Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvédelmit szeretnék...

Gyermekvédelmit szeretnék kérni. Milyen igazolások kellenek hozzá egyedüllálóként? Az apa elhagyott még terhesen és nem kértem gyerektartást.

Figyelt kérdés
8 hónapos terhes voltam mikor lelépett az apa. Nem kérek gyerektartást így erről nem tudok igazolást adni. Arra lennék kíváncsi ilyenkor mi a teendő? A kérdésre szeretnék választ
2017. jan. 4. 04:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor kapsz, ha a kettőtök összes jövedelme családival együtt kevesebb, mint 80 000 Ft.

Be kell menni az önkormányzathoz a szociális osztályra, és ott adnak egy papírt. Kitöltöd, meg kell hozzá jövedelemigazolás vagy előző havi bankszámla kivonat meg Csp-ről utolsó havi szelvény ha postán kapod.

2017. jan. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2017. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Ilyenkor az a teendő, hogy leülsz és elkezdesz számolgatni, hogy mennyit is ér meg neked ez a fene nagy büszkeséged, ha az évente kétszer 5 ezres utalványért képes vagy kilincselni az önkormányzatnál, de a rendszeres gyerektartást meg nem kéred.
2017. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Az osszes jovedelmedrol igazolas. Kapsz egy nyomtatvanyt gondolom.

A gyerektartasrol lemondani szerintem buta huzas. Jobb lenne, ha a ket szulo zsebebol menne a gyerekellatas, nem a nagy kozosbol...

2017. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3!


Ingyenes intézményi étkezést is jelent a gyereknek, plusz előnyt élvez bölcsődei jelentkezesnel.

Amúgy próbáltál már gyermektartasdijat igényelni? Halkan megsugom, hogy nem olyan egyért ám. Hiába az ítélet, ha apuka nem fizet. És hidd el, sok megoldja, hogy ne fizessen. Hivatalosan munkanelkuli, külföldre költözik, stb

2017. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Ez így ebben a formában nem fog összejönni. Mégpedig jogszabályi akadályai vannak. A gyermek tartásáról első körben a szülei kötelesek gondoskodni, az állam szívjóságból nem veszi át ezt a feladatot. Elsőre avval fognak nyitni, hogy kell egy hivatalos bírói határozat, hogy nálad van elhelyezve a gyermek. Ez az alap. Utána pedig kell a tartást is igazolni. Azt nem fogják elfogadni, hogy Te ezt nem igényled, ugyanis a gyermeknek ez alanyi joga. Az állam, önkormányzat akkor segít, ha a szülők már minden tölük telhetőt megtettek és mégsem biztosított a gyermek megélehtése. Mondom, ez az első amit kérnek, persze bemehetsz, de az ezen nem fog változtatni, legalábbis akkor, ha a családi jogállása a gyermeknek rendezett és az apuka nevén van. Ha apai elismerés sem történt, akkor persze mindez nem áll. Ezeken kívül a havi bevételedről kell igazolás és egyéb nyilatkozatok, amik az anyagi heylzetedre vonatkoznak.
2017. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogyha már megítélték a tartásdíjat valakinek és apuka nem fizet, azt is hivatalos papírral kell igazolni, az az alap, hogy el kell indítani a végrehajtást. Azt már elfogadják az önkorinál is, de például ha anyuka csak szétteszi a kezét, akkor előbb elküldik intézkedni és ha meglépte amit kell, utána lehet csak igénylést beadni. Máskülönben nem lenne igazolható, hogy tényleges nem fizetés van, vagy csak trükköznek vele.
2017. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
3-as válaszolónak:köszönöm az okoskodást,de a kérdésemre szeretnék választ! Azt én tudom hogy miért nem kértem gyerektartást neked meg ahoz semmi közös. A gyermekvédelmi meg pl.ahogy az 5-ös válaszoló is mondta nem csak 5000 ft-ot jelent! Ja és még annyit ,hogy meglátszik hogy nem tudod milyen az hogy hogy ó akarja a babát aztán majdnem várandósan elhagy és azóta eltelt 3 év és semmit nem tudsz róla!!! Nem érdekli egyáltalán a gyereke!!
2017. jan. 4. 18:51
 9/12 A kérdező kommentje:
Az 5-ös válaszolónak köszönöm a választ! Látom te tudod milyen cipőben úszok! Ezt csak azt tudja aki próbálja és igen,nem az 5000 miatt kérnem,hanem az ingyenes étkezés miatt meg majd később az ingyenes tankönyv miatt! De akkor lehet hogy nem tudom megoldani,mert kérik a gyerektartásról az igazolást
2017. jan. 4. 18:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát én nem mostanában igényelte, így nem tudom hogy most pontosan mi az elvárás a tartasdijjal kapcsolatban : nekem anno elég volt a kérvényt rairni, büntetőjogi felelőssége tudatában kijelentem, hogy az apa tartasdijat nem fizet. De ha bemesz az önkormányzathoz, ott elmondanak mindent. Van amúgy apasági nyilatkozat?
2017. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!