Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon hogy fogok így munkába...

Vajon hogy fogok így munkába állni?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzetem: éveket dolgoztam egy cégnél, szépen eljöttem táppénzre a terhesség felénél (kiírtak) majd csed, gyed. Jelenleg 15 hónapos a lányunk, januárba iratnánk be bölcsibe, szeptemberben beszoktatás. Na most a lényeg, hogy volt egy leépítés 110 embert küldtek el, köztük engem is, mivel külsős alkalmazott vagyok. Utánanéztünk, megtehetik ilyen esetben. Tehát most nincs munkám, csak a külsős cég állományban tart.

Elvileg visszavesznek majd a céghez ha megyek vissza, ha nem, akkor is kerítenek valami munkát.

Na de mi lesz ha már az elején jön a sok betegség? Még csak a felhalmozott szabikat se tudom kivenni, mivel már nincsenek, pedig gondoltam majd azzal kezdek. Ha beteg a gyerek én is táppénzre jövök, vagy hogy működik ez? Biztos nagyon fogják tolerálni, de sajnos ez van...



2016. dec. 7. 05:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos ez minden kisgyerekes anyukánál így van, az se biztos, hogy a régi munkahely jobban tolerálja a hiányzást.
2016. dec. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Ezen kár még emésztened magad. Az addig majdnem egy év, mikoe kezdi a bölcsit. Ha nincs nagymama, babysitter segítséged, akkor nem tudsz mit csinalni. Ha a ferjed munkaja fontosabb, akkor nyilvan nem Ő fog otthon maradni. Téged meg vagy kirugnak vagy nem. Sajnos ez a mai magyar valosag kisgyerekes anyukaknak.

Nem tudom mennyi a fizetesed, de en lehet ketesnek egy babysittert betegsegek idejere, ha megteheted es ki tudid fizetni es ha szeretned megtartani az allasodat.

2016. dec. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Azt vedd figyelembe majd, hogy a gyermekápolási tappen nem végtelen, a gyerek korához igazított, fix napok, ha elfogy, nem mehetsz vele tappenzre.
2016. dec. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Aki lepontozott, az nyilván nem ismeri a törvényt. A gyermekápolási tappenz nem végtelen.



"Felhívjuk a figyelmet, hogy az egyévesnél idősebb gyermek betegsége esetén járó gyermekápolási táppénzes napok nem naptári évre vonatkozóan járnak, hanem a gyermek életkorához igazodóan, a gyermek születése napjától a következő születésnapjáig terjedő időtartamra.


A gyermek életkorához igazodóan igénybe vehető gyermekápolási táppénzes napok száma:

A táppénz az egyévesnél fiatalabb gyermek szoptatása, ápolása címén a gyermek egyéves koráig időbeli korlátozás nélkül jár.

Az 1-3 éves gyermek után járó gyermekápolási táppénz

Az 1 évesnél idősebb, de 3 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként 84 naptári nap gyermekápolási táppénz folyósítható.

A 3-6 éves gyermek után járó gyermekápolási táppénz

A 3 évesnél idősebb, de 6 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként 42, egyedülálló szülőnek 84 naptári nap gyermekápolási táppénz folyósítható.


A 6-12 éves gyermek után járó gyermekápolási táppénz

A 6 évesnél idősebb, de 12 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként 14, egyedülálló szülőnek 28 naptári nap gyermekápolási táppénz folyósítható."


[link]

2016. dec. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos ez lesz, egyik heten menni foig bolcsibe, masik heten otthon lesz betegen. Nyilvan a munkahelyed ezt nem fogja toleralni.


Fogadj babysittert. vagy maradj vele otthon 3 eves koraig, bar az elejen akkor sem lesz sokkal jobb.

2016. dec. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Persze van még idő böven, de gyorsan eltelik. És persze már félek előre, pont azért mert ha visszavesznek az jó, ott már ismernek, de egy új helyen még nehezebb..
2016. dec. 7. 07:22
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Volt aki írta,hogy egyik héten bölcsibe a másik héten otthon ..... ez valóban lehet így,de nem feltétlen!

A bölcsinél maradva , a középső gyerekem járt és összesen 1,5 hetet hiányzott szeptember és június között. A legkisebb most lesz 2 éves,szeptemberbe kezdte a bölcsit,de még nem hiányzott.A a tavalyi évünk volt olyan,hogy szerencsére csak most szeptembertől mentem vissza dolgozni mert tavaly szépen sorba mind a 3 gyereken végigment a bárányhimlő,mire jobban lett az egyik már pöttyösödött a másik és zsinórba 3 hetünk a bárányhimlőről szólt. De a bárányhimlős 1 hét otthon műsoron kívül az első osztályos 3 napot a kiscsoportos ovis egy hetet hiányzott egész évbe. Mind a 3 gyerekemnek az első 1,5-2 évük volt olyan,hogy ősztől tavaszig feszt taknyosak voltak, más bajuk nem igazán volt,szóval ezt leszámítva nem betegesek és ezen a közösségbe kerülés se változtatott. Tehát nem törvényszerű,hogy állandóan beteg lesz

2016. dec. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha munkaerő kölcsönzőn keresztül dolgoztàl, felmondàskor akkor is ki kell fizetniük a szabidat.

De munkaviszonyod az most is van a kölcsönző céggel,szóval semmi nem történt, ugyanúgy fiz nélküli szabin vagy. Akkor lesz gàz ha visszamennél és nem lesz megfelelő munka,de ez 1 év múlva lesz kb megjósolhatatlan,feleslegesen aggódsz.

Nyilvàn olyan helyre fognak kiközvetìteni ami elfogadja ezt a helyzetet, különben szìvsz te is,amunkàltató is na meg ugye a kölcsönző- ami nekik nagyon nem éri meg, hiszen a sajàt remonéjukat rontjàk hogy nem megfelelő embert vittek.

Ne paràzz.

2016. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
* renoméjukat...
2016. dec. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát pedig ilyen esetben kimondottan az lenne a jó, ha legalább fele időben a férjed menne vele táppénzre, ha beteg, gondolom ő már régóta ugyanott dolgozik, nem próbaidős, így nem olyan gáz. Mi is így csináltuk, és a kisebbiknél is így fogjuk, ha majd újra dolgozom én is. Igaz, mi amúgy is fele-fele arányban szoktunk itthon maradni, ha valamelyik gyerek beteg, így egyikünk sem esik ki olyan gyakran, olyan sok időre a munkából.
2016. dec. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!