Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok apósotok nevét a...

Adnátok apósotok nevét a fiatoknak?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta van egy kedvenc fiúnevem és lánynevem, amit már akkor tudtam, hogy a leendő gyermekeim neve lesz. A gond csak az, hogy férjem apukájának a neve az én kedvenc fiúnevem. Nost tervezzük a babát, felmerült a név kérdés. Mondanom sem kell, férjemnek nagyon nem tetszik az ötlet, hogy após nevét kapja a baba, azzal is apellál, hogy apukámnak sem esne jól. Egyébként a Levente névről van szó, férjem Attila, apukám András, ez a kettő szóba sem jöhet második névként sem, mert nagyon nem tetszenek.
2016. dec. 14. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Soha, mert nagyon nagyon rossz a viszonyunk, es emiatt a nevet is megutaltam. De egyebkent ha jo viszonyban lennenk, es azt a nevet akarnam regota a fiamnak, akkor siman.
2016. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon ellene vagyok a névörökítésnek, így ebben az esetben fájó szívvel lemondanék a névről.
2016. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem adnám. De nem azért, mert após neve, hanem mert a férjemnek nem tetszik! Közös megegyezés kell hogy legyen.
2016. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nemcsak apósodat hívják Leventének, nem az övé a név. Hülyeség ezért nem adni egy nevet. Nem róla neveznéd el, hanem mindig tetszett ez a név. Ezt csak értelmi fogyatékos családtagok nem fognák fel.
2016. dec. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha a férjed nem akarja, akkor ez úgyis felejtős.

(Amúgy elvi szinten igen, ha tetszene az após neve, simán, ha nem, de a férjemnek fontos lenne, akkor második névnek, ha meg nálam a "kizárt" listán lenne, akkor keresnénk egy hasonló nevet - ha van. Pl. az én második nevem apám választásának egy változata, mert anyámnál az eredeti név "tiltólistás" volt személyes okokból.)

2016. dec. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekunk ikreink vannak, 1 fiu, 1 lany es szuleink nevet kaptak 2. es 3. nevkent. Az elso nevuk altalunk valasztott.
2016. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Biztos nem. Egyrészt mert nem tetszik a neve (Lajos), másrészt mert a férjem nincs is vele beszélőviszonyban, és nem is olyan ember, akit bármilyen formában is példaként szeretnék a gyerekem elé állítani.
2016. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én sem szeretem a névörökítést, de ez a kedvenc nevem kiskorom óta. Férjemnek tetszik ez a név, de olyan nevet szeretne, ami nincs a családban.
2016. dec. 14. 12:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az a név tetszene akkor adnám. :)
2016. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kis korom ota volt egy kedvenc nevem, ferjem testverenek is ez a neve, es nem szeretett volna kozeli csaladtag nevet adni a gyerekunknek, igy ez volt az elso nev, ami kiesett. Szamomra szoba sem johetett olyan nev, amiben nem ertunk egyet.
2016. dec. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!