Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jol latom azt a tendenciat,...

Jol latom azt a tendenciat, hogy manapsag ujra egyre tobb fiatal 20-22 evesen vallal babat?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy visszafordul az a folyamat, hogy egy ideje mar egyre kesobbre tolodott a szules? Ha igen, ez vajon minek koszonheto?

2016. dec. 29. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Manapság sajnos már a 30 ,vagy afelettieknek sincs biztosabb munkája,háttere,jövője,mint egy 20-on pár évesnek.

Ha nincs gyerek,azért nem veszik fel,mert majd szül hamarosan. Ha van gyerek,azért nem veszik fel,mert beteg lesz,meg sok a szünet oviban,suliban.

2016. dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen sajnos. Eleten at tarto parkapcsolatot a legtobb 30-40 eves se tala manapsag, igy aztan az "igazira" varni is ertelmetlen...
2016. dec. 29. 09:35
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Elég szar következtetést vontál le.

Az igazira nem várni kell, hanem megtalálni.

De a nem megfelelő emberrel nettó hülyeség gyereket vállalni.

2016. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos, nem jól látod. Egyre több nő 30 fölött szüli meg az első gyerekét.
2016. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sokan azert futnak ki az idobol biologiailag, mert sokaig keresgelik a parjukat. Nekik merlegelni kell, h szulnek valakinek, vagy gyerek nelkul maradnak.

Igen, sokan szulnek 40 felett, de mintha parhuzamosan egyre tobb huszonpar eves kismama is lenne.

2016. dec. 29. 09:53
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem,nem jól látod.

Persze most is sokan szülnek fiatalon,kiknek becsúszott,vagy éppen nagy tiniszerelem van és nem akar nagy karriert ,viszont azok,akik tanulnak,majd dolgoznak,hogy biztos anyagi hátterük legyen és ne okozzon problémát,ha nagyobb összeget kell hirtelen kifizetni azok 30-35 évesen tudnak legkorábban szülni,függetlenül a párkapcsolatuk minőségétől.

2016. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem jól látod. De a ksh honlapján megtalálod a friss statisztikákat, látni fogod rögtön, hogy egyáltalán nem gyakori az ilyen fiatal kori gyerekvállalás.

Én 20 évesen szültem az első gyerekemet. Az ötágyas kórteremben rajtam kívül mindenki 30 fölötti volt, és szintén első babás.

28 évesen szültem a másodikat. Akikkel a kórházban megismerkedtem és tudtam az életkorukat: 18 éves, első babás; 29 éves első babás; 35 éves első babás; 36 éves harmadik babás; 42 éves első babás. Ránézésre a többiek sem a 20 felé közelítettek, persze nem tudom, hogy akinek nem első baba, azok az elsőt mennyi idősen szülték. De a saját tapasztalatom is egybevág a reprezentatív kutatások eredményeivel, és kimondottan kevés nő vállal 25 év alatt gyereket.

2016. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Itt a gyakorin vállalnak 20 évesen is, de átlagosan 30-35 között vállalják be a nők, előtte karriert építenek.
2016. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismerősi/baráti körömben 30 alatt vállalják az első babát leginkább és közülük majdnem mindenki diplomás és ledolgozta azt az időt ami a gyedhez kell. Van olyan is, aki annyi idős, mint én és már 2 gyereke van. Szóval én az ismerősi körömben azt tapasztalom, hogy sokan vállalnak 30 alatt 1-2 babát. Viszont olyat is ismerek, aki 40 fölött van és egyáltalán nem szeretne gyereket.


27/N

2016. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Biztosan egészen egyedül leszek ezzel az elmélettel. ;)


Ma sok fiatal nő nem tudatosan, tervezetten vállal babát 20 éves kor körül, egyszerűen becsúszik. Viszont van bennük annyi felelősség érzet, hogy ha a körülmények nem lehetetlenítik el, akkor igenis vállalják és megtartják, ha már így alakult.

Azt normális ember amúgy se szokta megkérdezni, hogy "és terveztétek, vagy besikerült?" :D

Az első ijedtség után meg szerintem tök mindegy, elvégre ők is pont olyan örömmel és izgalommal várják, mintha két évig dolgoztak volna a "babaprojekten". Távolabbi ismerősöknek természetesen eskü alatt fogják vallani, hogy tervezett baba, mert senkinek nincs kedve se magyarázkodni, se egyezkedni.

(Persze ettől még pár közeli barát tudhatja az igazságot, de nekünk sem illik soha, semmilyen körülmények közt szóbahozni, elvégre inkább tisztelet illeti őket, hogy vállalják a gyereket!)


És persze vannak azok, akik fiatalon érzik elérkezettnek a pillanatot, hogy jöhessen a baba. De ma az a ritkább eset, hogy valaki már 20 felé megtalálja azt a párt, akivel érdemes családot alapítani. Sajnos...

Mondom ezt úgy, hogy én 22 évesen szültem az elsőt, és azóta is együtt vagyunk (15 éve) a férjemmel. De manapság nem jellemző, hogy fiatalon, 18-20-22 évesen sikerül tartós kapcsolatra párt találni. (Nem lennék most fiatal én sem!)

2016. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!