Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mától született babák esetén...

Mától született babák esetén új "gyed-törvény"? A FIDESZ azt mondta anno, visszaállítják az eredetit!?

Figyelt kérdés

Biztos meg van vhol youtube-on is, de most nem keresgélek.

Számon lehet rajtuk kérni?

Ha visszaállítanák, vajon visszamenőleg is érvényes lehetne?


2010. máj. 1. 11:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Először ugye baharangozták, hogy majd ők visszaállitják, később hallottam egy óvatos nyilatkozatot, miszerint amint az államkassza megengedi visszaállítják.

Szerinted???

Mondjuk tény és való hogy a fidesz családközpontúbb, mint a többi párt, az ő kormányzásuk idején is többet kaptak a családok, de a politikában szent igaz, hogy először is mindenki a saját zsebeit tömi tele, és ezzel nincs másképp a fidesz sem. Szerintem várhatunk még kicsit azzal a visszaállítással.!

2010. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mint már írtam, egyszerűen ki lehet számolni, hogy maximalizálva van egy bölcsődei csoportba járó gyerekek száma, ez integrált csoportban maximum 5 lehet. Önálló csoportban számoljunk 15-el. Kell melléjük két óvodapedagógus, dajka, bölcsődei nem tudom ki - 4 ember.

Ha csak aminimálbérrel számolok (és gondolom az óvodapedagógus nem azt keresi, ha a dajka igen) 100000 Ft.

4 embernél ez 400000 Ft -

2010. máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

és 15 gyereknél a gYES összege 425000 Ft- ergo csak az gondozók bére többe kerül, mint a GYES, és holvan a rezsi költség (fűtés, világítás stb)- és ezek az állandó költségek.


Értsétek már meg kevesebbe kerül az államnak, ha kifizeti a GYESt mintha bölcsibe írányítja a gyerekeket- mert akkor már a bölcsődei gondozásnak is ingyenesnek kell lennie, mint az óvodainak.

2010. máj. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az lehet hogy az államnak így kevesebbe kerül, de a munkába vissztérő anyukák sokkal többet kitermelnek a munkájukkal az adófizetéssel az államkasszának, mint a bölcsi kiadása. Nem véletlen, hogy a fejlett országokban sehol nincs 3 év, sőt van, ahol csak 6 hónap.

Ennek ellenére szeretném én is hogy visszaállítsák, de azt mondom, hogy hiszem ha látom.

2010. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ugye most viccelsz velem? Az anyukák hány százalékának lehet olyan munkája, ahova egy bölcsis gyerek mellett visszaveszik?

ráadásul afelől is vannak kétségeim, hogy az adófizetőket (ami lássuk be, igen kevesen vannak)a két éves gyerekkel rendelkező anyukák tennék ki. Így milyen megtermeleésről beszélsz? Aki pedig igazán termel, az úgyis visszamegy dolgozni, mert azért egy párszázezres fizetés (ahol már valóban beszélhetünk adófizetésről) helyett nem hiszem valaki a 28500 Ft-ot választaná.


Egyébként pedig melyik az az ország ahol az anyukák rövid ideig vannak otthon a gyerekkel és az állam biztosítja a gyerek ellátást. Jó én angolszász országokat tudok, ahol még óvoda sincs, iskolával kezdődik az oktatási rendszer és ott az anyukák valóban 6 hét után visszatérnek dolgozni, fizetik az adót, és fizetik a bébiszittert vagy magánovit-bölcsit.


És ebben a tekintetben mi jelentősen megelőzzük ezeket az országokat, mivel nálunk a közoktatási törvény előírja, hogy milyen végzettségű gondozónők, illetve egyéb személyzet kell a bölcsik üzemeltetéséhez. Honnan akaszt le az állam- számoljunk a 3200 településsel (mivel köztudott nincs MAgyarországon bölcsődei gondozónő)és ennyi új csoporttal, 6400 főiskolai végzettségű gondozónőt. (persze nem tudom milyen végzettség kell hozzá, de gondolom hasonló mint az ovónőknek) Eleve aképzés 3 év és 2012-ig van hátra kettő. Ki fogja ezt a képzést fizetni?

Hol lesznek a konyhák, amik képesek egy bölcsis korú gyerekeknek szükséges ételt előállítani, mert az sem lehet akármilyen.

És akkor a csoportszobáról, játékokról, és egyéb személyzetrőlstb nem is beszéltem.

Nem mondom megvalósíthatatlan ötlet, de hogy 2012-re itt nem lesznek bölcsik, amik kb 100000 gyereket tudnak fogadni (mert ennyi gyerek születik kb egy évben) Jelen pillanatban 8%-nak van férőhely, tehát 92000 férőhelyet kellene létrehozni 2 év alatt.

Az egy idióta Eddie Murphy filmben történhet meg, hogy két ember eldönti nyitok egy bölcsit és otthon fogad gyerekeket

2010. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak:

"Az anyukák hány százalékának lehet olyan munkája, ahova egy bölcsis gyerek mellett visszaveszik?"

Kb. 70%-ának. Ugyanis a kisgyerekes anyukát kötelesek visszavenni, ha dolgozni akar, és a gyerek 3 éves koráig még felmondási védelem alatt is állnak. Ezt írta az előtted válaszoló is, és igaza van, hiszen egy év alatt jóval több adót fizetnek be, mint a gyes összege.


"ráadásul afelől is vannak kétségeim, hogy az adófizetőket (ami lássuk be, igen kevesen vannak)a két éves gyerekkel rendelkező anyukák tennék ki. "

nem is tehetnék, tekintve, hogy ha a nemek megoszlását nézzük, akkor sem lehet nagyobb arányban a gyerekes anyuka, hiszen férfiak is dolgoznak, nemcsak nők. Ha csak nők dolgoznának, meglepődnél, milyen nagy százalékuk dolgozik 1,2 vagy akár 3 gyerek mellett.


"Így milyen megtermeleésről beszélsz?"

Hát pontosan arról, hogy aki visszamegy dolgozni, az fizet annyi adót az államnak, amiből bőven futja a gyes. Ha kiszámolod, hogy egy munkáltató mennyi közterhet fizet be pl. egy minimálbérért dolgozó anyuka után, mindjárt rájössz, hogy jóval többet, mint a gyes.


"Aki pedig igazán termel, az úgyis visszamegy dolgozni, mert azért egy párszázezres fizetés (ahol már valóban beszélhetünk adófizetésről) helyett nem hiszem valaki a 28500 Ft-ot választaná."

Ezzel az utolsó mondattal simán leszúrtad a mondandód első felét.


Bocs, hogy ezt ideírtam, de olyan stílusban szólod le a válaszolókat, hogy muszáj volt.

2010. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Most vitázhatunk ezen, de ha összeadod a bölcsöde állandó költségeit, NEM fedezi még a befizetett járulék sem. Hiszen ha kiszámolod az alkalmazottak bérét, akik talán ha nullára kijössz. (hiszen az ő járulékaikat is fizetni kell valakinek)És legalább tíz emberről beszélünk, ha nem többről. (gondozónők 2, dajka 1, bölcsivezető 1, egyéb irodai alkalmazott 1, konyhás néni 1, karbantartó, védőnő, orvos és még ki tudja ki)

És rezsi költség is van: fűtés, víz, villany, telefon, internet, felújítási költségek, takarítószerek stb.

Teljesen kizárt, hogy befizetett járulékokkal ezt fedezni lehet. De legyen úgy.

Mondjuk 90 ezer férőhelyet akkor sem lehet létrehozni 2 év alatt.

2010. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!