Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van ez a táppénz alatti...

Hogy van ez a táppénz alatti utazás?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes vagyok, munkahelyi kockázati tényezők miatt, tehát nem kell feküdnöm. Véletlenül olvastam róla, hogy táppénz alatt nem lehet utazni? Nem is utaztam azóta, viszont nekem erről nem szólt senki a munkahelyen. De ha mégis utaznék, bajom lenne ebből?

2016. ápr. 26. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Nos, tappenzcsalas miatt eljárást is indithatnak ellened. Elvileg tappenzcsalas alatt csak a nagyon muszáj dolgokat szabadna intézni, tehát max bevásárlás és orvos.

A törvényt meg kellene változtatni, hiszen a kismama nem feltétlenül fekvobeteg és nem is feltétlenül beteg, sokszor csak nincs számára megfelelő könnyített munka, vagy már az is nehéz, esetleg simán csak korbeforgos munkaundora van. Ez esetekben úgy kellene megoldási, hogy számára a tappenz ne nonstop szobafogsagot jelentsen, hanem szabad mozgást. Jelenleg viszont nem így van, úgyhogy utaznod nem kellene

2016. ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyes a munkád, de nem tudnak mást biztosítani számodra, és egészséges vagy, akkor nem táppénzre kellett volna jönnöd, hanem távolléti díjat kellene kapnod. Tappenzre csak valami betegség alapján tud venni az orvos, ha nincs ilyen, akkor valamit kitalált, de rád ugyanazok a táppénz szabályok vonatkoznak mint másokra.
2016. ápr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
2-es jól mondja. Ha munkahelyi kockázati tényezők miatt nem dolgozhatsz, akkor nem vagy veszélyeztetett terhes, nem is táppénz járna Neked, hanem távolléti díj, ha a munkahelyed nem tud más körülményeket biztosítani. Hivatalosan ez már önmagában táppénzcsalásnak minősül (bár tudom, sokan csinálják így, hogy ne szúrjanak ki a munkáltatóval és ne essenek el a gyed műszakpótlék után járó részétől).
2016. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos ez kicsit hülyén van, de alapvetően igaz, hogy ha utazni, jönni-menni tudsz, akkor elméletileg a táppénzt jogtalanul veszed fel, és lehetnek következményei.


Mondjuk szerintem nem jól van ez így, és erre más szabályokat kellene alkalmazni, mert sokszor a kismamának nincs más lehetősége, táppénzre kell mennie, más opció nincs, viszont nem beteg, ezért nem indokolt, hogy egész nap otthon legyen.

Az a durva, hogy én, amikor még dolgoztam terhesen, kérdeztem a védőnőtől, hogy miért csak munkaidőben van terhes torna, mire közölte, hogy hát a kismamák általában táppénzen vannak. Rengetegen nincsenek tisztában vele, hogy mik a vonatkozó szabályok. Sem a táppénzt igénybevevők, sem a velük foglalkozók.

Mondjuk én táppénz alatt bevállaltam egy kétnapos kiruccanást, de a férjem folyamatosan azon kattogott, hogy mi lesz, ha most fordul ki a bokám, vagy most vágom le az ujjam, vagy bármi, ami amúgy velem rendszeresen előfordul, mert eszméletlenül topa vagyok :D De nem történt semmi :) Csak persze, ciki lett volna pécsi címmel, táppénz alatt elmenni Marcaliba orvoshoz.


Egyébként nem valószínű, hogy lesz bajod belőle, de azért van némi kockázata a dolognak. Te döntöd el, hogy ezt bevállalod-e, vagy sem. Én az első terhességemnél nem tudtam erről, engem rögtön táppénzre vettek, mert akkor olyan munkám volt, amit nem lehetett terhesen csinálni, és azt hittem, ez így normális, akkor még nyaralni is simán elmentem két hétre táppénz alatt. A másodiknál más volt a helyzet, ott ugye csak ez a két nap volt utazás. Tudták a munkahelyemen is, hogy utazom, lévén anyámmal kolléganők vagyunk amúgy, és nem csinált belőle titkot, ha kérdezték, hogy mi van velem. De igazából inkább az oep-nek nem kéne tudnia róla, nem a munkahelynek. Szerintem az én munkahelyemen nem is tudják, hogy van ilyen szabály, mindenki vígan jön-megy terhesen, táppénz alatt.

2016. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!