Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tetszik az Iringo nev? Tudnato...

Tetszik az Iringo nev? Tudnatok regi magyar lanyneveket mondani?

Figyelt kérdés
nev, leany
2012. jan. 3. 12:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ismerném Südi Iringót, akkor azt mondanám, tetszik a név... de így, hogy van kihez társítanom, igy nekem nem.
2012. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nekem férfinek tünt ez a név, mert németeknél van Ingo ami férfi név.


Emese-nél régebbi tuti nincs.

2012. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hogy régi-e azt nem tudom : Réka, Csilla, Tünde (utóbbi kettőt Vörösmarty kreálta)

Iringót ismerek, egy erdélyi leányzó.

2012. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik.

Régi magyar neveket itt (is) találsz:

[link]

2012. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszik az Iringo (Sudi Iringo nem erdekel). A kislanyom Imola es mindenkeppen ragaszkodnek erefeti magyar nevhez. A felsorolt nevek nekem is tetszenek, de mifelenk sok Tunde/Reka/Eniko van. Ezert szeretnek valami ritkabbat. Az Emesen is gondolkoztam mar.
2012. jan. 3. 13:04
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép! Milyen hangra végződik a vezetéknév? Mi si hasonló dilemmában vagyunk: magyar nevet szeretnénk, de nem túl populárisat, viszont nálunk a férjemnek nem tetszenek a szokatlan hangzású nevek. Nekem a Léka nagy szerelem, ha lánynévről van szó, vagy a Csenge, Hanga, Zselyke, Lelle, Luca is elöl szerepelnek "ranglistámon". Mikorra várjátok?
2012. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kislányom Zselyke. Ómagyar lánynév. Jelentése patakocska. :)
2012. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A ferjemnek nem tetszik a Zselyke. A csaladnev "i"-re vegzodik. Sajnos meg nem vagyok terhes.

Persze fiuneveket is keresni fogunk, de meg nincs egy jo kozos valasztasunk. Nekem tetszene az Andras.

2012. jan. 3. 13:37
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Én is magyar név párti vagyok. Nekem nagyon tetszik az Iringó, és mivel nem ismerem Südi Iringót így nem befolyásol.

Kislányom Villő. Szerintem menne az Imola mellé, és nem is gyakori név.

Tetszik még: Sarolt, Édua, Hanga és Helka.

2012. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ildikó - szerintem nagyon szép.

Úgy emlékszem, Atilla király felesége volt.

2012. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!