Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a névről?

Mit gondoltok erről a névről?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kisfiam, Roland. Az ő nevet mar fiatalabb koromba eldöntöttem, ha fiam lesz ez lesz a neve.

Most várjuk a kistesót, a nemét még nem tudjuk.

Roli mondta nekünk a múltkor hogy ő milyen nevet szeretne az öcsinek/húginak, nekünk elnyerte a tetszésünket.

Emma és Kornél nevet mondta.

Nektek mi a véleményetek ezekről a nevekről és arról hogy a tesó válasszon nevet?!



2017. jan. 4. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Jók.

Barátnőm és a testvére között 7 év van, ott is a nagytesó javasolta a nevet, szerintem aranyos

2017. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Ezekkel a nevekkel sincs baj, és azzal se, hogy a tesó javasolta. :)

Sokkal jobb, mint amikor a nagymama betegesen ragaszkodik egy keresztnévhez. :D


Mi is megkérdeztük a két gyereket, hogy mi legyen a kistesó neve, de aztán megbeszéltük, hogy miért NEM úgy fogják hívni. :) Nekünk az Akhilleusz annyira nem jött be. :D

2017. jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a Kornel nem tetszik.


Ha nektek tetszik, adjatok. Csak akkor adnam a gyerek altal valasztott nevet, ha nekunk is tetszene.

2017. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Kornél nem tetszik, de a névhez megy, Emma meg sok lett mostanság, de az is okés.
2017. jan. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Az öcsém Kornél, az unokahúgom Emma. Nekem mindkettő nagyon tetszik. Ha nektek is akkor nyugodtan adjátok ezeket a neveket, az meg nem jelent semmit, hogy a tesó választotta.
2017. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a tesóm választott nevet. Ő akkor 7 éves volt. Aztán mivel lány lettem így a választott névének a női alakját kaptam.

De a szüleimnek is tetszett, mert pont rímel a nővérem névével, de mégis teljesen mások.

2017. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és lemaradt hogy nekem a Kornél nagyon tetszik, az Emmát kissé túl gyakorinak tartom, de az is szép.
2017. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő normális, hordható név. Ha tetszik adjátok, ha nem tetszik, ne adjátok - akár a tesó választása, akár nem: első esetben biztos büszke lesz magára, a másodiknál meg valamivel biztos le lehet beszélni, ha ti szülők másra szavaztok.
2017. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha megy a családnévhez, akkor jók. Mondjuk az Emmából már egy kicsit sok van, csak ezért nem adnám.
2017. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindkettő név tetszik.:)

Én sokáig azt akartam, hogy a húgom Bogi (Boglárka) legyen, de akárhogy tüntettem ellene, a szüleim a Marietta nevet adták neki.

Valahogy a mai napig nem vagyok képes megbarátkozni ezzel a névvel, számomra túl nyakatekert és idegen,főleg hogy nekem ennél sokkal közismertebb keresztnevem van.

Szerintem jól választott a kisfiad. Ha nincsenek más névötleteitek,amik mindenkinek tetszenek, akkor bármelyikkel jól jár a kicsi.

2017. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!