Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy történik ilyenkor a...

Hogy történik ilyenkor a névfelvétel?

Figyelt kérdés
Egy itt olvasott kérdés alapján gondolkodtam el. Tegyük fel hogy az én nevem Szabó Zsuzsanna. A férjem Tóth Péter. Miután férjhezmentem felvettem a férjem vezetéknevét ezért már Tóth-Szabó Zsuzsanna vayok. A gyerekem a Tóth-Szabó Laura nevet kapta. Hogy veheti majd fel a leendő férje nevét aki mondjuk Kis Endre lesz? :) (Kisné Tóth Szabó Laura és Tóth Endréné nem akar lenni) :)
2017. jan. 29. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Tóth-Szabó, Tóth-Kis, Szabó-Tóth, Szabó-Kis, Kis-Tóth, Kis-Szabó, Kis, Tóth, Szabó asszem kb. ennyi lehetősége van a -nén kívül.
2017. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
A fent említett módon kívül még kétféle módon veheti fel a férje nevét. Az egyik eset, hogy a férj vezetéknevét veszi fel a saját keresztnevével. Felvehető kötőjeles módon is, csak az így képzett vezetéknév kéttagú lehet ezért a lánynak el kell hagynia ez egyik vezetéknevet.
2017. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Kisné Tóth-Szabó Laura nem is lehet!


[link]

"A házasulóknak a fentiek szerinti névviselésről meg kell egyezniük. Ennek során figyelemmel kell lenni arra, hogy csak az egyik házasuló veheti fel házassági névként a másik családi nevét, illetve a házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet, tehát például nem lehet Nagy-Kovács-Kis Éva."


Ahogy én vettem fel a nevem pl. Nagyné Kis Éva, nem lehet!

2017. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Honnan tudod, hogy a gyerek nem akar majd Kisné Tóth Laura lenni?


Már alig várom, hogy ez a kötőjel mánia kimenjen a divatból...

Szörnyű!

A nő vagy tartsa meg a lánykori nevét, vagy legyen -né!

A gyerek meg örökölje az apja nevét, ahogy normális!

Én nem engedélyezném ezt a sok fajta névfelvételt, már azt sem lehet tudni, ki-kinek a kije. Nem irigylem azokat akik 100 év múlva családfát kutatnak.

2017. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

3!


Fuss neki megegyszer, az értő olvasás nem az erősséged.

2017. jan. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy max. két családnév lehet, ezért szerintem logikusan az egyik kötőjelest el kell hagynia, ha majd ragaszkodik valamilyen (akár -né, akár kötőjeles) formában a sajátja mellé a férje nevének felvételéhez.
2017. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha -né -ként veszi fel, akkor lehet Kisné Tóth-Szabó Laura vagy Tóth-Szabóné Kis Laura, mindegy. Ismerek is ilyneket. Az nem lehet, hogy a saját Tóth-Szabó nevéhez kötőjellel hozzátegyen még egy Kist, akkor az egyik saját születési nevét le kell cserélnie a Kis-re: Kis-Szabó pl.
2017. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5 Pontosan értettem, hogy mit írt! Attól még gondoltam, hogy leírom, amit gondolok!
2017. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!