Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen olasz nevek adhatok...

Milyen olasz nevek adhatok egy kisfiunak? Ami szep, nem tul giccses, es nyalas, meg nem tulzas?

Figyelt kérdés

sziaaztok

A ferjem olasz,en magyar vagyok,sajnos nem Magyarorszagon elunk,es nem valoszinu hogy fogunk is,max latogatoba megyunk majd nemsokara edesanyamhoz.

Ugy hogy mindenkepp kulfoldi nevet kell adjunk sajnos.:( en szeretnek magyar nevet adni neki,de ferjem hallani sem akar rola,meg mindig mondja h amugy sem fogunk Magyarorszagon elni,ugy hogy ezt felejtsem mar el. Szoval olasz neve lesz...de.meg nem dontottunk..neki Antonio tetszik-.- szerintetek? Adjatok tanacsot,tippeket. 37Hetes terhes vagyok,szoval mar nem sok van hatra..koszi a valaszokat,szep estet mindenkinek!


2017. febr. 4. 22:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%
Az én fiam hasonló paraméterekkel Maximilian, de az Antonio is szép név. Keresztfiam Fabian. Nem tipikus olasz név, de szerintem szép, és Magyarországon is kimondható.
2017. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

Itt tudsz szemezgetni betűnként:

[link]

Egyébként az Antonio ok. Nekem tetszik még a Carlo, Ernesto, Salvatore is.

2017. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Marcello, Matteo, Marco, Davide, Gabriel, Daniele, Cristian, Stefano


Amúgy második neve lehetne magyar pl. Stefano István


Ennyit a ferjed is engedhetne.

2017. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Nekem tetszenek az olasz nevek, de azért én rendesen kiakadnék, ha a férjem kategorikusan kijelentené, hogy felejtsem el, hogy olyan nevet adjunk, amit én szeretnék - ez esetben magyart. Meg kéne egyezni talán.

Szerintem amúgy olyan lenne jó, aminek van magyar megfelelője is ebben az esetben, és akár becézésként lehetne a magyar formát használni.

Az Antonio amúgy nekem is tetszik :)

Vagy ami még szerintem szép: Alessandro, Enrico, Roberto.

2017. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan ezzel az összetétellel kisfiam Frederico János lett.

Attól, hogy kint éltek még lesz magyar vonal is benne.

Mi is kint élünk, de havonta járunk haza magyarországra.

2017. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom nektek.

A ferjem egyebkent Daniele.

En nagyon akarnam az Áron nevet adni neki...de ez egyutt hulyen hangzana pl.az antonioval.

2017. febr. 4. 23:05
 7/24 A kérdező kommentje:

Szia

De szerinted nem fog hulyen hangzani egy olasz es egy magyar nev egymas utan?:/ az a baj,hogy a ferjemnek egyik magyar fiu nev se tetszikk,foleg mikor megemlitettem neki h nekem tetszik az aron nec,es ovatosan probaltam kozolni hogy ezt szeretnem neki adni,erre az volt a valasz,"hogy az meg mi" ez ugy hangzik mintha megakarnal olni valakit":D szoval,nehez eset.

2017. febr. 4. 23:08
 8/24 A kérdező kommentje:
Antonio ottavio lesz:) sajnos nem lesz Áron:(
2017. febr. 4. 23:17
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Helyzet ugyanez.A fiam Lucio.Szerintem borzaszto egy igazi magyar nevvel egy olasz vezeteknev.Ahogy nem adnek soha ket nevet ugy, hogy az egyik olasz a masik magyar.En nem ereztem ezt akkora problemanak.Olasz a ferjem, itt elunk, olasz nevet kap.Amúgy a lányunk Lilla😉
2017. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

Az Áron mióta magyar név ? Ne zavarjon, hogy bibliai héber. Szóval nem magyar nevet sértegett a férjed. El tudom képzelni a többi magyar nevet is, amit mondtál.

Ám ez nem változtat azon, hogy a férjed ritka nagy bunkó. Tudod ki szülne neki. Azt is kinézem belőle, hogy a gyerek nem tanulhat majd magyarul.

Olaszoknál is használt név az Attila, de ez szerintem ritka. Illetve nekem tetszik a Mateo (Mátyás). A Mátyás sem magyar név, de akkoris tetszik.

2017. febr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!