Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is ennyit hagy a patikában?

Más is ennyit hagy a patikában?

Figyelt kérdés
Le vagyok döbbenve. Három gyerekem van és most mind beteg. Fiam kétféle antibiotikumot szedett sajnos, lányaim is szednek. Vettem mellé nekik probiotikumot, mert hasmenés is van. Vettem egy csomó vitamint is, hogy erősítsem a szervezetüket, plusz egy neogranormon meg egy még más valami, lázcsillapítók stb. ebben a hónapban kb. 30 ezernél tartok. Már vége lehetne ennek. Ja, én is lebetegedtem és úgy ápoltam a három gyereket. Két hete itthon vannak.
2017. jan. 24. 07:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

Egy gyerekre többet hagyok ott úgy hogy épp nem beteg.

Speckó tápszer, sűrítő, állandó probiotikum, vitamin.

2017. jan. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Reális a 30 ezer 3 beteg gyereknél. Igaz nekem 1 fiam van, de egyszer rá meg magamra betegség miatt 20 ezer felett ment el. Neki a második antibiotikum kellett meg volt mellé hörgőtágítő, inhaláló folyadék meg készülék sincs az orvostól kölcsönöztünk, nem is emlékszem még mi kellett, probiotikum nem volt elég, akkor kezdtem c vitamint is adni neki. A többi betegség nem volt ilyen zsebbenyúlós, de erre jól emlékszem.
2017. jan. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Ennyi sajnos. Egy gyerek van, ha beteg akkor hetente 10000. Hiába ír ki az orvos párszáz Ft-os antibiotikumot. Az összes többi probiotikum, orrspray, calcium... horror áron vannak
2017. jan. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Igen, simán.

A múlt héten ugrottam be. Vettem egy készítményt gyomorégésre (34 hetes terhes vagyok, iszonyúan tudok szenvedni), egy krémet a férjem kezére, amin kijött az ekcéma, egy vitaminkészítményt amit a nőgyógyász írt, meg egy multivitamint a gyerekeknek. Otthagytam 6 ezret.

És nem vettem meg mindent, amit egyébként elterveztem, mert akkor a duplája marad ott, ráadásul ugye még csak nem is vagyunk betegek.


Egy sima nátha is odaver, mert az egyik gyereknek refluxa van, a férjemnek penicillin allergiája, a kicsi pedig semmit se tud lenyelni, ami tabletta. Szóval még csak az se, hogy jó lesz a legolcsóbb, ha ugyanaz a hatóanyag. :)

2017. jan. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
Mi nagyon ritkán járunk patikába, mert ritkán betegszünk meg. Egészségesen élünk. Vitaminokat sem szedünk. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszünk. Főleg a hagyma, berkenye, homoktövis, paprika jótékony hatású. Ám ha véletlenül patikába kell menni, akkorsem fizetünk sokat. Olyan országban élünk, ahol 18 év alatt minden gyógyszer ingyenes. Ennyit arról, hogy máshol sincs kolbászból a kerítés.
2017. jan. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

#5 Köszönjük, hogy elbüszkélkedtél tökéletes életmódotokkal, ami vajmi keveset befolyásolja a betegességet. Valaki nem beteges, a másik meg szerencsétlen, és mindent elkap. Jár a keksz, kiverheted.


Amúgy meg naná, hogy ingyé' van a gyógyszer, mivel a gyógyszerek ára a jóléti államok pénztárcájához van igazítva, így ami náluk filléres, az itthon drága, a Távol-Keleten meg Afrikában pedig álom. Másodszorra is kiverheted.

2017. jan. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ez hol van? Németország?

Én is törekszem az egészséges táplálkozásra. Sok gyümi, zöldség, de a fiam sajnos nem eszik zöldséget. Erőszakkal nem tömhetem meg. Szerintem ebben az időszakban, amikor feszt betegek és le van gyengülve az immunrendszerük nem elég a gyümölcs kell mellé vitamin és probiotikum nincs mese. Az oviban ha beteg a csoport kétharmada sanszos, hogy a gyerekeim sem ússzák meg. Félek visszaengedni őket az oviba nehogy újabb vírust, bacit hozzanak haza. Fiam ráadásul újjszopó is. Öt éves, nem tudom, hogy szoktassam le, de az fix, hogy így mindent összeszed.

2017. jan. 24. 07:50
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
3 gyerekre ez teljesen reális. Én egyszer egy gyerekre hagytam ott 40.000.- forintot.
2017. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Bárhol összeszedhetnek valamit. Mi is próbálunk vitamindúsan táplálkozni, de amikor az iskolában 20 helyett 4 gyerek van már csak az osztályban, az enyém is kidől. Ez már kivédhetetlen. 2 gyerekem van, mi is az utóbbi 2 hétben számolatlanul hagytuk a pénzt a patikában sajnos. Szerencsére kapok valamennyi egészségpénztári hozzájárulást a munkahelyemen, ilyen jó hogy van.
2017. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos ennyi :( Ha megengedheted vegyél nekik immunerősítőt és talán nem lesznek annyira fogékonyak a betegségekre, a vitamin is jó ötlet, de előbb kellett volna, főleg ha közösségbe járnak.
2017. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!