Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ősi magyar nevek (fiú és lány...

Ősi magyar nevek (fiú és lány is) amiket adnátok a gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 12:14
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
Hunor, Előd, Koppány. Ida, /ezt nem tudom mennyire ősi, mindenesetre régi/,
2010. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Emese a lányom. Elég ősi név: Álmos anyja volt.
2010. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Kolozs , Kadosa
2010. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%
Első vagyok, mondjuk én ezeket sajna nem nagyon tudnám az én fiaimnak elképzelni, mert idegen hangzású a vezetéknév és együtt nem jó.
2010. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Fiú: Levente, Álmos, Előd, Szabolcs, Csanád, Csongor. Nekem tetszik a Géza és a Béla is, de sajna manapság annyira gázosan hangzanak, hogy nem adnám a fiamnak :(

Lány: Sarolt, Emőke, Emese, Virág, Csenge, Tünde (tudom, utolsó nem ősi magyar személynév, de ősi magyar főnévből származik)

2010. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
15%
Legjobb tudomásom szerint a Sarolt férfinév, és a Sarolta a női változata.
2010. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Bendegúz(a kisfiam is az),Zalán;Zétény.

Emese


Mellesleg most a Sándoron gondolkodunk,de hasonló véleménnyel vagyok,mint a Bélás.Sajnos manapság azt is kell nézni mi ciki és mi nem.Bár leget mire ő nagy lesz-újra nem lesz gond,hogy Béluci és Sanyika a többség

2010. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
69%
Nem igazán tetszettek és nálam az első szempont az volt, hogy nekünk tetszik a név, nem az hogy mennyi van belőle, ősi magyar név-e stb.
2010. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Levente,Kende,Nemere

Sarolta,Illangó

2010. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
81%

Szia.

Ha fiunk lett volna,Soltnak lett volna a neve,ez magyar-török eredetű.Nekem tetszett még(a páromnak nem):a Vajk (magyar-török);Zalán (magyar-török-szláv)

Lány nem tudok neked mondani,mert azt nem is néztünk,mert tudtuk,hogy Vanda lesz,de ez nem magyar eredetű.

2010. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!