Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok régi szavakat...

Szoktatok régi szavakat mondani a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Én néha szoktam és a nagymamám is, anyukám nem igazán használja őket.

Nem vagyok idős 25 éves vagyok,de gyerekkoromból rajtam maradt néhány szó.

Ha nem jut eszembe pl. a függöny akkor szoktam firhangot mondani.

Szerintetek gáz,ha ezt is eltanulja a gyerek?

Ti milyen szavakat szoktatok?


2016. dec. 14. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Férjem székely származású elég sok "cifra" szót hall a gyerek 😂😂 Van amit én is eltanultam,de ettől senki nem lesz kevesebb,attól még ismeri,használja a rendes magyar szavakat.
2016. dec. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak jó, ha hallanak ilyen szavakat is.

Teljesen normálisan beszélek úgy általában, de nekem is van egy-két tájszó, régi kifejezés amit használok.

2016. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon jó, legalább nem vesznek el a régi tájszavak.
2016. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mért lenne gáz? Szerintem inkább jó ha nagyobb szókincse lesz a gyereknek, oviban, iskolában majd eltanulhatják tőle a többiek is.

Én általában zalai "tájszólást" szoktam használni, van kb 5-10 szó, amit itt errefelé Pest megyében nem ismernek, és el kell mondanom h mit jelent. De sosem gondoltam hogy ez probléma lenne.

2016. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Legalább fog tudni néhány magyar szót is a gyerek. Vidéken jobban őrzik a kultúrát, nyelvet.
2016. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam, de szándékosan. Ha tudom valaminek a régies nevét, el szoktam mondani.
2016. dec. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
A firhang ugy tudom nemet szo. A Vorhang-bol jon. Szoval nem resze a regies magyar nyelvnek. De ettol meg egyaltalan nem baj szerintem, ha hasznalja valaki. Draga nagymamam is hasznalta, o jut rola eszembe :)
2017. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a szavak javarészt a svábok által kerültek a magyar köznyelvbe. Miután itt élnek már közel 300 éve és mára eléggé összeolvadtak a magyarsággal, bár kisebb településeken még erősen őrzik az identitásukat.

De szerintem nevezhetjük ezeket régi magyar szavaknak, hiszen török, szláv, stb. eredetű szavaink is vannak.

Felén sok sváb él, félig a férjem is az.


Ilyen szavak még pl.: stafírung (a helyesírás ellenőrző is felismeri), ziherejsztű

2017. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!