Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a későbbiekben autóval...

Ha a későbbiekben autóval fogok munkába járni, akkor mennyit kell majd a járműre szánni?

Figyelt kérdés

Jelenleg biciklivel járok be dolgozni, de egy költözés esetén már ez nem lesz megoldható, marad az autó. Kb. 10 km lesz az odaút, és vissza, így napi 20 km-t fogok megtenni. Egy használt autót gondoltunk vásárolni, még nincs konkrét elképzelés.

Az érdekelne, hogy kb. (tól-ig összeg) mennyibe kerül havonta az üzemanyag, ha másra nem használom az autót, csak a munkahelyre megyek be vele.



2013. aug. 13. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Napi 20km-ert mész vele. Egy hónap 20-22 munkanapból áll. Az 400km.

Ha a kocsi eszik 6l-ert, akkor a mostani benzinárakkal számolva (425ft) havi 10200ft-dba fog kerülni a kocsi.


DE! Egy kocsi fenntartása nem csak a tankolásból áll! Szóval azt is számold hozzá.


Én azt javaslom, hogy ha a legkisebb fenntartási költség a cél, akkor egy 10-15 éves Suzuki Swift-et keress, ezres motorral. 80-90-es tempót tartva vele 5l körül fog fogyasztani, az alkatrészek pedig nagyon olcsók hozzá. Ennél olcsóbban fenntartható kocsi a világon nincs.

És igen, a karosszériája nem a legerősebb konstrukció, ezt elismerem. De motorikusan strapabírók, és megbízhatóak, és különben is, nem karambolozásra vesz az ember kocsit.

2013. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. aug. 13. 15:45
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Akkor már inkább egy 10-15 éves Opel Corsa 1.0-s vagy 1.2-es motorral, szintén olcsón beszerezhető, olcsó és könnyen található alkatrész, de a kasznija jóval erősebb, vastagabb, ami nem csak azért jobb, mert benne ülve autónak tűnik a régi Swifttel szemben, hanem azért is, mert 50-el karambolozva nem halsz meg benne (90-el már mindegy...). Persze, valóban nem karambolra veszi az ember, de az életbiztosítást sem azért köti, mert meg akar halni, az ember a legjobb szándékkal is lehet egy baleset áldozata.
2013. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem a benzinen kívül tervezz még:

biztosítás: kb évi 30.000 (A0-ból indulsz)

olajcsere, légszűrő: évi 2, 10.000-ként, kb 20.000

Gumi, egyszerűség kedvéért kétévente 40.000

Aksi, az első télen 20.000

Fékbetétek, netán tárcsa, kétévente 40.000

Müszaki, 2 évente: 20.000

gyertyaszett, évente: 5000


Annyimintannyi egy tizes havonta, úgy hogyha a legolcsóbb autód van, ami nem romlik soha el.


Meg persze a benzin, és az értékcsökkenés.

2013. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk is egy 18 éves Suzuki Swiftünk van. Én is napi 20 km-t teszek meg vele iskolába menet. 1,5 éve járok így. Addig a kocsi teljesen megbízható volt, amióta így utazom teljesen tropa lett. Havi 1 tank benzin elég, ha máshova nem mész vele, DE! Mint előttem írták bizony javíttatni is kell. Ebben az évben 2x ment tönkre a generátora, 1x kiugrott a kuplung pedál is, 1x a szénkefék is tönkre mentek. Ezek a hibák mind 1 hónapon belül keletkeztek. Ráadásul az egyik akkor mikor épp az érettségi közepén vtam, hát meg is köszöntem neki egy jó nagy bal első kerékbe rúgással. Persze, ez nekem fájt jobban, ráadásul utána tekerhettem biciklin öltönybe, nah, de térjünk vissza a tárgyra. Én már ezt a kocsit nem mondanám megbízhatónak és nagyobb utat nem vállalnék vele. Persze az út amin járok eléggé egy mocsadék, nyilván ez is közre játszott. Most épp megint a kuplung haldoklik, pont iskola kezdés előtt. Ha venni akarsz egy kocsit javaslom, hogy ennél jobb típust vegyél, ha van rá vas. Ha nincs, vehetsz ilyet is, de 10-12 évesnél ne öregebbet. Am. mi már 6 éve hajtogatjuk ezt a kocsit és nem épp barátságos körülmények között. Az út szélén még nem maradtunk vele, de sajna akkor is egy roncs :/
2013. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Itt jön elő a gyártási minőség. 18 éves Suzukitok már szétesik, a mi 20 éves mercinknek semmi baja.

Kopóalkatrészek cseréjével kell számolni persze, de még csak gyertya sem lett cserélve benne 20 év alatt.


Autóval munkába járni mindenesetre költséges. A munkáltatótól mondjuk kérhetsz benzinpénz támogatást, de ennek mennyisége minimális.


Az autó egy luxus amit rendesen meg kell fizetni, ha igényt tartasz rá. De a magyar ember gazdag és van rá pénze, szóval nem gond. Ellenben pl. Indiával ahol majdnem mindenki kismotoron jár be, mert rájöttek, hogy az az olcsó.

2013. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

6:

Indiában milyen tél van?

2013. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

#4:

kicsit nagyon elszámoltad magad.

Havi 400 km a munkábajárás. Az évi 4800 km.

De tételezzük fel, hogy vásárolni is fog járni a tulajdonos, meg egy-két helyre még, legyen évi 6000 km.


Ezt írtad:

"biztosítás: kb évi 30.000 (A0-ból indulsz)"

Ez stimmel, tényleg kb. ennyi


"olajcsere, légszűrő: évi 2, 10.000-ként, kb 20.000"

durva lenne 6000 kilométerenként olajat cserélni, pláne évi 2x, vagyis 3000 kilométerenként. Ilyen keveset használva az autót, nyugodtan lehet két évente olajat cserélni.


"Gumi, egyszerűség kedvéért kétévente 40.000"

kétévente? vagyis egy szett gumi 12000 km élettartamú? nyugodtan lehet a háromszorosával számolni, 30000 km-t illik elmennie egy guminak. Az hat év ilyen futásteljesítménnyel, és egy hatéves gumit már akkor is illik cserélni, ha az előírt barázdamélyslg még megvan, mert öregszik az anyaga. Szóval 5-6 évente 40 000 Ft, nem kétévente.



"Aksi, az első télen 20.000"

Van olcsóbb is, és nem feltétlenül adja meg magát az első télena régi.


"Fékbetétek, netán tárcsa, kétévente 40.000"

Egy tárcsa élettartama 40-50000 km, a betét ennek kb. a fele.

Szóval évi 6000 km futás mellett nem kell cserálni kétévente.


"Müszaki, 2 évente: 20.000"

Ez stimmel, ennyi az ára



"gyertyaszett, évente: 5000"

szóval 6000 kilométerenként.... nem 20-30 000km az élettartama? dehogynem. Ráér cserélni minden második olajcsere alkalmával. Vagy ha egyszer beruház iridium elektródás gyertyára, akkor a kocsi várható élettartama végéig elég lesz.

2013. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi nekünk még a 6 év alatt a Suzukiba gyertyát nem kellett cserélni.
2013. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8 vagyok

szeretem ezt az oldalt, tátelesen kifejtem, miben téved a #4, engem lepontoznak, őt meg, aki idetolta a tömény hülyeséget, nem


pontozzátok le ezt is majmok, attól nem lesztek okosabbak.

nem érdemes már erre a sz*roldalra normális vűlaszt írni, mert mindig jön pár lepontozgató birka

2013. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!