Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Penész és por atka allergiás...

Kovács Timcsy kérdése:

Penész és por atka allergiás gyerekeknek mi vállt be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni olyan szülőktől akik ebben a cipőben vannak voltak...A kisfiam 4,5 éves és lennt laktunk falun ahol sajnos nagyon nyirkos dohos az egész ház...sajnos kisebb penész foltok is megjelentek..Sokat vittem orvoshoz is stb..heti 1x köhögéssel kezdödött aztán napi szintre növekedett ez ugy nézett ki h vagy reggel vagy este huzamosabb ideig köhögött és aztán elmult..mult hét elött beteg volt nátha stb aztán az elmúlt de a mult hét vasárnap aztán hétfőn és kedden is olyan durva köhögés jött rá h meghánytatta..elvittem maszek orvoshoz összepakoltunk és vissza jöttünk a városba mivel elkészült a lakásunk..a maszek doktornő nem talált semmi tüdeje tiszta minden okkés..és a Revicet nevű gyogyszert mondta napi felet...mióta itthon vagyunk azóta első nap nem köhött szinte semmit második nap sem ez ugy kell elképzelni h reggel felkellt utána elkezdödött a möhögés és adtam neki a gyógyszert és semmi egésznap..ma reggel is nagyon khögött jön is fel ilyenkor némi váladák és adtam neki a gyógyszert lecsökentett de most többert köhizik szóval ez normális? Mwert az idegeim már annyira kivannak... most arra is gondoltam h ugye az ágynemű a matrac atkás..reggel szétszedtem az ágyat vettem sanytól poratka irtót és a matracokat befujtam az ágyneműk is kinnt szellőznek,ezeket is gondolom ki kellen mosom h elpusztuljanak...most veszek majd uj garnitútákat h mindig legyen váltó neki....ez miatt is lehet még ugye? Mert falun nagyon durva volt a helyzet itt sokat javult,,a dokinő 2 hetet mondott a gyogyszerre h meglássuk mi lesz...más is volt igy? Szóval nem kell azt gondolnom h elszopogatja és minden szuper ehhez is idő kell ugye? Várom nagyon válaszotokat!



2017. febr. 3. 12:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Allergológushoz, pulmonológushoz vidd el, ő megvizsgálja allergiára. Az én lányomról 3 évesen derült ki a porallergia. Aerius szirupot szed, ez egy allergia gyógyszer. Ami bevált: függöny, szőnyeg nem lehet a szobájában (lehetőleg máshol sem a lakásban, de nálunk azért van). Matracáról a huzatot le lehet cippzárazni, hetente-kéthetente mosom 60 fokban, utána gépben szárítom, matracot porszívózom (HEPA szűrős porszívónk van, de csak akkor használhatom, ha a gyerek nincs itthon, mert attól is fullad). A szobájában laminált padló van. Hetente full takarítás: porszívózás, bútorok elhúzva, minden felület nedvessel áttörölve, dupla felmosás. Plüssök nem lehetnek, az összes baba, babaruha fedeles dobozban, a könyvei a nappaliban, vitrines szekrényben. Nekünk végül az összes könyvespolcot vitrinesre kellett cserélnünk a por miatt. Ágyneműje nincs, hálózsákban alszik. Azt is, és a lepedőt is minden héten 60 fokban mosom, és gépben szárítom. Nyitott polcon szinte semmi nem lehet. Reggel-este nagy szellőztetés van, és a lakásban a hőmérséklet nem mehet 20 fok fölé. Az ágyát nappalra nem takarom le, hogy teljesen kiszáradjon, szellőzzön.

Fésülködni, körmöt vágni csak a fürdőben szabad (az atkák emberi szarut esznek).

Így tudom elérni, hogy már csak fűtési idényben kell neki minimális adag gyógyszer, nyáron csak akkor, ha elutazunk (nagymamához pl.)

A penészen nekem csak a szárítógép segített, ha tudtok, vegyetek egyet, egy áldás!

Szóval első körben én kérnék egy allergiavizsgálatot, mert a poratkák ellen keményen kell harcolni, és akkor sem 100%. (Tök jó, amikor az ember szó szerint a semmit takarítja. Így is, ha mondjuk vasárnap takarítok, csütörtök hajnalban már köhög :(

2017. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!