Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, tényleg ezt a 83...

Kismamák, tényleg ezt a 83 oldalas igénylőlapot kell kitölteni CSOK igényléséhez?

Figyelt kérdés

8 általánost vagy annál kevesebbet végzettek ezt ki is tudják tölteni?

[link]



2017. jan. 19. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Az igen... Nesze neked környezetvédelem :D És ezt neked kell kitölteni? Nem tölti ki az ügyintéző? Nekünk például a lakáshitel igénylésnél minden papírt a bankban az ügyintézők töltöttek ki, pedig diplomásak vagyunk mind a ketten, nem feltétlen tört volna bele a bicskánk, sőt még az adóbevallásunkat is megcsináljuk magunknak (azért meg szerintem már járhatna egy második diploma, ha valakinek sikerül hibátlanul kitölteni egy navos űrlapot...)
2017. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem is a környezetvédelem jutott elsőre eszembe:) Utána a bürokrácia csökkentése...

Igen, nekem kell kitölteni, és minden lap alját külön aláírni. Online nem lehet, csak papír alapon, azt mondták.

2017. jan. 19. 11:38
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Akinek nincs 8 általánosa,annak valószínű annyi pénze se,hogy hitelt kapjon a csok mellé. Vagy azt se tudja mi az. 83oldal meg gondolom nem mind kitöltendő,nem? Hanem a sok rizsa.
2017. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Telefonom nehezen nyitja meg. De amennyire meg tudtam nézni, n ez hiteligénylő khr-t nyilatkozatokkal, a kamatra és annak változásaira vonatkozó tájékoztatókkal stb.
2017. jan. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Pont most töltöttem ki a munkahelyen a cafeteria igényléshez a papírokat. Mindössze egy 2 oldalas űrlapot kellett kézzel kitöltenem, de fél órát anyáztam, hogy mi köze van a modern világnak és a tollal kitöltendő űrlapoknak egymáshoz?! Egyébként internetes oldalról PDF formátumban letöltendő űrlapoknál még azért is fájdalmasabb a dolog, mert, ha már valamilyen szinten elektronikus, akkor miért nem teljesen az? PDF-ből is lehet olyat csinálni, aminek az űrlap mezői szerkeszthetőek, lehet írni bele. A 21. század egyik csodás vívmánya ez a funkció, csak pont olyanok nem ismerik, akiknek kellene. A másik, hogy nem csak azt sajnálom, akinek ezt ki kell töltenie és ha csak egyetlen egy oldalon is elb*** valamit, akkor visszadobja a bank, hogy elutasítva, vagy hibás és lehet elölről kezdeni a töltögetést, de annak sincs könnyű dolga, akinek majd ezt munkájából adódóan elektronikusan is rögzítenie kell. Aki kitölti, az elcsesz rá 2 órát, hogy kitöltse, akinek meg fel kell majd dolgoznia, az szintén 2 órát eltölt azzal, hogy bemásolja egy OTP-s rendszerbe.
2017. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztatok le, ez nem sima csok igénylő. Ez lakashitel igénylő csomag, amiben bent vannak azok a felügyelet által kötelezően előírt előzetes tájékoztató anyagok is, amelyek hiánya esetén a bankot súlyos milliókra bírságolják. De van benne a khr adatkezelésről is jó pár oldal, a fedezetként szolgáló ingatlanról és így tovább. Egyébként más bankoknál pl erste elektronikusan lehet kitölteni már. Nem kötelező a zotp-hez menni.
2017. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk csak csok volt és egy pár oldalas igénylőt kellett kitölteni.
2017. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekünk csak CSOK-hoz kell, hitel nélkül, és ezt kell kitölteni. A bankban ma mondták. Természetesen a hitelre vonatkozó részeket nem töltjük ki, de a teljes csomagot kérik.

Bocs, de van olyan vállalkozó az ismeretségi körömben, akinek 8 általánosa van, nagyon jól megy az üzlete, és igényel CSOK-ot, csak ő a 10+10 milliósat, mi meg csak két gyerekkel a használt lakáshoz- Ja, még hab a tortán, hogy mire megkapjuk, kb 70 ezerbe kerülnek az egyéb költségek (tulajdoni lapok, átutalás, stb)

2017. jan. 19. 14:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Nah látod hogy nem 83 oldalt kell kitölteni... főleg hogy a felén csak szöveg van és semmi kitölteni való...
2017. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!