Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az abortuszt elég a papnak...

Az abortuszt elég a papnak meggyóni vagy a pápának kell levelet írni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok beleszólni, de előbb magadban kéne ezt elrendezned/feldolgoznod. elsősorban magadnak kell megbocsátanod. ab.-od volt vagy lesz? én is ebben a cipőben járok egyébként.
2010. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%
hiába gyónod, attól még nem lesz könnyebb a lelkiismereted, ha maga a pápa adna is feloldozást a bűnödre. ne haragudj, nem akarlak megsérteni a hitedben, de hogyan lehetne már leróni egy ilyen bűnt attól, hogy mondjuk egy sima káromkodásért 10 miatyánk, akkor lopásért 100, gyilkosságért meg 1000? szerinted van ennek köze a feloldozáshoz? attól még lehetsz hívő, sőt lehetsz rendes ember, hogy nem hiszed el a papok minden szavát. ha muszáj volt eü. okok miatt, akkor ne ostorozd magad, ha pedig a te személyes döntésed volt, akkor ne most akarj levelet írni a pápának...
2010. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem magadban kell ezzel elszámolni.!!! Mit tud tenni a pap? Elmondat veled tíz miatyánkot meg öt üdvözlégyet??? És akkor már nem ölted meg a benned lévő életet? Úgy érzed majd magad, hogy feloldozást nyertél??Hát megsúgom, hogy nem. Majd amikor meghalsz és jutsz ahova jutsz akkor ott látni fogod azt a kis életet akit eldobtál..persze ha itt egyáltalán rólad van szó. Lehet soha többé nem lehet gyereked, vagy ha lesz akkor fogod meg érteni, hogy mit vesztettél el amikor abortusz mellett döntöttél. Meg lehet szülni azt a babát, és örökbe adni, tudod mennyi ember van aki várja őt? És lenne az anyukája, apukája?
2010. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Elég.

És ami a legfontosabb, magadnak is meg kell bocsátanod!

2010. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Aranyos vagy... elég ha magadban megbánod, és a sok okos válaszolóval ne foglalkozz, nem is értem, minek kéne megszülnöd egy gyereket akit nem akarsz vagy tudsz.
2010. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
a kell szó szerintem itt nem helytálló, ha könnyíteni szeretnél a lelkeden beszélj egy pappal, nem hiszem h Isten haragudna rád az abortusz általában az utolsó lehetőségként merül fel az ember nem jókedvéből csinálja.....néha az egyház álláspontja kicsit radikális ezen a téren, pl nemi erőszak, beteg gyerekek, én lehet h csak Istentől kérnék feloldozást, mert a papok is csak emberek
2010. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem nekem volt

egyik ismerösömnek volt abortusza és a lánya elsöáldozo lesz és gyoni akart s azért vettélt el mert olyan gyogyszereket szedet amik mellett nem biztos hogy egézséges lett volna a gyerek

2010. máj. 6. 15:11
 8/9 anonim ***** válasza:
kicsit off: elvesztettem a babámat és sétálgattunk egerben, betértünk egy templomba és ott volt egy kis sarok, amiben volt egy babakocsi keresztekkel és cikkek abortusztól, h az gyilkosság.....stb.....engem nagyon megrázott, nekem az életem múlt rajta és nem hiszem h bárki elítélhetne.....én paptól tenném függővé h egyátátalán meggyónom e, mert nem akarnám h az egész falu sustrogjon a hátam mögött, ha esetleg olyan a pap, szerinem szegény lánynak elég lecke volt ez, nem szükséges még tovább vezekelnie
2010. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
na, szerintem ehhez semmi köze a papnak. gyónjon csak, mondja el a szokásos sablonszöveget, aztán kész. az abortusz így is nagyon fájdalmas emlék lehet neki, nehogy már a pap valami hülye szöveggel traktálja...
2010. máj. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!