Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szerintetek normális...

Anyukák, szerintetek normális ez a helyzet? Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy 3 éves gyermekünk, jelenleg terhes vagyok. Dolgozom már másfél éve. Itt jön a csavar. Építkezünk, és szinte mindent (95%ban) én intézek. Ennek az az oka, hogy a férjem reggeltől estig dolgozik multinál. Nagyszüleinél lakunk (mely részemről óriási alkalmazkodás, és áldozat), azért hogy ne kelljen albérletet fizetni.


A problémám: ki vannak totál az idegeim, hogy soha nincs egy perc nyugtom. Most beteg a gyerek, éjjel kelek hozzá, vigasztalom mikor sír, orvoshoz futkozunk, mellette dolgozok és az építkezés, mely egy teljesen új dolog folyamatosan törődést, szervezést igényel. Egyszerűen már a bolondok házába kívánom magam.


És akármikor odajutunk, hogy megőrülök ettől a sok mindentől, az a végeredmény, hogy ő reggeltől estig dolgozik, este van pár órája, legyen egy kis nyugta. De ezt már én sem bírom.. Most valószínű, hogy elmegyek táppénzre, hogy legalább az ne strapáljon le.


2016. dec. 14. 22:08
 1/7 A kérdező kommentje:
1 éve megy ez így, minimum még fél év a költözésig. De mindennapos, hogy agybajt kapok :((((
2016. dec. 14. 22:10
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Minek vállaltál be ennyi mindent???

Ne haragudj de ez a te hibàd. Amikor kiderült a baba le kellett volna ülni megbeszélni ki mit hogyan tud vàllalni. Ha nem lehet,akkor meg hagyd a csudàba. Törődj magaddal meg a gyerekkel és slussz. Aztàn a kedves férjed meg majd ràjön,ha nem volt hajlandó segìteni amikor kérted.

Én vezetem a hàztartàst, itthon vagyok a picivel, útban a harmadik, a nagy meg sulis. Mindkettővel kell foglalkoznom,plusz ügyintézés. Meg pluszba varrogatok ezt azt megrendelésre és tanulok. De egyértelmű, ha szólok a férjemnek hogy nem vagyok jól(mint mikor jött a foga a picinek és órànként keltem éjjel) akkor segìt, sőt van hogy munka mellett IS megcsinàl mindent. Az a normàlis ami mindkettőtöknek jó. Nekünk ez az alapfelàllàs, hogy enyém a hàztartàs+ a gyerekek és a mi ügyeink, ő meg ami elromlik megszereli és dolgozik, ha kell túlóràzik. De ha kell mindenben segìt! Ettől működik.

Ennyi erővel adhatnà haza a gyerektartàst és kb ugyanitt tartanàl...


Ülj le vele komolyan elbeszélgetni.

2016. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Miért vállaltál 2. gyereket, addig amíg nincs kész a saját házatok??? Ha besikerült, akkor oké, de gondolom terveztétek...

Meg kellett volna várni, hogy kész legyen a ház és utána jöhetett volna a 2.

Mindentől eltekintve: türelem, mert a stressz ártn nektek! Nyugodj meg és gondolj arra, hogy fél év és jó helyen lesztek :)

2016. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Sok fugg a hozzaalladon is. En is ugy erzem hminden a vallamon van. Ferjem reggel 6.10 kor indul es este kb. 18.30-19.30 kozott er haza. Dolgozom, hozom-viszem a gyerekeket oviba, szakkorokre, haztartas, fozes, tanfolyamra jarok es besokaltam.

Azonbam elmeseltem egy baratnomnek hogy erzek, mire elmondta nagy boldogan, h az o ferje tok sokat segit. O intezi a banki ugyeket, az autokkal kapcsolatos ugyeket, ha kell porszivozik es ove a nagybevasarlas. Hat az en ferjem is pont ezeket csinalja, csak en ennek amig ugy erzem ez szinte semmi, addig a baratnom maximalisan elegedett.

Mindenestre en ugy oldottam meg a dolgot, h leultem a ferjemmel es mondtam h nem birom tovabb valtoztassunk valamit. Vegulis a fozest iktattuk ki. A gyerekeknek van kaja ferjem munkahelye mellett van egy csomo kifozde en meg vagy eszek hideget vagy rendelek. Kicsit tobbe kerul, de igy kevesebbszer kell bevasarolni, kevesebb a mosogatnivalo, takaritas megoldhato es a gyerekekkel is tudok kicsit erdemben foglalkozni.

Nem tudom mashol mennyit segit a ferj de egyebkent nekem meg az okoz problemat h igyan segit a feelrjem, de mindent kerni kell tole. Nem hiszem el h nem latja mennyi az ido es ha vasalok vagy teregezek pl. Akkor szolnom kell neki h eressze a vizet. Vagy hogy vegye ki a gyerekeket. Egyszeruen nem ertem h 6 eve nem megy a fejebe az itthoni szokas es miert kell egy felnott onallo embert felvilagositani arrol., h mi itthon a teendo.

Aztan lehet velem van a baj...

2016. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Akkor mi a nyavalyának vállaltad be a következő babát? Simán ráért volna akkor, amikor már megvan a ház.
2016. dec. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem bevállaltam, hanem becsúszott.. Ítélkezni egyből megy.

Mondjuk kevés nő vezényelhetett le innen, meg úgy általában egy teljes építkezést, úgyhogy nem is tudom minek írtam ezt ki...

2016. dec. 15. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Maradj táppénzen.
2016. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!