Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a terhesség alatt szabadság...

Ha a terhesség alatt szabadságot akarnak kiadni, de indokolt a veszélyeztetett terhesség miatti táppénz, melyikkel járok jobban anyagilag?

Figyelt kérdés
Valamint nagyon sakkozok a napokkal, hogy a 13 hónapos határozott idejű szerződésem alatt szüljek is meg. Táppénzre szeretnék majd menni, mert fizikai munkát végzek és hormonpótlásra lesz szükség a terhesség alatt. Hány hetesen tudnék legkorábban elmenni, hogy kapjak minden juttatást?
2017. jan. 21. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy kicsit részletezd.

Most terhes vagy?

Mióta dolgozol?

Táppénzen annyit lehetsz, amennyit (ha volt 30 napos megszakítás), a jelenlegi helyeden dolgoztál.

2017. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
December 1 óta dolgozom bejelentve 8 órában. Idén dec.31-ig szól a szerződésem, szeretnénk babát, nem vagyok még kismama.
2017. jan. 21. 13:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Március végén szeretnék teherbe esni,(csak orvosi kezeléssel lehet)aztán kb 2,5-3 hónaposan táppénzre menni. Ekkor lenne 15 nap szabadság, nemtudom azt megvárjam e a táppénzzel.
2017. jan. 21. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azt nézzük, hogy a szabi 100 %, míg a táppénz 50 % (mert 60 %-hoz 2 év kell), akkor nyilván a szabadsággal. Csed/gyed összegénél a táppénz összege nem számít, a szabi alatt kapott jövedelem igen, ez csak akkor lehet rossz, ha a valós jövedelmed túlórákból, pótlékokból áll, mert akkor a szabi lehúzza a számolt átlagot. Mondjuk szerintem nem fogsz tudni úgy sakkozni, hogy meglegyen a munkaviszonyod a szülésnél. Max. álláskeresésivel lehet majd játszani.
2017. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként miféle veszélyeztetett terhesség, amivel tudsz 3 hónapot dolgozni, de utána már nem?
2017. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Márciusra hogy jön össze 15 nap szabadság?
2017. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Én is így akarom majd jövőre mint te, nálunk egy éves szerződések vannak. Minden év jan. 2-3-tól dec. 31-ig. Én jövő jan.feb.márciusban szeretnék teherbe esni. Hogy még a szerződés lejárta előtt meglegyen a baba. Ha nem így csinálnám nem kapnék csed-et meg gyed-ed. Mert terhesen nem fognak szerződést hosszabbítani. Hiába dolgozok ott évek óta. Szép kis országban élünk, hogy ezt megtehetik a munkáltatók. :( És csak 5 év után köteles határozatlan időre felvenni.


Én először biztos kiveszem a szabikat, amíg még nincs szívhang és nincs a kezemben a papír a terhességről. Nehéz fizikai munka, nem kockáztatok. Aztán utána már beszélhetünk róla, hogy tudnak-e könnyebb munkát adni, távolléti díjat fizetnek vagy táppénz.

2017. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de van egy mondás: Ember tervez,...

Nekünk is csak lombikkal lehetett babánk, és annak ellenére, hogy a beavatkozás mesterséges, az esély a sikerre 30% körüli minden beavatkozásnál.

Nyilván pozitívan kell hozzáálni, -és kívánom is, hogy sikerüljön-, de ezen ráérsz majd agyalni akkor, amikor már sikerült.

Engem egyébként nem érdekelt sem a munkahely, sem az anyagiak miután sikerült. Mivel veszélyeztetett vagyok, és a munkahelyem sem biztonságos a terhességemre nézve; fel sem merült bennem, hogy 'sakkozzak' anyagi érdekből. Ha ilyen nehezen megy a teherbeesés, akkor meg kell becsülni, ha sikerül!

Azt meg végképp nem értem, hogy még sehol semmi, de a munkahelyed már most tudja, hogy szabira akar küldeni?! Bejelentetted, hogy márciusban te terhes leszel?!

Elég fura ez nekem... Én soha nem hoztam volna magam ilyen helyzetbe. Elég, ha annyit tudnak, amennyit feltétlenül kell, és akkor, amikor aktuális.

2017. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Norcolutos-Clostylbegytes Utrogestanos terhesség lesz, remélhetőleg lesz. 😊 Van már egy kisfiam, ő is így lett első hónapban. Aztán volt még egy ugyanilyen terhességem, csak Utro nélkül, ami sajnos megszakadt. Szezonális munkám van, nyáron szabadságra küldenek mindenkit. Azért írtam. A 3 hónapot azért szeretném ledolgozni, mert így jönne össze a ledolgozott idő. A nyári szabis téma után pedig, mivel ki nem rúghatnak valószínűleg egy másik telephelyre kellene mennem, amit a kisfiam miatt nem tudnék vállalni. Ezmiatt pedig akár ki is rúghatnának szerintem. Azért remélem/szeretném ha március végefelé sikerülne teherbe esnem, hogy júniusban szabi után azonnal elmennék táppénzre. Fogadott dokim van, a programozott terhesség pedig a ciklushiány miatt norcoluttal bármikor elkezdhető. Pcos vagyok amúgy.
2017. jan. 21. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!