Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme a "Baba az autóban"...

Mi értelme a "Baba az autóban" matricának?

Figyelt kérdés

A kérdés NEM provokatív!

Ettől majd jobban figyel arra az autóra a többi autós? Balesetnél ebből mentik először az utasokat?



2014. márc. 12. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen,ha látom a matricát fokozottan figyelek. Arra is, hogy a köt. köv távolságot is betartsam.
2014. márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért, egyébként nem kell figyelni, és betartani a kötelező követési távolságot?
2014. márc. 12. 08:45
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen,en is jobban figyelek ha latom a matricat.Szerintem a mentosok figyelmet is felhivja balesetek alkalmaval,hogy gyereket is kellene keresni az autoban/helyszinen.
2014. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értettem soha... Egy nagyobb gyerek, vagy egy felnőtt élete is ugyanolyan értékes, mint egy babáé, figyelni meg mindig kellene...
2014. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Én inkább úgy érzem,h ez a matrica egy kis "magyarázat" arra, hogy "Miért nem megy/előz már?!". A legtöbben ugyanis kevésbé sportosan vezetnek, ha ott a pici is a kocsiban. Így talán megspórolható néhány villogás, dudálás. De biztos más magyarázat is van :)
2014. márc. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#4-es köszönöm, te érted a kérdésem lényegét :)
2014. márc. 12. 08:58
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

3-as vagyok,azert figyelek jobban mert szerintem egy hatso ulesen uvolto kisbaba vagy vihancolo gyerekek esetleg elterelhetik a masik vezeto figyelmet.

Akkor is jobban figyelek,ha latom,hogy a masik auto vezetoje nagyon idos (aposom peldajabol kiindulva,aki a piros lampat es a falat sem veszi eszre)

2014. márc. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Azért nem mindenki vezet mindig kultúráltan. Talán egy gyerekre jobban odafigyel a többség. Talán.

Vannak országok, ahol friss sofőrt jelző matrica is van. (itt az ilyet mégjobban szivatnák). Meg gyalogos! kismamáknak matrica vagy kitűző hogy babát várnak, mert amúgy esélyes hogy őket (is) meglökik, lekönyöklik forgalmasabb helyeken.

2014. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

De csak hátul van matrica! Tehát marha gáz,hogy csak akkor figyel rám a mögöttem közlekedő,ha meglátja hátul a matricát! Annyiszor volt hogy nem győztem vészfékezni,mert pofátlanul kijönnek elém (mások elé is persze),velem meg ott van hátul a gyerek,de azt ő honnan láthatná? Tele rakhatnám a kocsit a matricákkal,a kutya se figyeli azokat!


És csak megsúgom,baromi sokan száguldoznak a gyerekkel hiába van ott a matrica is,mert a sofőr azt hiszi hogy ő egy Fittipaldi,ő biztonságosan vezet...


Amúgy jó kérdés,nem találom provokatívnak,el szoktam én is ezen gondolkodni és jó olvasni ki mit gondol erről a témáról!

2014. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanolyan értékes a felnőttek élete is,de ebben a rohanó világban nem árt néha ez a plusz info, lehet h meguszol néhány türelmetlen dudálást,a kisbaba azért a legtöbb embert visszafogja. Így én úgy éreztem plusz biztonsági intézkedést tettem. És lehet h hülyeség és nem ide tartozik de én is önkéntelenül lassitok ha az út szélén gyászkoszorút látok.Nem szoktam amúgy száguldozni..
2014. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!