 15 évet.

2010. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

hát azért túlzásba ne essünk. GYESről van szó, ami mindenkinek gyerekszámtól függetlenül 28500. Ezt kapja az 5 gyermekes cigányasszony és ezt kapja a2 gyerekes magyar.

És ez munkaviszonytól független, alanyi jogon járó juttatás és jár akkor is ha egyébként bölcsiben van a gyerek és anyuka meg visszamegy dolgozni. - és itt is a kérdés hány magyar anyuka veszi úgy fel, hogy dolgozik és bölcsis a gyerek. Úgyhogy szerintem itt ki is egyenlítődik a dolog.

De egyébként mint írtam ez így van jól, mert itt azért egy gyerekről beszélünk, aki becsúszhat egy 25 éves egyetemistánál is, nemcsak cigányoknál -o napos munkaviszonnyal. Jó persze ez nyilván ritkább, de előfordulhat. Pláne olyan képzések mint a jogi, orvosi, amit már eleve kb 30 évesen lehet befejezni. És sok nő dönt úgy 30 évesen, előbb a gyerek aztán áll neki karriert csinálni. És ha a gyerekre fordítja valaki a családi pótlékot, GYESt- akkor én nem sajnálom, akkor sem ha valóban nincs munkaviszony mögötte.

És ne gyertek azzal, hogy a cigányok nem...Mert ennek meg nincs köze a CSP és GYES rendszeréhez, hanem a szülők hibája.

2010. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Szerintem meg nem járna azoknak GYES aki nem dolgozott egy percet sem...

Mert a cigányok nagy része bizony nem a gyerekre költi azt a rakás pénzt, amit pluszban a GYES-hez kisírnak az önkormányzatokon, hanem cigit meg piát vesznek belőle.

Aki meg igazán rá lenne szorulva a segélyre azt meg úgy hajtják el az önkormányzattól, hogy a lába sem éri a földet.

2010. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!