Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Textilpelus vagy az eldobható...

Textilpelus vagy az eldobható az igazi?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, eldobhatót fogok használni. Viszont van 16 db textilpelusom is, de nem pelenkázáshoz szeretném azokat használni, hanem büfiztetéshez, kifogónak, alváshoz buksi alá, stb.

Egyesek szerint sokkal egészségesebb lenne, ha pelenkázáshoz is használnám és persze jóval olcsóbb lenne. Tanácstalan vagyok, mit csináljak. Lusta lennék, ha mégis az eldobhatót választanám? (nem kell dörzsölni, fehéríteni)

Ti mit használtok?


2008. okt. 9. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Na nehogy már ezért lelkiismeretfurdalásod legyen! Nem a múltban élünk!!

Szerintem a kismamák 90%-a eldobhatót használ a maradék 10% meg moshatót.

Én etetéshez használom és fürdéskor a baba alá hogy ne csússzon le a kádba.

2008. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Én eldobhatót használok. Egyszer valamikor régen kiszámolgattam, hogy mennyibe kerülne, ha textillel pelenkáznám, és az jött ki, hogy drágább, mint az eldobhatós. A sok munkáról már nem is beszélve.

És szerintem a babának is jobb az eldobhatós, kényelmesebb is, meg többet lehet az anyukájával.

2008. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nincs segítségem.Reggeltől estig a gyereket látom el+a házimunka,főzés és a párom utáni lomolás.Tuti hülyét kapnék,ha még a pelenkák áztatásával,súrolásával is foglalkoznom kellene.örülök,hogy van eldobható pelus.
2008. okt. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Az eldobhazó mellett szól, hogy van környezetbarát is. Aztán a kimoshatót mosni kell, sok víz, mosópor, fertőtlenítő és persze sok áram fogy a 90 fokos mosástól, az emberi melóról nem is beszélve. És nekem se mindegy mennyit lehetek a családommal.

Egy kispapa véleménye...

2008. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Azt használd,amelyik számodra kényelmesebb.Gondolom az eldobhatósra szavazol.Ez nem lustaság kérdése.Az "egyesekre" meg ne hallgass.Régen muszáj volt a textil pelust használni,mivel csak az volt.Gondolom ők is az eldobhatóst részesítették volna előnyben.Az meg nem is biztos,hogy sokkal olcsóbb,főleg a sok sika-mika..
2008. okt. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
én is eldobhatosat használok,mert jobb a babának és nekem ez a legfontosabb. sokkal kényelmesebb neki.ésha neki jo nekem is.de nekem van itthon a másikbol is ha esetleg nemlenne pénzem venni vagy valami akkor azt használom.
2008. okt. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Én is az eldobhatóra szavazok.Nagyon praktikus gyors és egyszerű.Én már sokszor" megköszöntem "annak aki kitalálta.És ettől még senki sem lesz rosszabb anya, mert azt használ.
2008. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Az eldobható pelusok között is vannak már gazdaságos kiszerelésben kapható igen jó minőségű pelenkák. Tehát ha valaki azért használna textil pelust mert olcsóbb, ez egyáltalán nem biztos.
2008. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Én kipróbáltam a textilpelust is, hogy "egyeseket" leszereljem.Persze szegény lányom 5 perc után csupa pisi lett.Nem éri meg diliskedni vele.Aranyba foglalnám a nevét, aki feltalálta az eldobható pelust!csak nem tudom ki volt az!:D
2008. okt. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak azért írok ide ennyivel később mint ahogy a kérdés felmerült, mert a válaszokban csak az egyik fél kapott szerepet, és fontosnak tartom mindkét oldal véleményét megjelentetni egy helyen.

Én használom a mosható pelenkát, tehát a véleményem nem hiedelem, nem vélelmezek valamit, hanem tapasztaltam.


Igenis olcsóbb, mint az eldobható 1 pelenkacsere költsége 15-30 Ft. (lásd a cikket: [link]


Bizony egészségesebb több szempontból is mint az eldobható.


És nem olyan sok munka. Lemértem, mert én magam is kíváncsi voltam. Nekem heti kb. 1 óra munkám van benne.

2012. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!