Baba az autóban?

Figyelt kérdés

Történet a következő. 3 hós baba az autóban bebugyolálva alszik. Anya beszalad a boltba. Az autóval a bejárattól kb. 5m-re állt meg, a boltban 3 percet töltött. Kisváros, házak közti kisbolt, sosincs benn tömeg, max 30nm az egész, tehát tényleg kisbolt.

Ti kinn hagyjátok ennyi időre, vagy viszed-ébreszted? 1 zsemle megvételéről volt szó amúgy.


2016. dec. 7. 12:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
64%

Persze hogy viszem.


Most gondolj bele: ha esetleg rosszul leszel a boltban, téged ellátnak, a gyerek pedig senkinek nem fog eszébe jutni, akármilyen kisváros.

És ez csak egy példa, bármi történhet. Nem csak veled, vele is.


Nálam ez kimeríti a veszélyeztetést.

2016. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
54%

Most én leszem a gonosz anya.

De mikor a henteshez mentünk ahol szembe alltam be én is a henteshez es elaludt a gyerek beszaladtam. Levolt picit huzva az ablak (ősz volt) és beszaladtam megvenni a kolbászt mert ha felkeltettwm volna sokkal több idő lett volna kiszállnunk. Igaz ő akkor már 8 hónapos volt.

Jobban jártam igy. A gyerek aludt jó 2 órát kb ebből az út 1 óra volt én meg betudtam venni a disznótorosnak valót.

Nyáron ilyet nem szabad 1 percre se.

2016. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
50%
A 3 hónapost simán, mivel az még hordozóban autózik, amiben megfogom, és alszik tovább. Másfél évesen már érdekesebb, amikor ki kell szedni a kocsiból az ordító gyereket... De nem, nem szívesen hagynám kint. Apja megtette annó, össze is vesztem vele miatta.
2016. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
64%

Soha nem hagynám bent.

1. Amit az 1. válaszolód írt.

2. És ha pont az lesz rosszul, aki elkocsikázna az autód mellett? Vagy egy friss jogsis/jogsi nélküli hülyegyerek?


Én akkor is kivettem csórikámat (télen, 5 hónaposan, aludt), amikor a polg.hiv-ba szaladtam be leadni egy cetlit. Pedig ott kocsi sem jár.

2016. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem az durva, hogy ez veszélyeztetés...

De ha hordozóban van, talán fel sem ébred, ha abban viszed be. Csak jobb bevinni azért, de, aki kinn hagyja 3 percre azert arra nem mondanam, hogy huu milyen felwlőtlen...

Amit az első lefestett, higy mi van, ha anyuka rosszul lesz a boltban stb, azert durva tulzas. Ennyi erővel otthon is lehet baj. Anyuka elájul a zuhany alatt a furdoszobaban. A gyerek meg a kisagyban. Akkor veszelyeztette a gyereket, mert elment zuhanyozni?

Ennek kb. Annyi az eselye, mint annak, hogy a 3 perces zsemlevasar kozben elájul...

2016. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
64%

Egy igazi eset: a szomszéd házban volt a bolt, egy kenyeret akartam venni, ami max. 5 perc.

A babám aludt otthon, a nagymama a lakásban volt. A baba még olyan pici volt, hogy kb 3 óránként szoptattam, és még több, mint fél óra volt a következöig.


Mire visszaértem a kenyérrel, a gyerek ordított, a mama nem tudott vele mit kezdeni.


UGYANIS, elöször is az elöttem lévö nö több mindent vásárolt, így kb 5-10 perc volt, mire megkaptam a kenyeret. A pénztáos éppen nem volt a kasszában, mert valaki elejtett egy üveg bort, amit fel kellett törölni, addigra már többen álltak sorba. Az egyik vevö forintosokkal fizetett, a következönek alig tudtak visszaadni, aztán a blokkpapír fogyott ki a gépböl, mire végre sikerült fizetnem, és hazamenni a gyerekhez - de ez összesen majdnem egy óra lett.


Igaz, hogy ilyen ritkán fordul így elö, de soha nem lehetsz biztos abban, hogy a pár perc tényleg annyi is lesz, mert rengeteg minden közbejöhet.

2016. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
60%
*nem kocsi, madár sem jár :)
2016. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
75%

És kintről látod, hogy üres a bolt? Ha vannak előtted? ÉS nem 3 perc lesz, hanem 20?


Nem, soha, semmilyen körülmények között nem hagytam a gyerekem még a kocsiban a 3,5 év alatt. Pedig még a vécére is azzal járunk, tehát sokat megyünk. Eddig mindig ki tudtam venni.

Nem vagyok egy paramami, de sosem hagynám magára felügyelet nélkül, amikor bárkinek ki van téve.

Mi van, ha pont akkor lopják el a kocsid? Mi van, ha csak a gyereket "lopják" ki belőle? Mi van ha...


Akkor inkább nem mennék be azért az 1 db zsömléért. Túlélném, ha másnap vennék csak.

2016. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
25%

Ha csak ennyi idő, akkor én simán bent hagynám.. Pici babát naná, hogy nem ébresztenék fel emiatt, és nem hurcolásznám!


Nem a tűző napon van 40 fokban.. Nem vinném. Jobb neki ott, hadd aludjon.

2016. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
35%

Már ne is haragudjatok, de finonam szólva is túlzás ami itt folyik. Egyre kevésbé kételkedem abban amit már többen is írtak itt gyakorin, hogy az ebbe a topikban írogatók 90%-ával valami nem oké és nem valók szülőnek. Emberek, nézzetek már körül milyen életképtelen, elkorcsult tinédzserekké nőnek a gyerekek. Pont az ilyen majom féltésű szülőktől. Ordít a gyerek mert később érsz haza? Jézus úristen jó hogy bele nem halt szegény gyerek... Nem halt éhen? Nem lesz lelkibeteg? 30 éves korában azért kezd majd inni mert 1 órával később értél haza.


Egyszerűen szánalmasak a mai szülők. 3 percre bemész a boltba, ez idő alatt véletlenül rosszul leszel, szarrá törik az autót, elrabolják a gyereket meg meg is ölik. Hol éltek ti de komolyan? Már miért lennél rosszul? Olyan gyakori hogy egy egészséges felnőtt aki gyereket vállalt csak úgy szívrohamot kap amikor bemegy 3 percre a boltba mi? Persze, bármikor történhet bármi de most gondolj már bele...

A világ komolyan megérett a pusztulásra... Tisztelet a kivételnek.

2016. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!