Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16-17 ev koruli gyermeked...

16-17 ev koruli gyermeked naponta kap zsebpenzt vagy egy osszegben adjatok neki?

Figyelt kérdés

2017. febr. 6. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kér, kap. Kb hetente 1x, max 2x.
2017. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 16-17 voltam,napi 500 forintot kaptam suliba kajára. Egyéb zsebpénzt nem.

Aztán kollégiumban 18-19 évesen heti 5-10 ezret kaptam,az már zsebpénznek számított..

Szerintem az arany középút, ha hetente adsz neki. Mondjuk minden vasárnap, és akkor megtanulja beosztani a hétre. Aztán ha nagyobb lesz,18 körül, akkor havonta,mint ahogy a fizetést kapjátok, és így legalább később nem lesz baj azzal, hogy nem tudja beosztani a pénzét.

2017. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

17 éves a "nagy" lányom. Heti 15ezret kap. De ebbe benne kell lennie a reggelinek, üditőnek amit vesz a büfébe(ha vesz) én itthon készítek neki szendvicset, azt elviszi..Teát szoktam még lefőzni így hodeg időben neki. De amugy ő vesz magának.

Mellette ha csavarogni akar, mozi, beülni valahova akkor azt abbol fizeti... Külön nem kap pénzt.. Tehát neki ez, a heti 15 a zsebpénze..

2017. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Heti 15000 egy gyereknek?? én ez sokallom. Miután mindent kifizetek ,félre teszek, marad 40.000 kajára és vásárolni..pl sampon, tisztítószer stb..

24 éves vagyok, albérletben élek.

2017. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

17 éves a nagyfiam,heti 10k a zsebpénze.

Öccse 1 éves,nála se fogom másképp csinálni.

2017. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az enyem havi 20 ezer Ft-nal kevesebbet kap, kolt. 15-18 kozott altalaban.


Koszonom!

2017. febr. 6. 18:30
 7/7 anonim válasza:

17 éves vagyok.. kollégista.

Heti 50 lejt kapok, ami 3440 Ft körül van. Ebben az útiköltségem is benne van, ami kb. 635 Ft, tehát lényegében heti 2805 Ft zsebpénzem van. És ki jövök belőle :)

Szerintem ahhoz kell hozzá szoktatni a gyereket, hogy minél kevesebből jöjjön ki, mert a szülők nem lesznek örökké, hogy mindig nyomják a pénzt a zsebbe. (Akinek nem inge..)

2017. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!