Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyuka esetén...

Egyedülálló anyuka esetén hogyan tudnék mindent megadni a lányomnak és magamnak?

Figyelt kérdés

Van egy lassan egy éves lányom, az apjával úgy döntöttünk, hogy külön folytatjuk. Falun lakunk, bölcsi nincs így dolgozni nem tudok visszamenni. Apukának kevés a jövedelme max 10000 forintot tud majd havonta adni. Èn családival együtt kb 65000 forintot kapok. Szerencsére az örökölt szülői házba fogok költözni így albérletet nem kell fizetnem.

Ti hogyan oldanátok meg?


2016. dec. 6. 22:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Elmennék a városba, gyerek bölcsibe, én dolgozni, akkor is, ha részmunkaidőben. A gyerektartásért meg perelnék, hogy ennél több legyen.
2016. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%

Anya egyedül nevelt fel engem és a tesóm. Igaz már felnőttünk és dolgoztunk, de amíg nem jött el ez a pillanat, addig voltak nagyon gázos időszakok. Pl volt, hogy az áramot kikapcsolták meg ilyenek.

És ugye ez nem most volt. Gondolom akkor neked még rosszabb lesz.

Nincs valaki aki tudna segíteni? pl anyukád?

2016. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Csak testvéreim vannak, de ők is dolgoznak. Ha dolgoznék is akkor is, csak 75000 forintot kapnék.
2016. dec. 6. 22:16
 4/29 anonim ***** válasza:
7%

Nem szültem volna egy olyan alaknak, akitől aztán elválok, ez biztos. De ha más okból lennék egyedül (azaz özvegység), akkor én fognám magam és elhúznék külföldre...

(Nem vagyok az a külföldre húzós típus, de ilyen esetben, ha nem csak magamról, hanem egy pici gyerekről is gondoskodnom kellene, akkor ez lenne a legjobb. Arról nem is beszélve, hogy akkor a gyerek is pici korától tanulhatná az idegen nyelvet... Pl. bébiszitter simán lehetnél egy gazdag német családnál...Hm?)

2016. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
57%
Én költöznék.Olyan városba,ahol van bölcsi,és munkalehetőség.
2016. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ha költöznék a gatyám rámenne az albérletre. Akkor mit nyernék vele?
2016. dec. 6. 22:28
 7/29 anonim ***** válasza:
53%

Nem feltètlenül kell ahhoz költözni,hogy a közeli városba bejárhass dolgozni.

Máskèpp ennyi pènzből nem igen fogsz kijönni,pláne tèlnek szembe.

Ha van kert, tavasszal vetemènyezhetsz hogy legalább zöldsègfèlèt ne kelljen venni.

2016. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
26%
Otthonról is lehet dolgozni. Rengeteg lehetőség van csak szét kell nézni. Gyerekkel nem tudnál bejárni a városba? Ő bölcsibe te meg dolgozni.
2016. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
35%
Na megint egy tipikus kérdező,akinek egy alternatíva sem jó.
2016. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
49%

"Szerencsére az örökölt szülői házba fogok költözni "


Sose legyen ilyen szerencsém.............

2016. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!